Spor

Giovanni Guidetti’den duygusal veda

Paylaş:

Türkiye A Ulusal Bayan Voleybol Takımı’ndaki vazifesinden ayrılan İtalyan başantrenör Giovanni Guidetti, elinden gelenin en güzelini yaptığını ve bundan sonra Türkiye’nin en yeterli taraftarlarından biri olacağını söyledi.

Guidetti ve Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Lideri Mehmet Akif Üstündağ, TVF 50. Yıl Deniz Esinduy Voleybol Salonu’ndaki basın toplantısında bir ortaya geldi.

Burada bir açıklama yapan Mehmet Akif Üstündağ, 5 yıldır A Ulusal Bayan Voleybol Takım’ın başantrenörlüğünü yapan Guiddetti için misyona geldiği gün de bu türlü bir basın toplantısı yapıldığını hatırlatarak, “Orada onun içimizden biri olduğundan bahsetmiştik. Kendisine birebir vakitte ‘bizim eniştemiz’ diyoruz. Hala kendisi Türkiye’de vazife yapmakta. 5 yılda Türk voleyboluna çok değerli takviyeler, hizmetler, katkılar verdi” dedi.

“HAKKIMIZI HELAL EDİYORUZ”

Sık sık bir ortaya geldikleri Giovanni Guidetti ile son dünya şampiyonası sonrasında da bir ortaya geldiklerini ve ayrılıkla ilgili karşılıklı konuştuklarını aktaran Üstündağ, şöyle devam etti:

“Uzun bir toplantı yaparak ayrılma kararı aldık. Bu kararı kendisinin de isteğiyle birlikte aldık. Kendisinin de medyaya yansıyan açıklamaları vardı. Türkiye’nin kendisine neler kazandırdığından bahsetti. Ben federasyon lideri olarak hocamıza bugüne kadar ulusal ekip bazında vermiş olduğu hizmetlerden ötürü çok teşekkür ediyorum. Ülkemizde Vakıfbank Spor Kulübü’nün de koçu, burada uzun yıllardır hizmet etmekte ve hala de devam etmektedir. Muvaffakiyetler diliyorum. Nezih topluluğumuzun aldığı kararların örnek kararlar olduğunu ve bunun örnek teşkil edeceğini düşündüğümüz için ortak kararımızı basının huzurunda, karşılıklı vedalaşarak yapmak istedik. Ancak tekrar daima beraberiz. Ondan her bahiste yardım almaya da devam ederiz. Düşünceli bir süreç yaşadığımızı düşünmüyorum da. Varsa hakkımızı helal ediyoruz. Kendisi de varsa bize hakkını helal etsin.”

GIOVANNI GUIDETTİ: GURUR DUYUYORUM

Giovanni Guidetti ise, Türkiye ulusal kadrosunun kendisine verdiklerini geri verme niyetiyle bu işe başladığını ve 15 yıldır Türkiye’de olduğu için artık bir tarafının Türk olduğunu söyleyebileceğini kaydederek, “Dolayısıyla son 5 yıl içinde yaptığımız çalışmalardan ötürü gurur duyuyorum. 3 Avrupa şampiyonasında 3 madalyamız oldu. 3 madalyayla finallerimizi oynadık. Olimpikler için nitelikli olduk. Dünya şampiyonasına katıldık. Ve en değerlisi, çalışmaya başladığımızda Türkiye dünya çapında 15. sırada yer alıyordu, şu an bu sıralamamız 7’ye indi. Bunun mükemmel bir durum olduğunu düşünüyorum. Bana verdiklerini ben de Türkiye’ye bu halde geri verdiğimi düşünüyorum” sözlerini kullandı.

Özellikle lider Üstündağ’a teşekkür eden Guidetti, “Takımımıza yeni katılanlarla alakalı Paris’te madalya kazanabileceğimizi düşünüyorum. Ve tıpkı vakitte herkesin eniştesi olma pozisyonunda bir anda herkesin hocası olma pozisyonuna geldim. Bu fırsattan istifade, son 5 yıl içinde efor gösteren, çok çalışan herkese, oyuncularımıza, taraftarlarımıza ve liderimize çok teşekkür etmek istiyorum” değerlendirmesinde bulundu.

“İKİ GÜN EVVEL BİTLİS’TEN BİR GENÇ KIZIMIZ BANA ULAŞTI”

Çalışmalar sayesinde daha çok genç oyunculara erişebilmeyi umduğunu da aktaran Guidetti, şöyle devam etti:

“İki gün evvel Bitlis’ten genç bir kızımız bana ulaştı. Aslında bana ulusal kadro antrenörü olmadığım için bir yandan üzülürken, ‘bize artık daha çok vakit ayırabileceğiniz için çok seviniyorum’ dedi. Ve bu üslup bildiriler, geri dönüşler bir hoca olarak yaptıklarımla gurur duymamı sağlıyor. Liderimize bana sağlamış olduğu dayanak ve imkanlardan ötürü çok teşekkür ederim. Bu ülke için son 5 yıl içinde elimden gelenin en güzelini yaptım ve gelecekte Türkiye’nin en âlâ taraftarlarından bir tanesi olacağımı söylemek istiyorum. Türkiye voleybol konusunda kusursuz bir ülke ve bu biçimde kalmasını umuyorum. Bütün kalbimle herkese en yeterli dileklerimi iletiyorum.”

(AA)

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu