Dünya

Ermenistan’dan AB’ye ‘vize’ talebi

Paylaş:

AB Dış Bağlar ve Güvenlik Siyaseti Yüksek Temsilcisi Josep Borrell ve Ermenistan Dışişleri Bakanı Mirzoyan, AB-Ermenistan İştirak Kurulu’nun 5’inci toplantısının akabinde ortak basın toplantısı düzenledi.

Borrell, Ermenistan’ın Memleketler arası Ceza Mahkemesinin (UCM) Roma Statüsü’nü onaylayarak UCM’ye resmen üye olması dahil ülkede yapılan reformlardan memnuniyet duyduğunu belirterek, savunma, iktisat, dış siyaset ve güvenlik alanlarında işbirliğinin artacağı iletisini verdi.

Azerbaycan ve Ermenistan’ın barış sürecinin yakından takip edildiğini aktaran Borrell, AB’nin “egemenliğin tanınması, hudutların dokunulmazlığı ve toprak bütünlüğü prensiplerine dayalı sürdürülebilir ve kalıcı barışı destekleme” konusunda kararlılığını bildirdi.

Borrell, Ermenistan’dan açılan ateş sonucu Azerbaycan askerinin yaralandığı olaya ait “Dün, Ermenilerin Azerbaycan askerlerini vurması çok üzücüydü lakin Azerbaycan’ın bugünkü yansısı orantısız görünüyor. Ermenistan Savunma Bakanı’nın bu olayın büsbütün soruşturulacağına dair yaptığı açıklamayı görmezden geliyorlar. Tüm bu yaşananlar, AB’nin uzun müddettir savunduğu iki gücün birbirinden uzaklaştırılmasına duyulan acil gereksinimi bir kere daha ortaya koydu.” sözlerini kullandı.

ERMENİSTAN’DAN AB’YE ‘MAYIN’ ÇAĞRISI

Ermenistan Dışişleri Bakanı Mirzoyan, ülkesinin AB ile siyaset, güvenlik ve iktisat alanlarında ilgilerinin gelişmeye devam edeceğini lisana getirerek, “Ermenistan’ın, vatandaşlarının isteklerini gerçekleştirmek ve daha müreffeh bir Güney Kafkasya için savlı bir gündem temelinde AB ile iştirakini daha da geliştirmeye istekli olduğunu bir defa daha vurgulamak istiyorum.” dedi.

Ülkesinin AB’nin talep ettiği tüm şartları yerine getirdiğini savunan Mirzoyan, “AB ile vize serbestisi görüşmelerinin başlatılmasının vaktinin geldiği tarafındaki en son inancı vurgulamak istiyorum. Bu, halklarımızı yakınlaştırmak ve onlara işbirliğimizin somut sonuçlarını sunmak için yapılması gereken bir seçimdir.” değerlendirmesinde bulundu.

Mirzoyan, AB arabuluculuğundaki Azerbaycan ile barış sürecine ülkesinin bağlılığını tabir ederek, şunları söyledi:

“Ermenistan ve Azerbaycan’ın Almatı Bildirgesi temelinde birbirlerinin toprak bütünlüğünü tanıdıklarını bir kere daha teyit etmeleri ve Sovyetler Birliği’nin bu bahiste yetkili kurumları tarafından hazırlanan en son haritaların iki ülke ortasındaki sonların belirlenmesi için temel teşkil etmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu, Ermenistan ve Azerbaycan ortasında hudut çizme sürecinde ‘yeni bir hudut yaratılmaması gerektiği’ lakin Almatı Bildirgesi’nin akabinde daha sonra taraflarca da yine teyit edilen sonların yere yansıması gerektiği manasına gelmektedir.”

Ülkesinin Azerbaycan’a ilettiği mayınlı arazi haritalarına değinen Mirzoyan, AB’den de bu haritaların doğruluğunu teyit etmesini istediğini lisana getirdi.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu