Ekonomi

Erdoğan İkramiyeleri Duyurdu: Emekliye Mart’ta Yapılacak Seyyanen Zam Ortaya Çıktı!

Paylaş:

Ramazan ve Kurban Bayramı’nda olmak üzere, yılda iki kez emeklilere ödenen bayram ikramiyeleri bu yıl, yüzde 50 zamlanarak 3 bin TL’ye yükseltildi. Haftalardır kulislerde konuşulan ‘5 bin TL ve üzeri’ iddialarını boşa düşüren bu hamle, emeklilerde büyük bir öfke patlamasına neden oldu.

Temmuz ayında emeklilere yüzde 25 zam açıklayan iktidar, bu artışı yalnızca kök maaşlarla sınırlı tutarak halihazırda 7 bin 500 lira maaş alan milyonlarca insanın eline geçen parada hiçbir artış yaşanmamasına neden olmuştu.

Ocak ayında, SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı için yüzde 49.25 oranında zam kararı alan AKP, en düşük emekli maaşı alan milyonlarca vatandaş içinse artış oranını yüzde 33 ile sınırlı tuttu.

İKRAMİYE İHTİMALİ KAPANDI, GÖZLER SEYYANEN ZAMDA!

Zam oranının kısıtlı tutulmasına gerekçe olarak iki senaryo ortaya atılırken, SGK uzmanları iktidarın ikramiye tutarlarına büyük bir zam yapmak ya da en düşük emekli maaşına seyyanen artış yapmak seçenekleri arasında karar vereceğini belirtmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün yapmış olduğu açıklama ile ikramiyelerin yalnızca 1000 TL artış göstermesi, gözleri Mart ayında yapılması beklenen seyyanen zamma çevirdi.

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI NE KADAR ZAMLANACAK?

2 milyon 250 bin EYT’linin de dahil olmasıyla birlikte Türkiye’de 16 milyonun üzerine çıkan emekliler, bu bakımdan ülkenin en kalabalık sosyal grubunu oluşturuyor. Hükümetin seçimlere emeklilerin öfkesini dindirmeden girmesine ihtimal vermeyen ekonomistler, geçtiğimiz yıl 14 Mayıs seçimlerinden önce 5 bin 500 lira olan en düşük emekli maaşının 7 bin 500 liraya çıkarılmasına benzer bir hamlenin gelmesini kaçınılmaz olarak değerlendiriyor.

Bu doğrultuda ikramiye zammının da sınırlı kalışı, seyyanen zam seçeneğini güçlendirirken, özellikle en düşük emekli maaşı için kulislerde 12 bin 500 TL rakamı konuşulmakta.

Erdoğan’ın seçim maratonunun ilk haftalarında konuya ilişkin resmi açıklama yapması ve zamlı aylıkların 31 Mart öncesinde emeklilerin hesabına yatırılması bekleniyor.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu