Direnmeyen Belediye Başkanlarının dosyaları rafamı kaldırıldı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istifasını istediği belediye başkanlarının direnmeden istifa etmeleri üzerine haklarındaki dosyaların rafa kaldırıldığı iddia edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın istifasını istediği belediye başkanları arasında olan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un direndiği öne sürülmüştü.

Ama nihayetinde tüm başkanlar istifa etmişti. Başkanlar hakkında, direnmelerine devam etmeleri durumunda ‘dosya’hazırlandığı savunulmuştu.

Cumhuriyet’ten Emine Kaplan’ın haberinde, Erdoğan’ın ‘istifa etmeyenler hakkında gereğinin yapılacağını’ söylemesinin ardından konuyu partisinin MKYK’sında gündem getirdiği belirtildi.

Haberde, Erdoğan’ın başkanların dosyalarını İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya sorduğu, Soylu’nun da talimatı beklediklerini söylediği aktarıldı.

Başkanlara istifa etmemeleri durumunda haklarında dosyalarla ilgili olarak soruşturma başlatılacağı mesajının verildiği öne sürüldü.

Habere göre belediye başkanları istifa edince hiçbir işlem yapılmadı. Hazır olduğu belirtilen dosyalar da rafa kaldırıldı.

Jurnalci.com

ilgili haberler