Video

Emekli albay, hobi olarak başladığı deri işleme sanatındaki eserlerini koleksiyona dönüştürdü

Paylaş:

Isparta’da yaşayan Oktay Doğan, geçmişi yıllar öncesine dayanan deri işlemeciliğinin aşamalarından dövme tekniği ile yaptığı tablolarla koleksiyon oluşturuyor. 2015 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri’nden emekli olan, aynı zamanda uzman diş hekimi Doğan, Türk Mitolojisinde derinin her alanda kullanıldığını görünce, 2016 yılında İl Kültür Turizm Müdürlüğünün açmış olduğu deri kursuna katılarak deri işleme sanatına hobi olarak başladı.

Isparta merkezde bulunan küçük atölyesinde sanatını icra eden Oktay Doğan, ürettiği tablolarla ilerleyen zamanlarda sergi açmayı hedeflediğini dile getirdi.

Vaketa adı verilen ve kimyasal kullanılmayan dana derisinden doğal el yapımı tablolar yaptığını belirten Doğan “Tablolarımda dövme işlemini mutlaka yapıyorum. Dövülen yeri özelliği ve konumuna göre kabartmaya çalışıyorum. Üç boyutluluk kazandırıyorum. 22 taneye yakın tablom var ve bunların 19’u bitmiş vaziyette. Bunları çeşitli zamanlarda Isparta İl Kültür Müdürlüğünün sergilerinde zaman zaman sergiledim. Eserlerim 50 adet olduğunda kendi özel sergimi açacağım” dedi.

Yapmış olduğu eserlerde eşinden destek aldığını belirten Doğan “Kendisi de mask boyamaları yapıyor. Sanata ilgi duyduğu için benim bu çalışmalarımı sonuna kadar destekliyor. Hatta bazı konuları ve temaları kendisi önerdi. Bundan dolayı mutluyum” şeklinde konuştu.

Emekli albay ağırlıklı olarak çalıştığı tabloların yanı sıra deri çanta, cüzdan, kemer de yapıyor.

Paylaş:

PAROX CAM ÇİZİK GİDERME TOZU

Parox  oto camına nasıl uygulanır?

Parox’un cama uygulanması, boya üzerinde yaptığımız polisaj uygulamaları ile büyük benzerlikler gösteriyor. İkisi arasındaki temel fark, malzemelerin sertlik farkı. Boyalı yüzey cama oranla çok yumuşak. Cam çok sert bir malzeme olduğu için boyaya oranla daha yüksek devir/baskı/süre gerekiyor sonuç alabilmek için...

Parox  uygulamasına geçmeden önce, uygulama yapacağınız camı çok iyi yıkayın, kil uygulayın, cam üzerinde ne kadar boya, reçine, pislik vb. varsa temizleyin. Bu sayede camınızın durumunu daha 
net bir şekilde görebileceksiniz.

Parox un Hazırlanması

Parox toz halinde bir malzeme. Bunu camınızda kullanılabilir hale getirmek için sulandırmanız gerekiyor. Bunun için küçük bir şişeye yaklaşık 50 gr. kadar toz seryum dökün ve azar azar su ekleyip karıştırın/çalkalayın.

Kıvamının ne çok kuru, ne de çok sıvı olması gerekiyor.

Camınızın durumuna göre 50-150 gr. civarında parox

 yeterli olacaktır

Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com-www.nanotozlar.com-www.claypacks.com,www.potasyumsilikat.net

www.netyerim.net,www.dmrsuren.com,www.magnezyumoksit.com,www.nanomikron.com

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu