AktüelGüncelGündemTürkiye

DİAYDER soruşturmasında flaş gelişme

Paylaş:

DİAYDER soruşturmasında flaş gelişme

Terör örgütü PKK/KCK’nın hedef ve çıkarları doğrultusunda faaliyet yürüttüğü iddia edilen DİAYDER’in (Din Âlimleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği) yöneticileri ve üyeleri hakkında devam ede gelen bir dava varken, yakın zamanda yeni bir soruşturma açılarak ikinci bir iddianame hazırlandı.

İDDİANAME KABUL EDİLDİ

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesine gönderilen 335 sayfalık iddianame, yapılan değerlendirme sonrasında kabul edildi.

10’u tutuklu toplamda 23 kişi 18 Şubat 2022 tarihinde hakim karşısına çıkacak.

İddianamede, bazı şüphelilerin, İBB’de gassal olarak işe alınmada söz konusu derneği referans gösterdiği suçlaması yapıldı.

Söz konusu suçlamanın aynı zamanda İçişleri Bakanılığı’nın İBB hakkında başlattığı tefitişe de dayanak gösterildiği öğrenildi.

MAAŞLARININ YARISINI DERNEĞE VERDİKLERİ İDDİA EDİLDİ

İddianamede bazı şüphelilerin ifadelerinden yola çıkarak, DİAYDER’in referansıyla İBB’de işe alınan örgüt üyesi ve sempatizanı oldukları iddia edilen kişilerin, maaşlarının bir kısmını derneğe verdikleri iddiasına yer verildi.

“DERNEK REFERANS OLMADIĞI İÇİN İBB’YE ALINMADI” 

Şüpheli Hasan K.’nın bilgisayarında elde edilen bir belge delil olarak iddianamede yer aldı.

İBB’de işe alınması için kendisine referans olmayan derneği eleştiren Hasan K.’nın belgede belgede n aktarılan ifadelerinde, “Dernek başkanı, Büyükşehir Belediye, cenaze imamı alımında toplantı yapmıyor ki, bu derneğin çıkar ilişkisi olduğunu hissettim. 2020’de İBB tarafından bu dernekten imamlar almışlar ve üye olduğumuz halde toplantı yapmayarak, danışmadan üyelerle beni, din alimleri temsil etmedikleri için istifa ediyorum, adaletsizliği gördüğüm için üyelikten istifa ediyorum” yazdığı belirtildi.

“İŞE ALINANLAR DERNEĞE PARA VERDİ Mİ BİLMİYORUM” 

İBB’de işe alınanların derneğe maaşlarının bir kısmını verdikleri de iddialar arasında… Şüphelilerden bu duruma ilişkin ifade veren şüpheli Mehmet İ., işe alınanların para verip vermediklerini bilmiyorum dediği ortaya çıktı. Mehmet İ.’nin ifadesi şöyle:

* Benimle birlikte o dönemde Aydın A., Mehmet Emin A., Fahrettin Ü., soy ismini bilmediğim Cihat, Hamza, Mehmet isimli şahıslar DİAYDER öncülüğünde işe alındı.

* İşe alınma sürecinde bir sınav yapıldı, bu sınavda ben herhangi bir yardım almadım. Diğer şahısların herhangi bir yardım alıp almadığı hususunda bir bilgim yok.

* Aydın A., Mehmet Emin A. ve Fahrettin Ü. isimli şahıslar, belediyede ilk işe girdiğimizde maaşlarının bir kısmını DİAYDER’e vereceklerini söylüyorlardı. Sonrasında para verip vermediklerini bilmiyorum.

“AKP’DE AKTİF ÜYELİĞİM BULUNUYOR”

İBB’de gassal olarak işe alınan şüphelilerden Aydın A.’nın verdiği beyanda; “İstanbul/Beylikdüzü/Gürpınar AKP İlçe Teşkilatına aktif devam eden bir üyeliğim bulunmaktadır.” dediği yer aldı.

ALIŞVERİŞ KARTLARININ DERNEK ÜYESİ MELELERE VERİLDİĞİ İDDİA EDİLMİŞTİ

Şüpheli tapelerinin yer aldığı iddianamede, Ramazan ayı nedeniyle İBB tarafından DİAYDER’e verilen alışveriş kartlarının şüpheli Ekrem B. tarafından dağıtılması amacıyla Avrupa ve Anadolu yakasında ikamet eden dernek üyesi melelere verildiği değerlendirmesi de yer aldı.

Şüphelilerden  Fevzi B.’nin iddianamede yer verilen ifadesinde, “Ekrem B. tarafından bana 10 adet yardım kartı verildi. Ben bu kartları mahallede ikamet eden maddi durumu olmayan şahıslara verdim ancak vermiş olduğum kişilerin isimlerini hatırlamıyorum” dedi.

15 YILA KADAR HAPİSLERİ İSTENİYOR

İddianamede, şüphelilerin ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ ve ‘silahlı terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etme’ suçlarından 3,5 yıldan 15 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edilmişti. 23 kişi, 18 Şubat’ta hakim karşısına çıkacak.

Pars Aqua Master Su Düzenleyici

Suyu temizler ve berraklaştırır.

Suyun içindeki mikroorganizmaları temizler.

Doğal filtrasyon malzemesidir.

Sudaki kimyasalları ve zararlı mikro canlıları temizler.

Sudaki ph değerini dengeler

Amonyum tutucudur

Sudaki kötü kokuyu engeller.

Su değişimlerini azaltır.

Tatlı su akvaryumları için uygundur.

Kullanımı

Pars Aqua Master Su Düzenleyici doğal filtre malzemesi temiz su ile yıkandıktan sonra filtre içerisine yerleştirilir.

Ortalama olarak 250 litre için 500 gram filtre malzemesi kullanılmaktadır.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

0552 3307100-0532 5466184

www.kimyadeposu.com

www.claypacks.com

www.nanotozlar.com

www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,parspet hayvan bakım ve yara tozu,badimon yara tozu,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür,bit-pire kovucu,nangrafi,nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com

Jurnalci.com

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu