GüncelGündem

Erdoğan’ın ‘4 yeni üniversite açtık’ dediği Konya’da 3 devlet üniversitesi var

Paylaş:

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan Konya’da toplu açılış merasiminde konuştu. Erdoğan toplam 3 devlet üniversitesi olan Konya için “Konya’da 4 yeni üniversite açtık” dedi. Konya’da yapılan başka kamu yatırımlarını sıralayan Erdoğan şunlar söyledi:

* “Bugüne kadar Konya’mıza 80 milyar liralık kamu yatırımı yaptık. Eğitimde 8 bin 952 adet yeni derslik inşa ettik. Konya’da 4 yeni üniversite açtık. Gençlik ve sporda 28 bin 137 kişi kapasiteli Yüksek Tahsil Yurt binaları açtık. Bir stadyum dahil toplam 113 adet spor tesisi inşa ettik.

* Toplumsal yardımlarda Konyalı muhtaçlık yardımı vatandaşlarımıza yaklaşık 7,5 milyar lira meblağında dayanak verdik. Sıhhatte toplamda 3 bin 280 yatak, 34 hastane dahil 108 sıhhat tesisi yaptık. TOKİ vasıtasıyla 28 bin 181 konut projesini hayata geçirdik.”

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ 1975 YILINDA KURULDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Konya’ya 4 yeni üniversite kazandırdık” kelamlarına GÜZEL Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş reaksiyon gösterdi. Konya’da toplamda 3 devlet üniversitesi olduğunu, bunlardan Selçuk Üniversitesi’nin 1975 yılında kurulduğunu söz eden Yokuş, şöyle konuştu:

* “AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Konya’da yaptığı açıklamada Konya’ya 4 yeni üniversite kazandırdıklarını söylemiş. Sayın Erdoğan daha Konya’da kaç devlet üniversitesi olduğunu bile bilmiyor. Konya’da toplamda 3 devlet üniversitesi var.

* Bunların da isimleri Necmettin Erbakan Üniversitesi, Konya Teknik Üniversitesi ve Selçuk Üniversitesi’dir. Bu üniversitelerden birisi olan Selçuk Üniversitesi ise 1975 yılında kuruldu. Başka yandan Konya Teknik Üniversitesi de 2018 yılında Selçuk Üniversitesi’nden ayrılarak kurulan bir üniversite.

* Öte yandan üniversite için yıllardır yer tahsisi dahi yapılamamış tek çivi dahi çakılmamıştır. Bunlar hariç Konya’mızda 2 adet vakıf üniversitesi var” dedi.

“ERDOĞAN’A NAZARAN KENDİLERİNDEN EVVEL T.C DEVLETİ DE YOKTU”

“Ülkeyi ‘her şeyi biz’ yaptık palavra algısıyla yönetmeye çalışıyorlar” diyen Yokuş, “Erdoğan daha evvelki konuşmalarında da Türkiye’nin çeşitli yerlerinde AKP’den evvel kurulan üniversiteleri de ‘biz açtık’ demişti. Konya’da birebir şeyi yaptı ancak bu sefer sayıları karıştırdı. Erdoğan’a nazaran kendilerinden evvel T.C diye bir devlette yoktu. Hepimiz mağaralarda yaşıyorduk. Ancak artık devranları bitti, algıyla yürüttükleri işleri halkımız yemiyor artık” sözlerini kullandı.

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş.

 

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu