Engin Ardıç’tan intihar eden işçi İsmail Devrim’le ilgili yazı:”Hayattan kaçmış,Pantolon bahane”

Geçtiğimiz günlerde  üçüncü havalimanında hakları için direnen işçileri hedef alan Sabah gazetesi yazarı Engin Ardıç, bu kez de İzmit’te intihar eden işçi İsmail Devrim’i hedef aldı.

“Pantol neyin” başlıklı yazısında İsmail Devrim’i hedef alan Ardıç, “İzmit’te adamın biri liseye giden oğluna okul pantalonu alamadığı için kendini asmış” derken, iş kazası nedeniyle çalışamayan Devrim’e ilişkin, “Valilik ‘haber yalandır, adamın intiharı psikolojik nedenlere dayanıyor’ demiş. Elbette psikolojik. Çünkü işsizmiş. Trafik kazası geçirmiş, çalışamıyormuş. Fakat oturduğu ev kendisine aitmiş, hiçbir borcu da yokmuş. Öyleyse? Kaçmış. Hayattan kaçmış. ‘Ben ölürsem bu çocuk ne yer ne içer?’ diye de düşünmemiş. Demek ki pantalon bahane, muhalefet şahane…” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz hafta havalimanı işçilerini de hedef alan Ardıç, “Servis otobüsleri geç kalıyormuş, işçiler yağmur altında bekleşiyorlarmış. Yatakhanede tahta kurusu varmış. Bizim okulda da vardı” demiş, işçilerin eylem yapması durumunda polisi göreve çağırmıştı.

Jurnalci.com