Bilim - Teknoloji

Dünyanın en büyük açık deniz rüzgar türbini, üretim hattından çıktı

Paylaş:

Çin Üç Boğaz Şirketi’ne göre, 16 megavatlık rüzgar türbini, 50 katlı bir binanın yüksekliğine eşit 146 metrelik bir hub ile donatıldı. Türbin ayrıca, 252 metre ile dünyanın en uzun pervane çapına ve megavat başına en hafif ağırlığa sahip.

Çin Üç Boğaz Şirketi ve Xinjiang Goldwind Bilim ve Teknoloji Limited Şirketi tarafından ortaklaşa geliştirilen türbin, üst düzey rüzgar türbini üretiminde çığır açtı.

22 BİN TON STANDART KÖMÜR TASARRUFU SAĞLAMASI BEKLENİYOR

Rüzgar türbini, rüzgarın tam hıza ulaşmasıyla tam bir dönüş yaparak 34,2 kilovat-saat güç üretebilecek. Türbinin, ortalama 66 milyon kilovat-saatin üzerinde olduğu tahmin edilen yıllık güç üretimiyle, üç kişilik 36.000 hanenin yıllık talebini karşılaması, 22.000 ton standart kömür tasarrufu sağlaması ve 54.000 ton karbondioksiti azaltması bekleniyor.

Çin Üç Boğaz Şirketi’nin Başkanı Lei Mingshan, Çin’in rüzgar türbini üretiminin, sektörde elde edilen başarılar sonrası dünya genelinde öncü konumuna geldiğini söyledi.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu