Yazarlar

Duygu Koçak – Atatürk Kültür Merkezi

Paylaş:

10 Şubat 2019 tarihi bir gün
AKM’nin temel atma töreni yapıldı. 2008 yılında sanatseverlere kapılarını kapatan Atatürk Kültür Merkezi 11 yıl sonra yeniden kapılarını açmaya hazırlanıyor. Hem de çağına ayak uyduran son derece güzel kültürümüze ve sanatımıza yakışır görkemli bir mimari ile.
Yapımı 2 yıl sonra tamamlanacak olan AKM’nin içerisinde 2073 kişilik dünya standartlarının üzerinde bir opera salonu, 828 kişilik bir tiyatro salonu ve bunlara ait sahne, kulis odaları yer alıyor. Yapı 5 ayrı bloktan oluşuyor. Yeşil çatının da kullanıldığı eserde birçok önemli detay var.
Mimari ve estetik açıdan, kullanım bakımından göz dolduran bu eser kültür ve sanatın başkentine, İstanbul’un göbeği Taksim Meydanı’na çok yakışacak. Bütün sanatseverler ve sanatçılar gibi ben de heyecanla bekliyorum.

Organize İşler
Uzun bir aradan sonra Yılmaz Erdoğan “Organize İşler 2 Sazan Sarmalıyla” izleyicilerle buluştu. Doğrusunu isterseniz bende filmi merakla bekleyenler arasındaydım.
Vizyona girecek filmler malum mısır promosyonu yüzünden gösterime giremediler. Neyse ki sorun çözüldü.
Senaristliğini ve yönetmenliğini Yılmaz Erdoğan’ın üstlendiği film, 1 Şubat 2019’da beyaz perdede 1400 sinema salonunda izleyicisiyle buluştu.
Filmi eğlendirici ve kaliteli buldum. Senaryosunu beğendim. Gişe rakamları da filmi benim gibi çok sayıda izleyicinin beğendiğini ortaya koydu. Filmi bir haftada 1,5 milyon kişi izledi. Hasılat ise 23 milyon.
Doğrusu bizler, güzel olduğunda yerli filmlere yeterli desteği millet olarak veriyoruz diye düşünüyorum.
Oyuncular oldukça iyiydi. Nil’in İstanbul şarkısı, İstanbul görüntüleri çok çok güzeldi.
Kıvanç Tatlıtuğ görselliğinin çok ötesine geçtiğini bu filmle bir kez daha kanıtlamış oldu.

Duygu KOÇAK

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu