Dündar ve Gül’ün Tahliyesi Ak Saray’ın Uykusunu Kaçırdı!

Dündar ve Gül'ün Tahliyesi Ak Saray'ın Uykusunu Kaçırdı!
Dündar ve Gül'ün Tahliyesi Ak Saray'ın Uykusunu Kaçırdı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın danışmanı Mustafa Varank ve AKP’li Burhan Kuzu Silivri’den gelen tahliye haberini yorumladılar.

AKP’li Burhan Kuzu, “Tutuksuz yargılanmak suçsuz anlamına gelmez” derken, Ak Saray danışmanı Mustafa Varank ise söz konusu karara “Anayasa mahkemesi, Cumhurbaşkanımızın yaptığı hak ihlali başvurusunu tam 2 yıldır bekletiyor…” diye isyan etti.

Kendisi de anayasa profesörü olan Erdoğan’ın eski danışmanı AKP’li vekil Burhan Kuzu, tahliye kararlarına ilişkin, “AYM Can Dündar ve Erdem Gül için hak ihlali var, dedi. Ak Parti’nin yaptığı anayasa değişikliği ile getirilen bireysel başvuru sonucu oldu.

Hem Can Dündar hem de Erdem Gül referandumda hayır oyu verdikleri ‘bireysel başvuru hakkı’nı kullanarak hak ihlali kararını aldılar. E…. Demek ki kararı mahkemeler veriyormuş. Can Dündar ve Erdem Gül için AYM hak ihlali kararı verdi. Unutmayın ki, bu üyeleri Gül ve Erdoğan atadı. Tutuklu yargılanmak suçlu, tutuksuz yargılanmak suçsuz anlamına gelmez. Kamuoyu bu yanılgıdan kurtulmalı. Aksi yorum yargıya şüpheli bakıştır” dedi.

ERDOĞAN’A DOĞUM GÜNÜ HEDİYESİ

Burhan Kuzu daha sonra, “Cumhurbaşkanımızın da Başbakanımızın da 26 Şubat, doğum günü. Yaş günü hediyesi olarak İzmir’de gençlere Başkanlık Sistemini anlatacağım” diye tweet attı.

MUSTAFA VARANK: CUMHURBAŞKANIMIZIN BAŞVURUSU BEKLETİLİYOR

Erdoğan’ın danışmanlarından Mustafa Varank ise twitter hesabından “Kayıtlara geçsin: Anayasa mahkemesi,  Cumhurbaşkanımızın yaptığı hak ihlali başvurusunu tam 2 yıldır bekletiyor…” diye yazdı.

 

ilgili haberler