Yaşam

Eski Sevgili Cinayetinde Gelişme: Ünlü Futbolcu İçin Müebbet Hapis Cezası!

Paylaş:

2016 yılında Virtus Bolzano’da forma giyen Giovanni Padovani, Sancataldese ile D serisi şampiyonasında oynuyordu. Sicilya’da da Giarre ve Troina’da oynayan eski futbolcu gündemin öne çıkan ismi oldu.

Padovani 2022 yılının yaz başlangıcından sosyal medyadan tanıştığı Alessandra Matteuzzi ile çevresi tarafından pek kabul görülmeyen türden bir ilişki yaşıyordu.

Futbolun yanı sıra şov dünyasında da boy gösteren Padovani, aynı zamanda kendisi gibi model olan sevgilisiyle “mülkiyet çılgınlığına yer olmaması gereken türden bir ilişki” sürdürüyormuş.

23 Ağustos 2022 tarihinde İtalya’nın kuzey kesiminde bulunan Bologna’da korkunç bir olay yaşandı. 28 yaşındaki futbolcu, kendisinden ayrılan 56 yaşındaki eski sevgilisini vahşice katletti.

Kendisini terk eden model sevgilisine takıntılı hale gelen futbolcu, eline aldığı bir bahçe eşyası ile kadına saldırdı.

İlk önce elindeki çekiçle kadına saldıran adam daha sonra yumruk ve tekmeyle kadını dövüşmüş. Ardından beyzbol sopasıyla vurulan model bahçeden alınan bir bankla öldüresiye dövülmüş.

Kasım 2021’de ‘Kadınlara yönelik şiddeti durdurun’ diye bir sosyal medya paylaşımı yaptığı ortaya çıkan futbolcunun saldırdığı sevgilisi o sırada kız kardeşiyle telefondaymış.

Padovani’nin Sicilya’da oynaması nedeniyle ikisi birbirini çok az görmüş. Daha sonra birkaç günlüğüne bir araya gelmişler ve kısa süreli birliktelikleri iyi gitmemiş. Kız kardeşi, ‘Tabakları kırmış, apartman lambasının fişini ana panodan çekmişti,’ diye anlatmıştı.

Padovani’nin takımı tarafından yapılan antrenmana alınmamasının ardından Bologna’ya gittiği ve eski sevgilisinin evinin önünde dikkatle beklediği belirtildi.

Telefondaki kardeşinin sayesinde olay yerine polisler hızla gelse de hastaneye kaldırılan Matteuzzi yaşamını yitirdi.

Olaydan kısa bir süre ünlü futbolcudan ayrıldığı açıklanan Matteuzzi Padovani, eski sevgilisinin kendisini takip ve tehdit ettiğini söylemişti.

Giovanni Padovani’nin annesi, korkunç cinayetten sonra konuk olduğu bir programda da şunları söylemişti: ‘Aşk iyi bir şey olmalı, acı veren bir şey değil’.Padovani’nin annesine göre adam sürekli tedirgindi ama ‘asla öfke nöbetleri geçirmezdi. Ona şöyle derdim: yardım almalıyız çünkü eğer kendini bu insandan, senin gibi hayat dolu, pek çok niteliği olan bir çocuktan ayıramıyorsan, o zaman bir doktordan yardım almamız gerekiyor demektir’.

Padovani’nin annesi oğlunun eski sevgilisi Alessandra Matteuzzi ile olan mesajlarını da paylaşmıştı.

Matteuzzi, ‘Oğlunuza yardım edilmeli çünkü büyük sorunları var’ diye yazmıştı. Futbolcunun annesi Virginia da ‘Her zaman onu aldattığına ikna olmuş bir şekilde bana her şeyi mahvettiğini söylüyor…. ancak sonra telefonda konuşuyoruz’ ifadelerini kullanmış. Alessandra ise dehşete düşerek ‘Bu onun deliliği ve onu şiddete yönelten patolojisi. Ölmek istemiyorum!’ mesajı atmış.

Geçtiğimiz Bolonya Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan iki saatlik bir konsey oturumuyla düzenlenen mahkemede beklenen karar çıktı.

Eski futbolcu için savcılığın talep ettiği takip, duygusal bağlar, aşağılık güdüler ve kasıt gibi ağırlaştırıcı koşullar onaylandı.

İtalyan mahkemesinde, hem eski sevgilisini takip ettiği hem de öldürdüğü suçlamalarıyla Padovani’ye müebbet hapis cezası verdi.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu