Yaşam

Dünyanın En Tuhaf Ölümleri: Kendi Cenazesinde Korkudan Ölen Adamın Trajik Sonu

Paylaş:

10. Küçük taraftarı hokey pakı öldürdü

13 yaşındaki Amerikalı Brittanie Nichole Cecil, 16 Mart 2002’de Columbus, Ohio’daki Nationwide Arena’da bir pakın tribünlere doğru savrulması ve sol şakağına çarpması sonucu aldığı yaralar nedeniyle hayatını kaybeden bir hokey taraftarıydı. Bu olay Ulusal Hokey Ligi’nin (NHL) 85 yıllık tarihindeki ilk taraftar ölümüydü.

9. Küçük kızı havuz borusu yuttu

Japonya’nın Saitama kentinde yedi yaşındaki Erika Tomanu adlı kız çocuğu, su parkının mevcut havuzunun güçlü pompası tarafından giriş borusundan 10 metre aşağıya baş aşağı çekilince hayatını kaybetti. Izgara yerinden çıktığında girişi kapatmamasına rağmen cankurtaranlar havuzun yüzmek için güvenli olduğunu düşünmüşlerdir. Kurtarma ekiplerinin cesedi çıkarması 6 saat sürdü.

8. 50 saat video oyunu oynadı, öldü

Güney Kore’den 28 yaşındaki Lee Seung Seop, StarCraft adlı video oyununu neredeyse 50 saat üst üste oynadıktan sonra öldü. Lee, 2005 yılında Taegu kentindeki bir internet kafeyi ziyaret etti ve elli saat boyunca neredeyse aralıksız StarCraft oynadı. Kalbi durdu ve yerel bir hastanede hayatını kaybetti. Bir arkadaşının anlattığına göre: “…o bir oyun bağımlısıydı. Bunu hepimiz biliyorduk. Kendini durduramazdı.” Ölümünden yaklaşık altı hafta önce, kendisi gibi hevesli bir oyuncu olan kız arkadaşı ondan ayrılmış, ayrıca işinden de kovulmuştu.

7. Canlı yayında kendini astı

42 yaşındaki İngiliz Kevin Whitrick, bir İnternet sohbet oturumu sırasında bir web kamerası önünde canlı yayında kendini asarak intihar etti.

PalTalk’ta bir sohbet odasındaydı ve insanların “birbirlerine sataştığı” özel bir “hakaret” sohbet odasında yaklaşık 60 kullanıcı daha ona katıldı. Bir sandalyenin üzerinde durdu, tavanda bir delik açtı ve bir kirişin etrafına bir ip yerleştirdi. sonra diğer ucunu boynuna bağladı, sonra sandalyeden indi.

Yüzü maviye dönmeye başlayana kadar bazı insanlar bunun bir şaka olduğunu düşündü. Sohbet odasındaki bazı kişiler onu kışkırtırken, diğerleri umutsuzca adresini bulmaya çalıştı. Odadaki bir üye polisle irtibata geçti ve polis iki dakika sonra olay yerine geldi.

6.Gömüldüğünü fark edince hayatını kaybetti

Rusya’nın Kazan kentinden Fagilyu Mukhametzyanov’un doktorlar tarafından yanlışlıkla öldüğü ilan edilmişti. Dehşete kapılan 49 yaşındaki kadın, kendisini gömmeye hazırlandıklarını fark edince çığlık atmaya başladı. Acilen hastaneye geri götürülen Mukhametzyanov’un doktorlar tarafından kalp krizi şüphesiyle öldüğü ilan edilmişti.

Şimdi kocası Hastaneye dava açıyor. “Çok kızgınım ve bazı cevaplar istiyorum. Öldüğünü söylediklerinde ölmemişti ve onu kurtarabilirlerdi,” dedi.

5. Biçme makinesinin altında kaldı

İsveç’in güneyindeki Kungsbacka’da bir tren istasyonunun dışındaki çimleri biçerken bir adam öldü. Bir görgü tanığı, adamın oldukça dik bir yokuşta çim biçtiğini düşündüklerini söyledi. Makineyle birlikte düşen adam çim biçme makinesinin altına girdi ve bıçaklar tarafından feci şekilde parçalandı.

4. Kendi düğününde boğularak öldü

Gelinliğiyle fotoğraf çekimi sırasında boğulan bir gelinin, ‘Trash the Dress’ adı verilen popüler bir ritüele katılmak için bilerek suya girdiği ortaya çıktı. 2012 yılının Ağustos ayında, düğün fotoğraflarını çektirirken, gelinliği üzerindeyken bir uçurumdan şelaleye yuvarlandı.

Cesedi, bir kayadan kayıp Montreal’in kuzeyindeki Rawdon’da bulunan Darwin Şelalesine düştükten yaklaşık dört saat sonra bulunmuştur. Düğün fotoğrafları için arka plan olarak bu bölgeyi seçmişti. Birkaç gün içinde evlenmenin eşiğindeydi.

3. Veteriner kadını at öldürdü

Florida’nın Ocala kentinde yaşayan 28 yaşındaki İngiliz veteriner Erica Marshall, hiperbarik odada tedavi ettiği atın duvara tekme atması sonucu, nallarından çıkan kıvılcımın patlamaya yol atması üzerine hayatını kaybetti.

2. Beş karısının tecavüzüne uğrayıp öldü

Nijeryalı bir işadamı olan Uroko Onoja, altı karısından beşi tarafından her biriyle cinsel ilişkiye girmeye zorlandıktan sonra öldü. Onoja, en küçük karısıyla sevişirken, ona daha fazla ilgi göstermesini kıskanan diğer beş karısı tarafından yakalandı.

Diğer eşleri de her biriyle sevişmesini talep etmişler. Onu bıçak ve sopalarla tehdit ettiler. Dördüyle arka arkaya seks yapmış, ancak beşincisiyle yapmadan önce nefes almayı bırakmış.

1. Bir acı olay da Türkiye’den

23 yaşındaki Türk üniversite öğrencisi Tuğba Erdoğan, 8 Şubat 2013 tarihinde Adapazarı’ndaki bir pistte geçirdiği go-kart kazasında hayatını kaybetti. Eşarbı arabanın arka tekerleğine sıkışarak başının kopmasına neden olmuştu.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu