GüncelGündem

Emekliler bankada mahsur kaldı

Paylaş:

BURSA (İGFA) – Emeklilerin hak kayıplarını ve yaşam standartlarını yükseltmek için çalıştıklarını belirten TÜED Uludağ Şube Başkanı Kenan Pars: “Emekliler toplumun annesidir, babasıdır. Bir ülkede emekliler mutlu değilse o ülkede refahtan, huzurdan bahsedemezsiniz. Toplumun el üstünde tutulması gereken kesimidir emekliler.

Biz burada TÜED olarak emeklilerin sorunlarını, sıkıntılarını en yakından bilen, takip eden kişileriz. Çıktığımız her platformda, ulusal ve yerel basında bu sorunları ve çözüm önerilerimizi haykırmaktayız. Emeklinin sesiyiz. Emeklilerimizi TÜED çatısı altında toplanmaya davet ediyoruz. Sesimizin daha gür çıkması için emeklilerin bir çatı altında toplanması gerektiğini anlatmaya çalışıyoruz. Başta İNTİBAK olmak üzere, SEYYANEN ZAM, en düşük emekli aylığının ASGARİ ÜCRET seviyesine yükseltilmesi, SENDİKA HAKKI, AYLIK BAĞLAMA ORANI, BAYRAM İKRAMİYELERİNE hakkaniyetli bir artış sağlanması, emeklinin doğalgaz, elektrik ve su faturalarına VERGİ MUAFİYETİ, EK ÖDEME oranlarının yüzde 10’a yükseltilmesi ve emeklilerden hiçbir ad altında sağlık hizmetlerinde KATKI PAYI alınmaması gibi sorunlarımızın çözümü için çalışıyoruz ve emeklilerin bu mücadeleye destek vermeleri gerektiğini söylüyoruz.

EMEKLİLER DEVLET BANKALARINDA MAHSUR KALDI

Kullandıkları banka kredileri nedeniyle emeklilerin devlet bankalarında mahsur kaldığını ve özel bankaların verdikleri yüksek promosyonlardan faydalanamadıklarını belirten Pars, Günlerdir devlet bankalarının çalışma yaptıklarını ve emekli promosyonlarını arttıracağı yönünde haberlerle umutlanan emeklilerin devlet bankalardan gelen haberle adeta yıkıldıklarını ifade etti. Devlet bankalarının promosyon rakamlarını 750 Lirada sabit tutmasının emeklileri ziyadesiyle öfkelendirdiğini ifade eden Başkan Kenan Pars; “Derneğin yetkili organlarında konuyu masaya yatırdıklarını ve Devlet bankalarının bu hareketine karşı elbette ki emeklilerin de bir cevabı olacaktır. Ayrıca TÜED Uludağ Şube Üyesi olmanın ayrıcalıklarından bahsediyoruz. Çünkü TÜED Uludağ Şube Üyesi olmak emeklilere kazanç sağlıyor. Özel hastaneler, marketler, mağazalar, düğün salonları, kaplıcalar, özel okullar ve daha birçok sektörde ulaşımdan akaryakıta, giyimden beyaz eşyaya varana kadar birçok kurumla yaptığımız özel indirim anlaşmaları sayesinde üyelerimizin bütçesine ciddi kazanımlar sağlıyoruz. Bu fırsatlardan yararlanan üyelerimiz yılda en az bir maaş tutarında kazanç sağlıyor. Ayrıca SGK ile yaptığımız protokol çerçevesinde taksitleri emekli aylıklarından kesilmek üzere kışlık yakacak ihtiyaçlarını karşılamalarını sağlıyoruz. Her yıl Ankara’ya Atamıza, Çanakkale’ye şehitlerimizi ziyarete gidiyoruz. Üyelerimiz, onların çocukları ve torunlarıyla birlikte 3 kuşak. Talepler doğrultusunda kültürel geziler ve özel gün etkinlikleri gerçekleştiriyoruz. Gelenekselleşen Cumhuriyet balolarımız, Anneler Günü ve Dünya Kadınlar Günü etkinliklerimizde üyelerimizle birlikte keyifli vakitler geçiriyoruz” diye konuştu.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu