Yaşam

Ebeveynlerimizden aldığımız 5 genetik hastalık…

Paylaş:

Elbette bu mutlaka bir kural değildir ve genetik olarak bir hastalığa yatkın olmanız, o hastalığa yakalanacağınız anlamına gelmez. Kalıtsal olan ve zamanla etkileyebileceğiniz bazı hastalıklar ve bozukluklar şunlardır:

1. Kalp hastalıkları

Sağlıksız beslenmenin, egzersiz eksikliğinin ve sigara içmenin kalp sağlığımızı olumsuz etkileyebileceğini hepimiz biliyoruz. The New England Journal of Medicine’de yayınlanan 55.000’den fazla katılımcıyla 2016 yılında yapılan çığır açıcı bir çalışma, bu alışkanlıkların genetik kalp hastalığı riski taşıyan kişiler için ne kadar kritik olduğunu ortaya çıkardı.

2. Kolon kanseri

Adenomatöz polip testi, kolon kanseri riskinin yüksek olup olmadığını öğrenmenize yardımcı olabilir. Bu tür polipler ergenlik döneminde kolonda gelişebilir, ancak 40 yaşına yaklaştığınızda kötü huylu hale gelir. Amerikan Kanser Derneği’ne göre, hastalığa yakalanan beş kişiden en az biri, bu hastalığa sahip olan biriyle akrabadır.

Doktorlar, “İnsanlar genellikle kolon kanseri taramasına 50 yaşında başlıyor, ancak ailede kolon kanseri veya polip öyküsü varsa daha erken tarama yaptırmalısınız” diye ekliyor.

3. Çölyak hastalığı

Çölyak Hastalığı Vakfına göre, birinci derece akrabasında (ebeveyn, çocuk veya kardeş) bu hastalığa sahip olan 10 kişiden biri, çölyak hastalığıyla ilişkili genlere sahip oldukları için hastalığın kendilerini geliştirme riski altındadır. Gluten tükettikten sonra geçici sindirim sorunları yaşayan kişilerin aksine, buğday proteini alan çölyak hastaları ince bağırsakta ciddi sorunlar yaşıyor.

4. Artan kolesterol

Ne yazık ki pek çok insan yüksek kolesterolü ancak sevilen biri kalp krizi geçirdiğinde düşünmeye başlar. Ailesel hiperkolesterolemi adı verilen genetik bir rahatsızlığı olan kişilerde doğumdan itibaren yüksek düzeyde “kötü” kolesterol bulunur ve kalp krizi ve felç de dahil olmak üzere erken kalp hastalığı riski 20 kat daha fazladır.

Yüksek kolesterol, erken kalp hastalığının en yaygın genetik nedenidir, ancak Pennsylvania Tıp Fakültesi’nden profesör Daniel Rader, kadın sağlığı dergisinin raporuna göre, erken tedaviyle bireyin riskinin yüzde 80 oranında azaltılabileceğini söylüyor.

5. Depresyon

Bilim insanları 21. yüzyılda bugüne kadar zihinsel rahatsızlıkların ve bozuklukların kalıtsal faktörlerini araştırmaya devam ediyor. Ailenizde birisinin depresyona sahip olması sizin de depresyondan muzdarip olacağınız anlamına gelmez, ancak ailenizde varsa depresyona yakalanma olasılığınız daha yüksektir.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu