Ekonomi

Dinçer Lojistik ile Toktut Derneği depremden etkilenen şehirlere temiz içme suyu sağlıyor

Paylaş:

İSTANBUL (AA) – Dinçer Lojistik, Toktut Derneği'yle birlikte Temiz İçme Suyu İstasyonları Projesi'ni hayata geçirdi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Dinçer Lojistik ve Toktut Derneği'nin Güneydoğu Anadolu bölgesinde depremin etkilendiği 3 şehirde hayata geçirdiği temiz içme suyu istasyonları projesi, konteyner kentlerde kalan binlerce depremzedenin içilebilir suya kolayca ve ücretsiz erişmesini sağlıyor.

İlk etapta Hatay'da Kırıkhan ve Samandağ'da, Gaziantep'te İslahiye ve Adıyaman'da Vartana'da kurulan istasyonların sayısı gelecek aylarda artarak 50 bin depremzedenin içme suyuna ücretsiz ve kolay erişimi sağlanacak.

Günlük 40 bin litre içme suyu temin eden bu mühendislik projesi, şebeke veya artezyen suyunu arıtarak içme suyuna dönüştüren sistemleri içeriyor.

Su kalitesi düzenli analizlerle kontrol edilerek halk sağlığı korunuyor, pet şişe tüketimi azaltılarak plastik atık önleniyor ve bu yöntemle bölgede devam eden su sorununa kalıcı bir çözüm yaratılmış oluyor.

– “Çocukların yüzünde gülümsemeye neden olmak gurur verici”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, depremin ilk gününden itibaren bölgeye yönelik çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Diğer desteklerinin daha çok lojistik temelli olduğunu ifade eden Dinçer, “Bölgede yaşayan depremzedelerin hayatlarını ne kadar güç koşullarda devam ettirdiklerinin farkındayız. Toktut Derneği'nin öncülük ettiği temiz içme suyu istasyonları projesine destek olduğumuz için çok mutluyuz. Oradaki çocukların yüzünde oluşan küçük bir gülümsemeye bile neden olmak bizi gururlandırıyor.” ifadelerini kullandı.

Toktut Derneği Başkanı Melsen Tunca ise yaptıkları gıda yardımlarını anımsatarak, depremden bugüne bölgede olduklarını ve depremzedeler yeniden ayağa kalkana dek yanlarında kalmayı sürdüreceklerini belirtti.

Tunca, “Temiz içme suyuna ulaşmanın her insanın en temel hakkı olduğunu düşünüyoruz. Depremden etkilenen bölgelerde sürdürülebilir uygulamaları hayata geçirerek bunu sağlamak için çalışıyoruz. Dinçer Lojistik ile kurduğumuz bağ bizim için büyük değer taşıyor. İlk aylardaki acil insani yardımlardan başlayarak kalıcı çözümler aşamasına kadar ihtiyacımız olan her konuda bize destek verdiler, önümüzü açtılar. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu