GüncelGündem

Erdoğan’dan operasyon açıklaması

Paylaş:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mevlana Meydanı’nda düzenlenen, “ASELSAN Konya Silah Sistemleri Fabrikası, Büyükşehir Yatırımları ve Afşar Barajı ile Üretimi Tamamlanan Başka Tesislerin Toplu Açılış Töreni”ne katıldı.

Konuşmasına, Pençe-Kilit Operasyon bölgesinde şehit olan 3 askerle başlayan Erdoğan, “‘Kahramanlar can verir yurdu yaşatmak için’ diyen şairin söz ettiği üzere milletimizin ve devletimizin bekası, huzurlu ve güçlü geleceğimiz için canlarını feda eden tüm kahramanlarımızı şükranla yad ediyoruz. İnşallah bu harekatlarla adım adım ülkemizi, hudutları ötesinden başlayarak, her karışıyla inançlı hale getirmekte kararlıyız.” tabirlerini kullandı.

“SİZLERLE İSTEK ETTİĞİMİZ BİÇİMDE HASBİHAL EDEMEMİŞTİK”

Ağustos ayında 5. İslami Dayanışma Oyunları’nın açılışına geldiğini anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:

*Sizlerle istek ettiğimiz formda hasbihal edememiştik. Yılbaşında Konya-Karaman Süratli Tren Hattı’nın açılış merasiminde de trenle Karaman’a devam ettiğimiz için yeniden istediğimiz üzere hasret giderememiştik.

*Bugün inşallah hem toplu açılış törenimizde hem canlı temaslarımızla hem genişletilmiş vilayet istişare toplantımızda hem gençlerle buluşmamızda dolu dolu bir Konya programı yapacağız. Ne diyor aşık?

*’Tatlı lisana, güler yüze doyulur mu doyulur mu? Aşkınan bakışan göze, doyulur mu doyulur mu? Garibim geldik gitmeye, muhabbetimiz bitmeye, yarinen sohbet etmeye, doyulur mu doyulur mu?’

*Evet biz de milletimizle sohbet etmeye doyamıyoruz. Bir de bu muhabbet, Darülmülk Konya’da ise hiç doyum olmuyor.

*Konya’ya ayak bastığımız andan itibaren bizleri muhabbetle karşılayan kardeşlerimin her birine başka ayrı şükranlarımı sunuyorum. Selçuklu’nun başşehri, Mevlana’nın gönül pınarı, endüstrinin, tarımın, ticaretin, ilim ve irfanın kenti Konya’yı sevmeyenin, kalbi kurur kalbi. Merhum Tanpınar, ‘Bir başşehir sürekli başkenttir.

*Ne kadar susturulursa susturulsun yeniden konuşur’ diyor. Bozkırın vefalı evladı Konya’mızda onu susturmaya çalışanlara inat, bin yıldır olduğu üzere bugün de konuşmaya devam ediyor. Konyalı olmak demek illa elinde etli etmek, ağzında Mevlana şekeriyle gezmek demek değildir.

“GURUR DUYUYORUM”

Şair Edip Cansever’in Mendilimde Kan Sesleri şiirinden “İnsan yaşadığı yere benzer” mısrasını okuyan Erdoğan, şunları kaydetti:

*Şairimizin işaret ettiği üzere bu kentin insanları, tarihlerinin ve medeniyetlerinin mirası, o vakur, o hikmetli, o dirayetli tutumlarıyla kendilerini her yerde muhakkak eder. Milletimizin özeti Konyalılara hasımlık besleyenler ya kendi köklerinden kopmuş mankurtlardır ya da öteki kökleri sulayan riyakarlardır.

*İlk gençlik yıllarımdan beri bu kentle bir arada yol yürümekten gurur ve gurur duyuyoruz. Rabb’ime, bu kardeşinizi bu türlü bir milletin evladı olarak yarattığı, bana sizler üzere yol arkadaşları verdiği için ne kadar hamdetsem azdır.

*Konya, Türkiye Yüzyılını birlikte inşa etmeye hazır mıyız? Konya, 2023’te inançlı, huzurlu, müreffeh Türkiye’nin yolunu bir defa daha açmaya hazır mıyız? Konya, evlatlarımıza bırakacağımız en kıymetli miras olan 2053 vizyonuna sahip çıkmaya hazır mıyız?

*Konya, bin yıllık vatanımız, Anadolu’nun ve buradaki birinci devletimiz Anadolu Selçuklu’nun anısını 2071 vizyonuyla tekrar tepeye çıkarmaya hazır mıyız? Konya, dışarıda Türkiye düşmanlarının içeride onların maşalarının heveslerini bir kere daha kursaklarında bırakmaya hazır mıyız?

ASELSAN KONYA SİLAH SİSTEMLERİ FABRİKASI

Konya’nın yalnızca geçmişiyle övünen değil, birebir vakitte bitip tükenmek bilmeyen bir güçle, kararlılıkla, çalışkanlıkla geleceğini de inşa eden bir kent olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

*Biz de bugün burada işte bu inşanın yeni tezahürlerini, yeni yapıtlarını resmen hizmete açmak üzere sizlerle birlikteyiz. Laf değil, iş üretiyoruz iş.

*Sanayinin kenti Konya’ya, ASELSAN öncülüğünde 470 milyon liralık yatırımla kurduğumuz dünya çapında üretim yapacak bir silah sistemleri fabrikasının resmi açılışını bugün buradan yapıyoruz.

*Bu fabrikamız uzaktan kumandalı silah sistemleri başta olmak üzere, her türlü çap ve kalibredeki silah üretimiyle ülkemize savunma endüstrinde çok üstün özellikler kazandıran bir tesistir. Bugün resmi açılışını yapıyoruz.

*Böylece Konya, av tüfeğiyle başlayan silah üretimi serüvenini global bir oyuncu düzeyine çıkartarak hem kendisinin hem ülkemiz önünde yepisyeni pencereler açmıştır.

*Bilindiği üzere Konya ülkemizin ulaşım ağlarının kıymetli merkezleri ortasında yer alıyor. Bugün 64 kilometreyi bulan yolu 1371 kilometrelik Eğiste Hadimi Viyadüğü, 420 metrelik tüneli 6 kilometrelik Çumra kontağıyla sahiden iftihar verici bir yapıtın açılışını yapıyoruz.

*Konuşmamdan sonra dev ekranda bu açılışı yapacağız. Eğiste Hadimi Viyadüğü, yükseklikleri 42 ile 166 metre ortasında değişen 8 orta ve 2 kenar ayakları ile kendi alanında ülkemizin en büyük köprüsüdür.

*Böylece, İç Anadolu ile Akdeniz bölgelerimiz ortasında yeni bir ticaret ve turizm kanalını daha ülkemize kazandırıyoruz. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın tamamladığı Yüksek Süratli Tren Garı ile çeşitli yol kavşak ve onarım projelerini de bugün buradan hizmete açıyoruz.”

“SU MEDENİYETTİR”

Suyun medeniyet ve rahmet olduğunu lisana getiren Erdoğan, sulama projeleri tamamlandığında 290 bin hektar yere rahmet getirecek Afşar Hadimi Barajı’nın bu açılışla su toplamaya başlayacağını tabir etti.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığıyla Konya Büyükşehir Belediyesinin beraberce, Anadolu Selçuklu Devleti’nin başkentliği periyodunda “Darülmülk” olarak isimlendirilen kentte, kapsamlı bir ihya projesini hayata geçirdiğini lisana getiren Erdoğan, şöyle devam etti:

*Şehrin 20 farklı noktasında kentsel yenileme, dönüşüm ve onarım çalışmalarıyla kentin mazisiyle, bugünü ve geleceği ortasındaki köprüler tahkim edilmiştir. Bugün açılışını yapacağımız türbe önü çarşıları, kentin tarihi bölgesinin dokusuna uymayan yapıların tümü yıkılıp projeye uygun halde yine inşasıyla ortaya çıkan 564 milyon liralık bir yatırımı buraya yaptık.

*TOKİ’nin inşa ettiği Selçuklu’da 1057 konutun, Taşkent’te 142 konutun, Karapınar’da 603 konutun, Emirgazi’de 142 konutun, Meram’da Mahmuriye Millet Bahçesi’nin, Halkapınar’da 170 konutun, Yunak’ta 94 konutun resmi açılışlarını da bugün buradan yapıyoruz. Laf değil, icraat icraat… Musluk açmıyoruz dikkat edin. Hani birileri musluk açıyor ya… Musluk değil, görüyorsunuz.

KONYA’DAKİ VAHŞET

Konya’daki barınakta hayvanların öldürülmesine de değinen Erdoğan, “Geçtiğimiz günlerde aslında ülkemizin en çağdaş tesisi olan, belediyemizin hayvan barınağında, orada vazifeli 2 vicdansızın sebep olduğu manzaraları ne yazık ki biz de kederle takip ettik. Haklarında çabucak isimli ve idari takibat başlatılan sorumlular tutuklanmış, bir daha gibisi imgelerin yaşanmaması için gereken önlemler alınmıştır.” dedi.

Dünyamızdaki canlı ve cansız tüm varlıklar üzere hayvanların da insanlara Allah’ın bir emaneti olduğunu belirten Erdoğan, şunları kaydetti:

*Onlardan elbette istifade edeceğiz. Lakin asla zulmetmeyeceğiz, eziyet etmeyeceğiz, makûs davranmayacağız. Bir gün peygamberimiz, yanında sahabeyle bir köpek cesedinin yanından geçiyorlar. Sahabe kokudan burnunu tıkamaya yönelmiş. Ancak Peygamber Efendimizin şu sözleri bize ibreti alemdir.

*Diyor ki Allah’ın Resulü, ‘Ah, dişleri ne kadar hoş?’ Nereden nereye… İşte biz, hayvana bu biçimde yaklaşan, bakan bir dinin, bir inancın, bir peygamberin ümmetiyiz. Kalkıp da hayvanlara zulmetme hakkına kim, nerede olursa olsun sahip değildir.

*Hayvanların korunmasıyla ilgili en ileri yasal düzenlemeleri, uygulamaları hayata geçirmiş bir idare olarak diğer aksi tarafta hiçbir davranışa istek gösteremeyiz. Bu mevzunun da yakın takipçisi olacağımızdan tüm Merkez Karar İdare Şurası üyelerim, milletvekili arkadaşlarım, kimse bundan kuşku etmesin.

ÖZEL DAL YATIRIMLARI

Konya’da özel kesim yatırımlarına işaret eden Erdoğan, yatırım bedeli 7 milyar 143 milyon lirayı bulan Selçuklu Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 50 başka fabrikayla, Karatay’da toplam 1065 dükkanlı 7 farklı sanayi sitesinin resmi açılışının da bugün yapılacağını söyledi. Erdoğan, şunları kaydetti:

*Kamu, belediye ve özel dal olarak bugün Konya’mızda 18 milyar 466 milyon liralık eser ve hizmetin resmi açılışını gerçekleştirmiş oluyoruz. Tüm bu yatırımların Konya’mıza, ülkemize iyi olmasını diliyorum.

*Bu yapıtların Konya’mıza kazandırılmasında emeği geçen bakanlıklarımızı, kurumlarımızı, belediyelerimizi, iş insanlarımızı tebrik ediyorum. Ülkeye eser ve hizmet kazandırmanın manasını, istihdamdaki her artışla, ihracat sayılarındaki her yükselişle, insanların umutlarındaki her güçlenişte daima birlikte görüyor, yaşıyoruz. Konya’mızın manevi mimarlarından bir gönül sultanı ne diyor, ‘Kamil odur ki koya dünyada bir eser, yapıtı olmayanın yerinde yeller eser…’

*Biz de ülkemize ve kentimize kazandırdığımız eserlerimizle gönül sultanlarımızın gösterdiği istikamette durmadan, dinlenmeden çalışıyoruz, çalışacağız.

“4 YENİ ÜNİVERSİTE AÇTIK”

Bugüne kadar Konya’ya kazandırılan kamu yatırımlarının bedelinin 80 milyar lira olduğunu bildiren Erdoğan, 8 bin 952 yeni derslik inşa edildiğini, Konya’da dört yeni üniversite açıldığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ayrıyeten kentte 28 bin 137 kişi kapasiteli yükseköğrenim yurt binalarının açıldığını, 113 spor tesisinin inşa edildiğini aktardı.

“Dikkat edin, Konyaspor artık daima başa, başa oynuyor” diyen Erdoğan, yapılan tesislerle bu noktalara gelindiğini vurguladı. Konyaspor’un, Türkiye Ziraat Kupası’nı da kazandığını anımsatan Erdoğan, Konyaspor’un ligi almaya da aday olduğunu kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Konyalı muhtaçlık sahiplerine yaklaşık 7,5 milyar lira takviye verildiğini, 3 bin 280 yataklı 34 hastane dahil 108 sıhhat tesisinin yapıldığını lisana getirdi.

Konya’da TOKİ’nin 28 bin 181 konut projesini hayata geçirdiğini bildiren Erdoğan, kentte “İlk Meskenim Projesi” kapsamında, 7 bin 655 konutun daha inşa edileceğini, 55 bin alt yapısı hazır müşterek ve müstakil yerin verileceğini, “İlk İş Yerim Kampanyası” ile de 500 iş yerinin yapılacağını anlattı.

“PROJE 2024’TE BİTECEK”

Erdoğan, dönüşümü tamamlanan Mevlana Çarşısı ve Altın Çarşı ile cephesi yenilenen Alaaddin Tepesi’nden millet bahçesine kadar uzanan bölgede bir tarih, kültür ve yeşil aksını oluşturduklarını belirtti.

Kentte 16 millet bahçesi projesinden 6’sının tamamlandığını, 4’ünün ise tamamlanmak üzere olduğunu söz eden Erdoğan, 167 kilometreden devralınan bölünmüş yol uzunluğunun 1265 kilometreye çıkarıldığını, yarısı trafiğe açılan Konya Etraf Yolu’nun kalan 15 kilometrelik kesitindeki çalışmaların sürdüğünü, projenin tamamının iki yıla kadar bitirileceğini aktardı.

Erdoğan, “Alacabel Tüneli’nde önümüzdeki ay ışığı görecek, projeyi de 2024 yılında tümüyle bitireceğiz.” dedi.

Demir yollarında yapılan çalışmalara ait de açıklamalarda bulunan Erdoğan, mevcut çizgilerin modernize edildiğini, Kayacık ile Konya Garı ortasındaki tren yolunun dört çizgili olacağını, bu sınırların ikisini süratli trenlerin kullanacağını, öbür iki hatta ise Konya Ray Projesiyle banliyö ve konvansiyonel sınır işletmeciliğinin yapılacağını, öteki raylı sistemlerle ilgili çalışmaların sürdüğünü anlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Konya Havalimanı’nı yıllık 3 milyon yolcu kapasiteli yeni terminal binasıyla buluşturduklarını, tarım ve orman alanında ise “Mavi Tünel Projesi” ile Konya’nın topraklarının suya kavuşturulduğunu, bölgede toplam 24 baraj, 31 gölet ve 6 yer altı depolama tesisinin inşa edildiğini, 5 baraj ve 3 gölet üretiminin devam ettiğini bildirdi.

3 İLÇEYE İÇME SUYU

Sulama projeleriyle Konya’da yaklaşık 1 milyon dekar zirai arazinin sulamaya açıldığına işaret eden Erdoğan, üretimi devam eden 17 tesisle 800 bin dekar arazinin sulanacağını, bölgede 172 bin hektar alanda 140 milyon fidanın toprakla buluşturulduğunu lisana getirdi.

Konyalı çiftçilere yaklaşık 15 milyar liralık ziraî takviye sağlandığına dikkati çeken Erdoğan, “Cihanbeyli, Kulu ve Altınekin ilçelerimize bir müjde vermek istiyorum, Mavi Tünel’den bu üç ilçemize 25 milyon metreküp ilave su tahsisi yaptık. Yaklaşık 3,5 milyar liralık yatırımla bu üç ilçemizin içme suyu meselesini büsbütün çözüyoruz. Önümüzdeki ay ihalesini yapıp çabucak inşaatına başlıyoruz.” bilgisini verdi.

Erdoğan, Konya’da üç yeni organize sanayi bölgesi, üç sanayi bölgesi, iki teknokent, 22 araştırma ve geliştirme merkeziyle bir tasarım merkezinin kurulduğunu hatırlattı.

Daha çok yatırımla Konya’nın Türkiye Yüzyılı’nın lokomotif kentleri ortasındaki yerini üstlere taşıyacaklarını tabir eden Erdoğan, bunun yolunun da birlikten, beraberlikten, kardeşlikten geçtiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:

“Etrafımız, milletimizin zayıf düşmesini, ülkemizin tökezlemesini, devletimizin gücünü kaybetmesini bekleyen sırtlanlarla dolu. Bunlara fırsat vermemek için her vesileyle şu dört temel düsturu tekrarlıyoruz, tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Bir olacağız, iri olacağız, canlı olacağız, kardeş olacağız, daima birlikte Türkiye olacağız. Kimse buradan taviz vermeyecek. Rastgele birine yahut tamamına kim gözünü dikerse dünyayı onların başına yıkmak boynumuzun borcudur. Türkiye Yüzyılı’nı bu anlayışlar üzerinde yükselteceğiz.”

Konya’dan 2023’te rekor takviye beklediğini söz eden Erdoğan, parti teşkilatlarından kapı kapı dolaşarak çalışmalarını istedi. (AA)

 

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu