GüncelGündem

Gazze’nin kuzeyinde toplanan binlerce Filistinli “bir torba un” alabilmek için canlarını tehlikeye atıyor

Paylaş:

GAZZE (AA) – Yaklaşık 2,2 milyon kişinin kıtlık tehlikesiyle karşı karşıya olduğu bölgenin kuzeyinde durum oldukça vahim. İsrail’in yardımların ulaşmasını engellediği kuzeydeki Filistinliler bir yandan saldırılarla diğer yandan açlıkla mücadele ediyor.

İsrail ordusunun engellemeleri nedeniyle insani yardımların ulaştırılamadığı ve temel ihtiyaçlarını karşılayamayan binlerce Filistinli, Gazze kentinin batısındaki Er-Raşid Caddesi’nde bir torba un alabilmek için toplandı.

Hayatta kalmak için kurutulmuş mısır ve arpadan oluşan hayvan yemini öğüterek tüketmek zorunda kalan Filistinliler, sahile yakın noktada konuşlanan ve üzerlerine ateş açan tanklara rağmen çocuklarının karnını doyurmak için canlarını tehlikeye atıyor.

Filistinliler, İsrail güçleri ateş açtığında kum torbalarının arkasına ya da yere yatarak kendilerini korumaya çalıştıklarını ifade ediyor.

Bir torba un için can pazarı

Gazze kentinden 56 yaşındaki Mutez Abdulcevad, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Bir torba un için üzerimize ateş açan tanklara yaklaştık.” dedi.

Abdulcevad, Gazze’nin kuzeyinde durumun içler acısı olduğunu, yiyecek bir şey bulamadıklarını ve “tükenmek üzere olan hayvan yemleriyle” idare ettiklerini anlattı.

İslam ve Arap dünyasına, Birleşmiş Milletlere (BM) çağrı yapan Abdulcevad, “Burada işgal güçleri soykırım yapıyor. İnsanlar açlıktan ölüyor. Çocuklarına verecek bir gıda bulamıyor. Gazze halkına gıda yardımı yapılmalı.” ifadesini kullandı.

Abdulcevad, son aylarda ciddi gıda sıkıntısı çeken ailesini doyurmak için İsrail ordusunun ateş açmasını göze aldığını ve bir torba un alabildiği için mutlu olduğunu söyledi.

“Canımızı tehlikeye atmazsak açlıktan öleceğiz”

İnsani yardım almaya gelen 34 yaşındaki Filistinli Muin Selim de İsrail ordusunun kara işgalini sürdürerek insani krizi derinleştirdiği Gazze’de temel ihtiyaçlarını karşılayamadıklarını ve İsrail ordusunun engel olması nedeniyle insani yardımların ulaştırılamadığına dikkati çekti.

Selim, “Zor şartlar nedeniyle kendimizi ölümün kucağına atmaya geldik, bir çuval un almak için çabalıyoruz. Gazze kentine ulaşan yardımlardan almak isterken ordu bize ateş açıyor. Ölenler ve yaralananlar oluyor. Eğer canımızı tehlikeye atmazsak açlıktan öleceğiz. Gazze’de şu an bu un 2 bin 500 şekel (yaklaşık 688 dolar). Bunu bulmak da neredeyse imkansız.” dedi.

Faysal el-Hüsnü de (49) daha önce hiçbir şekilde böyle bir durum yaşamadıklarını, 5 aydan bu yana insani yardımların ulaştırılmasına izin verilmediğini kaydetti.

Hüsnü, “Ulaşan yardımlar da oldukça kısıtlı. Çok az sayıda kişiye yetiyor. Biz abluka altında afetzede bir halkız. İsrail güçleri bize ateş açıyor. Gazze’de un olsa kimse kendi hayatını böyle tehlikeye atmazdı.” dedi.

Birleşmiş Milletler (BM), İsrail’in saldırılarını sürdürdüğü Gazze Şeridi’nde 1 milyon çocuğun her gün travmalarla karşılaştığı ve yetersiz insani yardımlar nedeniyle kıtlığın an meselesi olduğu uyarısında bulundu.

BM Yakın Doğu’daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansının (UNRWA), Gazze’nin kuzeyinde her 6 çocuktan birinin ciddi düzeyde yetersiz beslendiğini açıkladı.

İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda en az 12 bin 660’ı çocuk, 8 bin 570’i kadın olmak üzere 29 bin 514 Filistinli öldürüldü, 69 bin 616 kişi yaralandı.

Muhabir: Mohamad Majed Mustafa Haboush,Zeynep Tüfekçi Gülay

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu