GüncelGündem

Enuygun.com’dan “yaza devam” rotaları

Paylaş:

İSTANBUL (AA) – Seyahat sitesi Enuygun.com, ay boyunca olağan hava şartlarına göre eylül tatili rotalarını derledi.

Enuygun.com açıklamasına göre, bunaltıcı yaz sıcaklarının geride kaldığı, okulların açılması ile tatil beldelerinin sakinleştiği sonbaharın yaza en yakın ayı eylülde, Akdeniz ve Ege kıyılarında sahil keyfi yapmak hala mümkün.

Enuygun.com'un eylülde denize girilebilecek tatil rotaları arasında Ege'nin Akdeniz'e en yakın tatil bölgesi Fethiye ilk sırada yer alıyor.

– Fethiye

Plajları ve antik kalıntıları ile hem deniz hem de kültür turizmini bir arada sunan eşsiz bir tatil rotası olan Fethiye'de pek çok otel seçeneği değerlendirilebileceği gibi kamp yapmak da mümkün.

Kentte, Saklıkent Milli Parkı, Amintas Kaya Mezarları ziyaret edilebilir, tarihi Likya Yolu'nda yürüyüş yapılabilir, Ölüdeniz ve Kelebekler Vadisi'nde denize girilebilir.

Hava sıcaklığının 32 derecede seyrettiği Fethiye'de ortalama deniz suyu sıcaklığı ise 28 derece. Dalaman Havalimanı'ndan kolaylıkla ulaşılabilecek Fethiye araç kiralanarak gezilebilir, bu sayede Marmaris ve Datça'ya uğramak da mümkün.

– Marmaris

Yazın devam ettiği gözde sahillere sahip Marmaris'te eylül ayında hava sıcaklığı 31 dereceleri gösteriyor. Bu ayda Marmaris'te ortalama deniz suyu sıcaklığı ise 27 derece. Tüm seyahatseverlere uygun farklı tatil konseptleriyle Marmaris, yeşille mavinin birleştiği atmosferiyle doğanın hissedilebileceği bir tatil rotası.

Uzunyalı, İçmeler Koyu, Turunç Koyu plajlarının yanı sıra dünyaca ünlü Kleopatra Plajı'nın altın kumlarında yazı yaşamaya devam edilebilir. Ayrıca Marmaris Kalesi ve içindeki müzede de vakit geçirmek mümkün.

– Datça

Marmaris'te Ege Denizi'ne doğru uzanan yarımada Datça da seyahatseverlerin rotasında yerini alabilir. Eski Datça'nın restore edilmiş taş evlerle dolu sokaklarında dolaşıp alışveriş yapmak, Knidos Antik Kenti'nde Anadolu'nun ilk medeniyetlerinden Karyalılar'dan izleri görmek, Datça merkezdeki Kumluk Plajı'ndaki restoranlarda akşam vakit geçirmek, sahil keyfi ile birleştiğinde Datça güzel bir tatil deneyimi sunuyor.

Deniz suyu sıcaklığının eylülde ortalama 26 derece olduğu Datça'da hava sıcaklığı ise 30-33 derece arasında değişiyor.

– Kaş

Eylül ayının en güzel rotalarından biri olan Kaş'ın hava sıcaklığı 31 derecede seyrederken, deniz suyu sıcaklığı ise 29 derece civarında. Dalaman Havalimanı'na 2 saat mesafedeki Kaş'a ulaşım için havaalanı transfer hizmeti alınabilir ya da araç kiralayıp Kaş'ın irili ufaklı sayıları 35'i bulan koyları da gezilebilir.

Kaş-Kalkan arasında bulunan Kaputaş Plajı, kendine özel turkuaz rengiyle görenlerin unutamadığı yerler arasında. Kaş'ta Uzun Çarşı da gezilebilecek yerler arasında bulunuyor. Öte yandan Kaş, Türkiye'nin en iyi dalış merkezlerinden biri olarak da öne çıkıyor.

– Kemer

Enuygun.com'un derlediği rota önerilerindeki son destinasyon olan Kemer'de yaz, ekim ortalarına dek sürüyor.

Antalya Havalimanı'na 60 kilometre mesafedeki Kemer, güneşi, sakinliği, doğal ve tarihi güzellikleri ile eylülde dört dörtlük bir tatil vadediyor. Eylül ayında 31-33 derece sıcaklıklara sahip Kemer sokaklarında sıcaktan bunalmadan rahatlıkla gezilebilir.

28 derecedeki deniz de ideal ısısıyla ferah bir tatil sunuyor. 5 yıldızlı Kemer otelleri de konforlu tatilin kapılarını aralıyor. Kemer'deyken Phaselis Antik Kenti ve koyunun görülmesi öneriliyor.

Çam ormanlarının aşağısında büyüleyici güzellikteki koya tekneyle ya da Tekirova'dan yaya olarak ulaşabiliyor. Phaselis'te Roma döneminden kalan su kemeri, sütunlu yol, agoralar ve hamamların yanı sıra 2 bin kişilik deniz manzaraları antik tiyatro da görenleri şaşırtıyor.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu