Ekonomi

Enflasyonun çift haneyi gördüğü İngiltere’de hayat pahalılığı protestosu

Paylaş:

Enflasyonun 40 yıl sonra çift haneyi gördüğü İngiltere’de binlerce kişi, hayat pahalılığına karşı seslerini yükseltmek için sokağa çıktı.

Enflasyonun 40 yıl sonra çift haneyi gördüğü İngiltere’de binlerce kişi, hayat pahalılığına karşı seslerini yükseltmek için sokağa çıktı.

Başkent Londra’da King’s Cross Tren İstasyonu önünde toplanarak hayat pahalılığını protesto eden göstericiler, “Zenginleri vergilendirin, yoksullara saldırmayın”, “Grevleri destekleyin” ve “Hepimizin maaş artışına gereksinimi var” yazılı pankartlar taşıdı.

Ülke genelindeki birçok sivil toplum kuruluşu (STK) ve emekçi sendikasının yanı sıra çevreci kümelerin da takviye verdiği şovda, protestocular, “Yeter artık”, “Adil maaş artırımı istiyoruz” sloganları attı ve iktidardaki Muhafazakar Parti’nin iktisat siyasetlerini eleştirdi.

‘İNSANLAR BU BİÇİMDE YAŞAMAYA DEVAM EDEMEZ’

Gösteride, AA muhabirine konuşan protestoculardan Tim, ülkede uzun vakittir devam eden ekonomik kriz olduğunu belirterek, “İnsanlar uzun vakittir yoksul ve artık petrol krizi ve artan güç maliyeti var. Bu durum sıkıntı durumdakiler için inanılmaz. Beşerler bu formda yaşamaya devam edemez” sözlerini kullandı.

Tim, mevcut ekonomik krize karşı insanların daha fazla harekete geçmesi gerektiği görüşünü paylaşarak, şunları kaydetti:

‘GERÇEKTEN YAŞAMAK İÇİN’ PARA YOK

“İşyerinde haftalık parasını hesaplayan, yakıt faturalarını ve öbür artan tüm maliyetleri ödedikten sonra nitekim yaşamak için parası yetmeyen iş arkadaşlarım var. Meslektaşlarımdan birinin kirası geçen hafta yüzde 17 arttı. Bu türlü bir maaş artışı almıyoruz. Halihazırda maaş artışımız yaklaşık yüzde 8 civarındaydı. Bu, bizim için büyük bir maaş kesintisi.”

Tim, hayat pahalılığına karşı sokağa çıkanların artık ayağa kalktığını ve bu biçimde devam edemeyeceklerini lisana getirdiğini aktararak, “Bunu devam ettiremeyiz, bu yüzden bugün buradayız. RMT’yi (Demiryolu, Denizcilik ve Nakliyat Sendikası) ve bugün grevdeki posta servisi çalışanlarını temsil eden CWU’yu (İletişim Çalışanları Sendikasını) destekliyoruz zira çalışan insanların bir ortaya gelme ve harekete geçme zamanı” diye konuştu.

‘İNSANLAR ACI ÇEKECEK’

Protestoculardan Helen de iktidardaki Muhafazakar Parti hükümetini beğenmediği için şova katıldığını belirterek, hükümetin “kara para”nın tesiri altında olduğunu öne sürdü.

İngiltere Başbakanı Liz Truss’ın “kara para ve fikir kuruluşlarının tesiri altında olduğunu” argüman eden Helen, “(Truss) Onlar için yalnızca bir kukla. O, çok sağda. Beşerler her biçimde nitekim acı çekecekler ve nerede son bulacağını bilmiyoruz. Onlardan (iktidardaki Muhafazakar Parti’den) kurtulmamız gerekiyor. Bu Tory hükümetinden kurtulmamız gerekiyor” sözlerini kullandı.

Helen, İngiliz hükümetinin yaklaşık 45 milyar sterlin hacminde vergi indirimlerini içeren, kamu borçlanmasını artıracağı için piyasalarda tansiyona neden olan “mini bütçe” düzenlemelerine ait bunun ülke için “felaket” olacağı görüşünü lisana getirerek, şunları söyledi:

“Bu ülke için külliyen felaket olacak. Bir nevi soldaki inisiyatifi ele alıp, bu insanlardan kurtulmamız gerekiyor. Yani beşerler için gerçek zorluk demek. Emeklilik maaşlarını, insanların kiralarını, ipoteklerini, doğal gaz faturalarını her şeyi etkilediği manasına geliyor. Beşerler bunu karşılayamaz.”

‘ÇALINAN, BİZE İLİŞKİN OLAN PARAYI İSTİYORUZ’

AA muhabirine açıklama yapan bir öteki protestocu Sarah ise hayat pahalılığı nedeniyle şova katıldığını lisana getirdi.

Sarah, hükümetin küçük bütçe planını, “zenginler için bir önlem” olarak niteleyerek, şunları kaydetti:

“Hayatta kalmaya kararlıyız. İnsanları ve gezegeni, toprağı, çevreyi, konutlarını, toplumu önemseyen herkese itina göstermeyi talep ediyoruz ve hayatta kalmanın ve gezegeni kurtarmanın tek yolunun bu olduğunu düşünüyoruz. Çalınan, bize ilişkin olan tüm parayı geri istiyoruz. Onu geri almak niyetindeyiz.” (AA)

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu