Spor

Erciyes’te “Kar Fırtınaları Projesi” ile geleceğin kayakçıları yetiştiriliyor

Paylaş:

KAYSERI (AA) – Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, kış sporlarını daha ileriye taşımak, ulusal ve uluslararası müsabakalarda kenti ve ülkeyi en iyi şekilde temsil edecek sporcular yetiştirmek amacıyla “Kar Fırtınaları Projesi”ni hayata geçirildi. Proje ile 2 bini aşkın sporcu taranarak, aralarında dezavantajlıların da bulunduğu 30 yetenekli çocuk projeye dahil edildi.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü antrenörleri tarafından öğrencilere Erciyes Kayak Merkezi’nde, Alp disiplini, serbest, kayaklı koşu, kuzey kombine ve snowboard alanlarında eğitim veriliyor. Sporcular, Sporcu Eğitim Merkezi ve Türkiye Olimpiyatlara Hazırlık Merkezi’nin de altyapısını oluşturuyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığının malzeme ve teknik desteğin yanı sıra kar motorlarıyla 10 milyon liralık katkı sağladığı proje sayesinde Kayseri’nin kış sporlarında köklü bir altyapıya sahip olması hedefleniyor.

“Kayak branşının gelişmesi için önemli bir proje”

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, AA muhabirine, Kayseri’de önem verdikleri branşlardan birisinin kayak olduğunu söyledi.

Özellikle dezavantajlı yetenekli çocukları evlerinden alarak, araç ve malzeme desteği ile eğitim verdiklerini anlatan Kabakcı, performans sporcusu çıkarmak istediklerini belirtti.

Kabakcı, kayak branşında al bayrağı dalgalandıracak, dünya çapında sporcular çıkarmanın peşinde olduklarını dile getirerek, şöyle konuştu:

“Şehrimizin muhtelif alanlarından yetenekli çocuklarımızı bu proje kapsamında kayak merkezimize alıyoruz ve uzman antrenörler eşliğinde eğitimimizi veriyoruz. Özellikle kayak branşının gelişmesi için önemli proje. Kayak branşında dünya çapında olmak istiyoruz. Milletimizin çocukları bu konuda yetenekli. Yetenekleri keşfedip özel eğitimi de verirsek biz başarıyı sağlarız.”

Kabakcı, Erciyes’i ve kayak merkezini görmemiş çocukların da olduğuna değinerek, “Bizler bunları da kayakla buluşturacağız. Bunu da bir sosyal sorumluluk projesi olarak görüyoruz. Bu proje içerisinde de çocuklarımızın belki özel yetenekleri vardır. Onu da onlardan çekip alacağız.” dedi.

“Vaktin nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz”

Proje kapsamında eğitim alan sporculardan 6. sınıf öğrencisi Mahmut Ege Tekin de 1,5 yıldır kayak yaptığını söyledi.

Kayak ile hayatında pek çok şeyin değiştiğini anlatan Tekin, “Vaktin nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Bilgisayar, tablet, telefon vesaire onlardan uzaklaştırıyor. Herkese öneririm. Hedefim kayak hocası olmak. Yarışmalara katılıp şampiyon olmak.” ifadelerini kullandı.

Sporculardan 3. sınıf öğrencisi Ceylinsu Yanmaz ise kayak yapmayı çok sevdiğini aktardı. Proje sayesinde kayağı öğrendiğini dile getiren Yanmaz, “Okulda öğretmen adımı yazmış. Ben de katılmak istedim. Babam da ‘katıl’ dedi. Çok eğlenceli, severek yapıyorum. Milli kayakçı olmak ve ülkemi temsil etmek istiyorum.” diye konuştu.

8 yaşındaki Mehmet Mete Özköse de kayağın çok eğlenceli olduğunu ve herkese tavsiye ettiğini belirtti.

Muhabir: Ramazan Kaya

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu