Yaşam

Doğalgaz tasarrufu için çok önemli uyarılar!

Paylaş:

Kış mevsimi, genellikle evlerde geçirilen zamanların artmasını sağlıyor. Dolayısıyla kışın soğuk günlerinde ısınmak için büyük maliyetlere katlanmak zorunda kalabiliyor ve tasarruf yöntemleri arıyoruz. Mantolama, sıcaklık tasarrufu için en iyi yöntem olsa da tek çare değil. Elinizdeki imkânları en doğru şekilde kullanarak tasarruf edebilmeniz mümkün.

Kapı ve Pencerelere Yalıtım Yaptırın

Doğalgaz tasarrufu sağlamak için en iyi yöntem yalıtımdır. Kapı ve pencerelerin yalıtımını sağlamak, kontrolsüz hava girişinin önüne geçer.

Kombinizi Gün İçinde Kapatmamalısınız

Kombinizi gün içinde kapattığınızda eviniz neredeyse tamamen soğur. Akşam eve gelip kombinizi açtığınızda, evin ısısı istediğiniz sıcaklığa gelene kadar çok fazla yakıt tüketimi gerçekleşir. Bunun yerine kombinizi minimum sıcaklık derecesinde tüm gün çalıştırarak gün içerisinde daha az doğalgaz tüketmesini sağlayabilirsiniz.

Termostatik Vanalardan Yararlanabilirsiniz

Termostatik vanalar ya da oda termostatları evinizi ideal sıcaklıkta tutar. Bu cihazlar ideal sıcaklığa geldiğinde kendiliğinden kapanır ve ekstra enerji tüketiminin önüne geçerek tasarruf sağlar. Örneğin oda sıcaklığını 22°C’de tutmak istiyorsanız sıcaklık 23°C’ye geldiğinde cihaz ısıyı otomatik olarak düşürür. Radyatörlere takabileceğiniz termostatik vanalar sayesinde her odanızı farklı derecede ısıtarak tasarruf sağlayabilirsiniz.

Isı Yalıtım Levhaları Kullanabilirsiniz

En fazla ısı kaybı peteklerin arka kısımlarında meydana gelir. Isı kaybının önüne geçmek için ısı yalıtım levhalarından yararlanabilirsiniz. Isı yalıtım levhalarını yapı marketlerde kullanıma hazır şekilde kesilmiş olarak bulabilirsiniz.

Petekler ile Eşyalar Arasındaki Mesafeye Dikkat Edin

Koltuklar veya farklı eşyalar ile petekler arasında en az 20-25 cm’lik bir açıklığın olmasına özen gösterin. Perdeler de petekleri kapatmayacak şekilde onların üzerinde kalmalılar. Radyatörlerin önünden zemine kadar inen perdeler, ısının odaya yayılmasına engel olur.

Evinizi Günde En Az Bir Kez Havalandırın

Evinizi havalandırmadığınızda havadaki nem oranı artar ve ortamın ısıtılması güçleşir. Evi havalandırmak içerideki nem oranını dengeler ve ortamın daha hızlı bir şekilde ısınmasını sağlar.

Kombi Bakımı ve Petek Temizliğini Yaptırmayı İhmal Etmeyin

Kombinizi yılda bir, peteklerinizi ise 2-3 yılda bir temizletmeniz gerekir. Peteklerinizin üst kısmı ile alt kısmı arasında çok fazla ısı farkı varsa borular kirlenmiş demektir. Bu durumda mutlaka petek temizliğini yaptırın.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu