Dünya

Donald Trump, meskeninde bulunan zımnî evraklarla ilgili dava açtı

Paylaş:

Eski ABD Lideri Trump, meskeninde bulunan zımnî evrakları özel bir hakimin incelemesi için dava açtı.

Eski ABD Lideri Donald Trump, Florida’daki Mar-a-Lago malikanesinden Federal Soruşturma Ofisi (FBI) tarafından elde edilen yaklaşık 100 zımnî belgeyi, bağımsız bir hakemin yahut özel bir hakimin incelemesine müsaade vermesi için Yüksek Mahkemeye başvurdu.

Trump’ın avukatları, üst mahkemeye açtığı davada 11. ABD Temyiz Mahkemesi’nin bilinmeyen evrakların bağımsız incelemesini reddeden karına itiraz etti. Avukatlar, Yüksek Mahkemeden, Trump’ın malikanesinde ele geçirilen zımnî dokümanların “bağımsız bir hakem yahut özel bir hakim” tarafından incelemesine müsaade vermesi talebinde bulundu.

Dava belgesinde avukatlar, “Bu davanın eşine rastlanmamış şartları – 45. ABD Başkanı’nın, siyasi rakibinin ve halefinin idaresi tarafından soruşturulması – Bölge Mahkemesinin daha ihtiyatlı davranmasının kayda kıymet gerekliliğini; ayrıyeten adaleti, şeffaflığı ve kamu inancının devamlılığını temin etmek için yargıç tarafından özel bir misyonlu atanmasını zorunlu kılmıştır” tabirlerini kullandı.

Trump’ın konutuna yapılan baskınla elde edilen evrakların şeffaflıkla incelenmesi talep eden avukatlar, “bir liderin meskenine yapılan baskın sırasında ele geçirilen malzemelerin kapsamlı ve şeffaf bir biçimde incelenmesine ait rastgele bir sınırlamanın halkın adalet sistemine olan inancını sarsacağını” ileri sürdü. Avukatlar, bağımsız atanmış bir yargı mensubunun kelam konusu dokümanların şahsî mi yoksa başkanlık dokümanları mı olduğu ile hakikaten sınıflandırılıp sınıflandırılmadığının anlaşılması için incelemesine sunulması gerektiğini kaydetti.

FBI, TRUMP’IN MESKENİNİ BASMIŞTI

Eski ABD Lideri Donald Trump’ın Florida eyaletinde bulunan Mar-a-Lago malikanesi, 8 Ağustos sabahı FBI casuslarınca düzenlenen baskınla aranmıştı.

ABD Adalet Bakanı Merrick Garland, baskın hakkında 11 Ağustos’ta yaptığı birinci açıklamasında, Trump’ın malikanesinde yapılan aramayı kendisinin onayladığını söylemiş, kamuoyunda süren tartışmalar üzerine olayın daha net anlaşılması için Adalet Bakanlığının arama buyruğu ve el konulan materyallerle ilgili kapalılığın kaldırması talebiyle Florida Bölge Mahkemesine başvurduklarını duyurmuştu.

Trump’ın da arama buyruğunun kamuoyu ile paylaşılmasına karşı olmadığını belirtmesi üzerine federal yargıç, 12 Ağustos’ta arama buyruğunu ve el konulan gereçler listesi tutanağını kamuya açıklamıştı.

“Arama emri”nin ayrıntılarında FBI casuslarının, Casusluk Yasası kapsamında üç farklı federal yasanın mümkün ihlallerini araştırdıklarına yer verilmiş, baskında “çok gizli” damgalı 11 set evrak alındığı da tutanaklara geçirilmişti. (AA)

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu