GüncelGündem

Dilara’nın katili: İstanbul’un her yeri dağ orman, bir yerde öldürürdüm

Paylaş:

Anadolu 16. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanık Oktay Dönmez katıldı. Duruşmada taraf avukatları hazır bulundu.

“KENDİME GELDİĞİMDE CEZAEVİNDEYDİM”

Duruşmada savunma yapan tutuklu sanık Oktay Dönmez, şunları söyledi:

“Bizim tanışmamızdan itibaren ben 4 buçuk yıldır Türk Silahlı Kuvvetleri’nde bomba imha uzmanı olarak çalıştım. Bu müddette evlenme niyetim yoktu. Ufak bir davadan ötürü avukatımdan mutlu değildim. Bu süreçte Dilara’yla tanıştım. O sırada ben kuzey ırakta görevdeydim. Kendisiyle konuşmalarımız oldu. Bana çok yakın geldi. Ben 3 ay terör bölgesinde kaldım. Psikolojim zati yeterli değildi.

Kendisine maddi manevi dayanak olacağımı söyledim. Bana evlilikten bahsetti. 1 Eylül’de Türkiye’ye geldim. İzmir’de beni karşıladı. Bir hafta İzmir’de vakit geçirdik. Ben senden hoşlandım evlenelim dedi. Bende emin misin? ben doğuya gidiyorum, sen avukatsın. Daha sonra biz İstanbul’a geldik yüzük falan aldık. Aileler tanıştı. Dilara’nın eski kocası bize musallat olmaya başladı.

Bende arayıp uyardım, bizi rahatsız etme diye. O orta sallantılı bir periyot yaşadık. Beni istemiyorsan bu iş bitsin dedim. Sonra bağlantımız koptu esasen. Aralık ayında İstanbul’daydım ve benim psikolojimi çok yıprattı. Ben o sıra Dilara’nın konutunda kaldım. Sonra kendisi geldi. Karnım aç yemek yiyelim dedi. Dışarı çıkmak istedi. Dışarıya yemeğe çıktık. Yemek yedik, tatlı yedik ortamızda makûs hiç bir şey yoktu.

Bir anda karşıma 3 tane adam dikildi. ‘Sende silah varmış bizde dolu geldik’ dediler. Ben o an ayvayı yedim dedim. O gelen şahıslar ortalığı karıştırdı. Bir baktım polisler geldi. Üstüme gerçek bu adamlar yürüyünce bende silahı çektim. Maksadım havaya ateş etmekti. Onlar üstüme atlayınca silah patladı. Sonrasını hatırlamıyorum. Kendime geldiğimde cezaevindeydim. Makûs niyetli biri olsam İstanbul’un her yeri dağ orman. Masraf orada bir yerde öldürürdüm.”

“ÇOK ÇARESİZİM”

Sanık savunmasın akabinde kelam alan Dilara Yıldız’ın babası Ali Yıldız, göz yaşlarına hakim olmadı. Baba Ali Yıldız, “Olayın yaşandığı devir cezaevindeydim. Sanık ile kızım ortasında duygusal bir bağ oluştu ve daha sonra kelam kesildi. Sonrasında olaylar gelişmiş işte, çilingir çağırmış, kızım konuta geldiğinde karşısında onu görmüş. Ben görüntüyü 1 buçuk ay sonra internetten izledim. Kaç gün uyumadım. Benim kızım altın üzere bir çocuktu. Çok çaresizim. Şikayetçi olsam ne olacak, benim göz bebeğim gitti. Ben adalete güveniyorum” tabirlerini kullandı.

Kararını açıklayan mahkeme heyeti, Sanığa ilişkin telefon ve sim kartların incelenmesi için uzmana gönderilmesine ve sanık Dönmez’in akıl sıhhatinin yerinde olup olmadığını öğrenilmesi için İsimli Tıp Kurumu’na sevk edilmesine karar verdi. Ayrıyeten mahkeme sanığın tutukluluk halinin devamına hükmetti.

“HAVUKATLARIMIZ SANIĞA GEREKEN CEZAYI ALDIRACAK”

Duruşma sonrasında açıklama yapan Anne Elvan Akyel, “Kızımın kanının yerde kalmamasını istiyorum. Sanığın çok ceza almasını istiyorum. Hatta idam edilmesini istiyorum. İdam da gelsin istiyorum. Böylelerinin idam edilmesi gerekir. Benim çocuğum haksız yere öldürüldü. Herkesin gözü önünde. Orada kurtaracak çok kişi vardı. Benim çocuğumu kimse kurtarmadı. Avukatlarımız sanığa gereken cezayı aldıracak. Kanunlarımıza, devletimize güveniyorum” dedi.

KADEM ismine açıklama yapan avukat Pelin Görgül, “KADEM olarak, bayanların can güvenliğine kasteden ve toplum vicdanını derinden yaralayan her olayda olduğu üzere, ikinci celsesi görülecek olan Dilara Yıldız davasında da yargılamanın en süratli ve âdil formda gerçekleştirilerek sanığın hak ettiği cezayı alması ve adaletin sağlanması için davanın sonuna dek takipçisi olacağız” diye konuştu.

İDDİANAMEDEN

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, Oktay Dönmez’in 10 Ocak 2022 tarihinde Tuzla’da bir kafede Dilara Yıldız’ı tabancayla ateş ederek öldürdüğü anlatılıyor. İddianamede sanık Dönmez’in “Canavarca hisle tasarlayarak taammüden öldürme”, “Silahla yağmaya teşebbüs”, “Konut dokunulmazlığını ihlal etme”, “Hürriyetinden mahrum kılma”, “Ruhsatsız silah bulundurma” ve “Silahla tehdit” hatalarından ağırlaştırılmış müebbet ile 36 yıl 3 aya kadar mahpus cezasıyla cezalandırılması isteniyor. (DHA)

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu