GüncelGündem

Durmayan taksicilerden dikkat çeken mazeretler

Paylaş:

Eminönü’nde taksi bekleyen yolcular boş geçen taksileri durduramadı. Yolcuların tezlerine nazaran taksicilerden kimileri kısa uzaklık için yüksek fiyatlar talep etti.

İstanbul’un merkez noktalarından Eminönü’nde taksi sorunu yaşanıyor. Bölgedeki taksilerden kimileri öğlen saatlerinde taksi durdurmaya çalışanlara durmadı. Taksi bekleyen yolcu Necip Çakar, “15 dakikadır bekliyorum, hiçbir taksi almıyor. Yanımızda yaşlı var yürüyemiyor lakin hiçbiri durmuyor. Az evvel bir taksi durdu Eminönü’nden Beyoğlu’na 150 TL istedi. ‘Ters aralık, değişim yapacağım, trafik var’ üzere mazeretler uyduruyorlar. Ne yapacağımızı şaşırdık” dedi.

‘ÖNCE TAKSİMETREYE ADALET GETİRSİNLER’

Taksi sürücüsü İsmet Sarı, “Değişim saati 14-15 azamî 16.00 ortasıdır, bunun dışında söylenenler palavradır. Trafikten ötürü kimse bir yere gidemiyor. Müşteri binmek zorunda kalıyor, taksici alamıyor. Evvel taksimetreye adalet getirsinler sonra almayan taksicilerle alakalı sorun çıkarsınlar.

Her vakit taksimetre açılmasını istiyoruz, tavsiye ediyoruz. Her meslekte olduğu üzere çürük elmalar bizim mesleğimizde de var. Bazen müşteriler kendileri kısa aralık için yüksek fiyat teklif ediyor. Buradan Taksim en fazla 50-60 TL müellif, fazla isteyenleri vicdanlarıyla baş başa bırakıyorum” halinde konuştu.

Yol kenarında bekleyen yabancı bir turist ise binemediği taksinin akabinde kendisinden 200 TL fiyat talep edildiğini ve bunu fazla bulduğunu belirtirken, taksici ise turistlerin taksimetre açılmasını kabul etmediklerini argüman etti.

‘EMİNÖNÜ’NDEN BEBEK’E BİZDEN 50 EURO İSTEDİLER’

Taksi durağında bekleyen İspanyol turist, “Deniyoruz ancak durduramıyoruz. Çok kıymetli Eminönü’nden Bebek’e bizden 50 Euro istediler. Turist olduğumuz için bu türlü biliyorsunuz. Biz büsbütün şaşkınız, nasıl gideceğimizi, gideceğimiz yere ne kadar ödeyeceğimizi bilmiyoruz. Burada dolaşıp neler olacağını göreceğiz” dedi. Bu sırada yanlarına gelen bir taksiyi durdurabilen turistler, otomobilin camından taksiciyle konuştu.

Taksici ise turistlere taksimetreyi açacağını belirtti. Daha sonra konuşan taksici “Ne yazarsa ona gideceğiz. Fiyat trafiğe de bağlı. Taksim’den Bebek’e yaklaşık 70 yazıyor, Eminönü’nden de 100 lira yazabilir diye düşünüyorum” dedi. Turistlerden 50 Euro istendiği savını duyduktan sonra ise taksici “Yapmayın, olmaz, latifedir. Taksimetre o aralıklara 100 lira civarı yazar” yanıtını verdi. (DHA)

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu