Yazarlar

Duygu Koçak – Atatürk Kültür Merkezi

Paylaş:

10 Şubat 2019 tarihi bir gün
AKM’nin temel atma töreni yapıldı. 2008 yılında sanatseverlere kapılarını kapatan Atatürk Kültür Merkezi 11 yıl sonra yeniden kapılarını açmaya hazırlanıyor. Hem de çağına ayak uyduran son derece güzel kültürümüze ve sanatımıza yakışır görkemli bir mimari ile.
Yapımı 2 yıl sonra tamamlanacak olan AKM’nin içerisinde 2073 kişilik dünya standartlarının üzerinde bir opera salonu, 828 kişilik bir tiyatro salonu ve bunlara ait sahne, kulis odaları yer alıyor. Yapı 5 ayrı bloktan oluşuyor. Yeşil çatının da kullanıldığı eserde birçok önemli detay var.
Mimari ve estetik açıdan, kullanım bakımından göz dolduran bu eser kültür ve sanatın başkentine, İstanbul’un göbeği Taksim Meydanı’na çok yakışacak. Bütün sanatseverler ve sanatçılar gibi ben de heyecanla bekliyorum.

Organize İşler
Uzun bir aradan sonra Yılmaz Erdoğan “Organize İşler 2 Sazan Sarmalıyla” izleyicilerle buluştu. Doğrusunu isterseniz bende filmi merakla bekleyenler arasındaydım.
Vizyona girecek filmler malum mısır promosyonu yüzünden gösterime giremediler. Neyse ki sorun çözüldü.
Senaristliğini ve yönetmenliğini Yılmaz Erdoğan’ın üstlendiği film, 1 Şubat 2019’da beyaz perdede 1400 sinema salonunda izleyicisiyle buluştu.
Filmi eğlendirici ve kaliteli buldum. Senaryosunu beğendim. Gişe rakamları da filmi benim gibi çok sayıda izleyicinin beğendiğini ortaya koydu. Filmi bir haftada 1,5 milyon kişi izledi. Hasılat ise 23 milyon.
Doğrusu bizler, güzel olduğunda yerli filmlere yeterli desteği millet olarak veriyoruz diye düşünüyorum.
Oyuncular oldukça iyiydi. Nil’in İstanbul şarkısı, İstanbul görüntüleri çok çok güzeldi.
Kıvanç Tatlıtuğ görselliğinin çok ötesine geçtiğini bu filmle bir kez daha kanıtlamış oldu.

Duygu KOÇAK

Pars Alüminyum Tozu

Kullanım Alanları

• Gümüş rengi için kullanılır,

• Kimyasal olarak alüminyum Tozu kontrollü reaksiyon değerleri için poliofelin, sentetik alkol ve alüminyum-bazlı kimyasalların kimyasal üretiminde tercih edilmektedir, ve plastik ve kozmetik sektöründe kullanılır,

• Roket Yakıtı olarak kullanılır,

• Fotovoltaik kalın film pastası olarak güneş pillerinin üretiminde elektrik iletkeni olarak kullanılır,

• Metallurji sektöründe redüktör (indirgen madde), ısı kaynağı ve alaşımlama katkısı olarak kullanılır,

•Alüminyum Tozunun ekzotermik özelliğinden dolayı alüminatermik uygulamalarda ve ekzotermik kaynaklarda sıklıkla kullanılır,

• Refrakter olarak çelik endüstrisinde kullanılır,

• Yapışkan, dolgu macunu ve kaplama olarak uzay ve askerî uygulamalarda kullanılır,

• Patlayıcı olarak maden, havai fişek ve askerî savunma sektöründe kullanılır,

• Toz metalurjisinde çeşitli parçaların üretiminde kullanılır.

DMRSÜREN Kimya LTD. ŞTİ.

Kimyadeposu.com

0216 4421200 - 0552 3307100

Kurşun oksit, mürdesenk, çinko tozu, alüminyum pastası, spekularit, demir tozu, mangan dioksit, mikronize manganez, mangan tozu, kurşun monoksit, magnezyum oksit, magnezyum sülfat, netyerim.net, claypacks.com, nem alıcılar, aktif kil paketleri, silika jel, kaolin, potasyum silikat, sıvı kükürt, sıvı kaolin, diyatomit, hayvan altlığı, sepiyolit, pars lime sülfür, hadjin yılan kovucu.
Paylaş:

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu