Güncel

Erdoğan’ı Bu Kez Suudi Kralı Kandırdı!

Paylaş:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP hükümetinin batmakta olan Suriye politikasını, en “güvenilir” müttefik Suudi Arabistan da terk etti.

Türkiye’nin Suriye politikasındaki en büyük müttefiki, Suudi Arabistan da “batan gemiden” atladı. Suudi Kralı Selman, Rusya Lideri Putin’e, “Suriye’de birlikte çalışmaya hazırız” dedi. Böylece Erdoğan’ın cemaat, Esad, İsrail, PKK ve ABD Başkanı Obama’dan sonra, Suudi Kralı da “kandırmış” oldu.

Suudi Kralı Selman, düşürülen Rus uçağından sonra Suriye’de Türkiye’nin en büyük “hasmı” konumuna gelen Rusya’ya, “Suriye’de sizinle birlikte çalışmaya hazırız” mesajı verdi. Böylece “Erdoğan’ı kandıranlar listesine”, Cemaat, Esad, İSrail, PKK ve son olarak ABD Başkanı Barack Obama’dan sonra, Suudi Arabistan Kralı da dahil oldu.

Suudi Kral’ın “sizinle çalışacağız” mesajı, Rusya Lideri Vlamidir Putin’le yaptığı telefon görüşmesinde geldi.

Putin, ABD ve Rusya’nın üzerinde uzlaştıkları, Suriye’de 27 Şubat’tan itibaren ateşkese gidilmesine ilişkin anlaşma konusunda bilgilendirme yapmak için Suudi Arabistan Kralı Selman’ı aradı.

Kremlin’den yapılan açıklamada, Putin’in sırasıyla Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Suudi Arabistan Kralı Selman ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile telefonla görüştüğü ifade edildi. Açkılamada, Kral’ın Rusya ve ABD arasinda varılan anlaşmadan duyduğu memnuniyeti dile getirdiği ve “ateşkesin işlemesi için Rusya ile ortak çalışmaya hazır olduğunu” söylediği vurgulandı. Kremlin, iki liderin “Suriye konusunda bağlantıda olmayı sürdürme konusunda anlaştıklarını” da duyurdu.

ERDOĞAN’I “KANDIRANLAR” LİSTESİ

Türkiye’nin Suriye politikasındaki en büyük müttefiki, Suudi Arabistan’ın da “batan gemiden” atlamasıyla, Erdoğan’ı cemaat, Esad, İsrail, PKK ve ABD Başkanı Obama’dan sonra, Suudi Kralı da “kandırmış” oldu.

* Erdoğan, Gülen cemaati konusunda yaptığı pekçok açıklamada, bir dönem birlikte hareket ettiği cemaat mensuplarının “kendisini kandırdıklarını” ve devlette paralel bir yapı kurduklarını söylemişti.

* Cumhurbaşkanı, Başbakanlığı döneminde birlikte ailece tatillere çıktıkları Beşar Esad’ı da halkıyla karşı karşıya kalmaması konusunda sürekli uyardığını, Esad’ın da kendisine bu uyarıları dikkate alacağını söylediğini anlatmış, ancak Esad’ın “kendisini kandırdığını” söylemişti.

* Erdoğan’ın “kandırıldım” dediği bir başka olay ise, İsrail’le yaşandı. Erdoğan Başbakanlığı döneminde, o zaman İsrail’in Başbakanı olan Ehud Olmert’i arayarak, kendisinden “filistinlilerle diyalog kurmasını istediğini”, buna olumlu yanıt veren Olmert’in ise,”kendisini kandırdığını” ve aynı gün “gazze’ye karşı askeri operasyon emri verdiğini” söylemişti.

* Çözüm süreci sırasında da PKK tarafından “kandırıldığını” Erdoğan, “2013′te bize silahları bırakma sözü vermişlerdi. Ancak sözlerini tutmadılar. Sözlerini tutmadıkları gibi, terör saldırılarına tekrar başladılar” sözleriyle anlatmıştı.

* Erdoğan, geçtiğimiz hafta sonunda da ABD Başkanı Barack Obama ile 80 dakikalık bir telefon görüşmesi yapmış, görüşmenin ana gündem maddesini Türkiye’nin “terörist PKK’nın devamı” dediği YPG oluşturmuştu. Ancak telefon konuşması sonrasında Ankara’daki Cumhurbaşkanlığı sarayı ile, Washington’daki Beyaz Saray’dan aynı görüşme konusunda iki farklı açıklama gelmişti. Erdoğan’ın “Beyaz saray tarafından kandırıldığını” da yandaş Yeni Şafak Gazetesi’nin yazarı Abdülkadir Selvi yazısında açıklamıştı. Selvi,  ABD her cümlesini, harfini, hatta noktalama işaretlerini bile gördüğü, karşılıklı olarak oluşturulan ortak metnin yayınlanması için önce onay veriyor sonra Türkiye’den habersiz bazı bölümleri çıkararak, ayrı bir açıklama yapıyor” ifadesini kullanmıştı.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu