GüncelGündem

Eski YETERLİ Partili lidere taarruzda 1 kişi itirafçı oldu

Paylaş:

Eski YETERLİ Parti Manavgat İlçe Lideri Hüseyin Ergen, 31 Ocak’ta Side Mahallesi’ndeki konutunun önünde uğradığı silahlı atakta yaralandı.

Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında JASAT (Jandarma Cürüm Araştırma Timi) timleri tarafından bölgede ve güzergahlarda güvenlik kameralarının incelenmesi ve 14 saatlik çalışma sonucunda olayda kullanılan araç tespit edildi.

Yapılan operasyonda kimliği öğrenilemeyen araç şoförü ile silahı kullanan tetikçi Selahattin Oğuz yakalandı. Şüpheliler, jandarmadaki sözleri ve savcılık sorgusunun akabinde sulh ceza hakimi tarafından tutuklandı.

GÖZALTINA ALINDILAR

Olaydan bir mühlet sonra karakola teslim olan ve hücumun planlayıcısı olduğu belirlenen A.Ç., azmettiricinin Manavgat’ta otelci Y.K. olduğunu sav etti. Hüseyin Ergen’in öldürülmesi için Y.K.’nin para teklif ettiğini, kendisinin evvel 20 milyon lira, sonra da 10 milyon lira istediğini öne sürdü.

A.Ç., silahlı atağın akabinde görüştüğü Y.K.’nin parayı çok bulup, kendilerine 3 milyon lira teklif ettiğini anlattı. A.Ç., Selahattin Oğuz’a silahlı saldırıyı gerçekleştirmesi için talimat verdiğini, Y.K. ile para konusunda uyuşmazlık yaşadıktan sonra karakola teslim olduğunu söyledi. Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla A.Ç. karakolda, otel sahibi Y.K. ise meskenine düzenlenen operasyonla jandarma grupları tarafından gözaltına alındı.

ŞÜPHELİLER ADLİYEYE GETİRİLDİ

Şüpheliler Y.K. ve A.Ç. jandarmadaki süreçlerinin akabinde sıhhat raporları alınarak bugün adliyeye sevk edildi. Diyabet hastalığından kaynaklı ayaklarında çıkan yaralar nedeniyle zahmetle yürüyebilen A.Ç., art girişten jandarma vazifelileri tarafından tekerlekli sandalye ile adliye binasına alındı. Y.K.’nin ise tanınmamak için kapüşonlu bir palto giydiği ve eliyle yüzünü kapattığı görüldü.

“HÜSEYİN ERGEN’İN ÖLDÜRÜLMESİ GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ”

Şüpheli A.Ç. jandarmada verdiği sözde, o devir UYGUN Parti Manavgat İlçe Lideri olan Hüseyin Ergen’in toplumsal medyada yaptığı paylaşımla ilgili 17 Aralık’tan sonra Antalya’daki konutunda ve Manavgat’taki otelinde Y.K. ile görüştüklerini anlattı. A.Ç., “Y.K. ile yüz yüze görüşmemizde, Hüseyin Ergen’in toplumsal medyada eşi A.K. ile ilgili paylaşmış olduğu yazıları bana WhatsApp’tan attı. Bu konu ile ilgili Hüseyin Ergen’in öldürülmesi gerektiğini söyledi. Ben kendisine ‘Bunun gereğini yaparız’ dedim. Fakat Hüseyin Ergen Manavgat GÜZEL Parti İlçe Lideri olduğundan hususun siyasi taraflara çekilebileceğini söyledim. Kendisi de bana Hüseyin Ergen’i misyondan aldırabileceğini söyledi. Ben de kendisine ‘O vakit gereğini yaparız’ dedim ve anlaştık. Vazifeden alınmasının akabinde beni arayacağını söyledi” dedi.

“50 BİN LİRAYI KONUTUN BAHÇESİNDE BANA VERDİ”

Y.K.’nin 31 Aralık günü kendisini arayarak, “Hüseyin Ergen’i vazifeden ayırdık, gel görüşelim” dediğini aktaran A.Ç., “Ben de 2-3 Ocak 2024 tarihlerinde Y.K.’nin Antalya’daki meskenine gittim. Y.K. ile yüz yüze görüştük. Y.K. bana Hüseyin Ergen’in meskeninin krokisi, cep telefonu numarası, çalıştırdığı restoran ve kullandığı araç ile ilgili temin ettiği bilgileri elden teslim etti. Aldığım krokinin fotoğrafını çektim, daha sonra yaktım. Telefonumda bulunan bu fotoğrafı sildim, telefonumun incelenmesi durumunda krokiye ilişkin fotoğrafın geri geleceğini düşünüyorum. Ve ‘Hüseyin Ergen’i öldürün’ dedi. Bu süreçte kullanmamız için 50 bin lirayı konutun bahçesinde bana verdi” diye konuştu.

‘ÖLDÜRMEK YERİNE AYAKLARINA SIK’ TALİMATI

Silahlı atak olayının akabinde yakalanarak tutuklanan Selahattin Oğuz ile Antalya’da görüştüklerini belirten A.Ç., Y.K.’den aldığı paranın 20 bin lirasını vererek, “Selahattin Oğuz’a, Y.K.’nin, Hüseyin Ergen’i öldürmemi istediğini söyledim. Hüseyin isimli şahsı araştırdığımda 3 çocuk babası olduğunu, çocukların küçük olduğunu, vicdanen bizi rahatsız edeceğini, bu yüzden de öldürmek yerine ayaklarına sıkması talimatını verdim” dedi.

“İŞİ BİTİRMEDİNİZ Mİ?”

Bir müddet sonra Y.K.’nin kendisini WhatsApp’tan aradığını aktaran A.Ç., tabirinde şunları söyledi:

* “Y.K.’nin ‘Çocuklar denize girdi mi?’ demesi üzerine ben de kendisine havanın soğuk olduğunu, çocukların denize giremeyeceğini söyledim. Y.K. bu telaffuzda görüşmemizde Hüseyin Ergen’in öldürülmesi işinin bitip bitmediğini sordu. Ben de işin bitmediğini söyledim. Bana, ‘Siz işi halledin ben gereğini yapacağım’ diye WhatsApp’tan yazdı, bu iletisi sildim. Telefon incelenmesinde geri döneceğini düşünüyorum.

* Daha sonra tekrar Y.K.’nin Çolaklı Mahallesi’nde bulunan otelinin ofis kısmında yüz yüze görüştük. Bu görüşmede ‘İşi bitirmediniz mi? Eşim A.K. beni sıkıştırıyor, ne oldu’ diye sordu. Ben de kendisine bu işin kolay olmadığını, biraz vakit alacağını söyledim. Bu husus ile ilgili Y.K. ile yüz yüze görüşmelerimizde A.K. hiç yanımızda bulunmamıştır. Y.K. görüşmelerimizde bizden gerçekleştireceğimiz olay ile ilgili görüntü ve fotoğraflar istedi. Daha sonra bu süreçte Selahattin Oğuz ‘Bugün yarın bu iş biter’ diye bilgi veriyordu.”

“20 MİLYON DEĞİL DE 10 MİLYON İSTEDİM”

Hüseyin Ergen’in silahla yaralanma olayını tıpkı gün internetten öğrendiğini, olayın akabinde Y.K.’nin oteline giderek yüz yüze görüştüklerini ve internette buldukları görüntüyü seyrettirdiğini anlatan A.Ç., “Söz verdiğimiz üzere olayı tamamladık. Hüseyin Ergen’in ayaklarına sıkılması sebebiyle 20 milyon değil de 10 milyon istedim. Y.K. bana hiçbir şey söylemedi. Fakat önden 450 bin lira verilmesi konusunda anlaştık. Sonraki gün Y.K.’nin Antalya’daki meskenine giderek yüz yüze görüşme yaptık. Kendisi, anlaştığımız 450 bin lirayı sarı torba içerisine koyarak bana verdi. Bu ölçünün az olduğunu, konuştuğumuz ölçünün verilmesini istedim. Kendisi de bana ‘Şimdi o kadar param yok’ diyerek, veremeyeceğini söyledi. Ben de firari olan Selahattin Oğuz’a vermek için parayı aldım. Y.K.’nin sürücüsüyle konuttan ayrıldım. Selahattin Oğuz’a 350 bin lirasını verdim” dedi.

“EN SON VERECEĞİ ÖLÇÜNÜN 3 MİLYON LİRA OLDUĞUNU SÖYLEDİ”

Şüpheli A.Ç., jandarmaya verdiği tabirde, yaptıkları görüşmede Selahattin Oğuz’a, “‘Y.K.’den geri kalan parayı alamazsak yakalandığında bu olayın azmettiricisinin Y.K. ve eşi A.K. olduğunu, Y.K.’nin 10 milyon lira karşılığında bu olayı gerçekleştirmek için kendisini yönlendirdiğine dair söz vereceksin’ diye talimatlandırdım” diye konuştu.

Y.K.’nin meskeninin bahçesinde uzun bir pazarlık yaptıklarını, kendisine en son vereceği ölçünün 3 milyon lira olduğunu söylediğini aktaran A.Ç., “Ben de hak ettiğimiz paranın 10 milyon lira olduğunu söyledim. Fakat daha sonra 5 milyon liraya düştüm. Y.K.’nin bu ölçüsü da vermeyeceğini söylemesi üzerine oradan ayrıldım. Y.K.’nin 5 milyon lirayı vermemesi üzerine karakola gelerek samimi ikrarda bulunmaya karar verdim” dedi.

Diğer yandan Y.K.’nin eşi A.K.’nin GÜZEL Parti GİK üyesi olduğu, olayın başlama sebebinin ise yaklaşan mahallî seçimlerde A.K.’nin Manavgat’tan belediye lider adayı olmak istediği, buna karşılık o devir GÜZEL Parti Manavgat İlçe Lideri Hüseyin Ergen ve idaresinin öteki bir isim üzerinde ısrar etmeleri olduğu öne sürüldü. A.K.’nin adaylık için ısrar etmesinin akabinde Hüseyin Ergen’in toplumsal medyada yaptığı paylaşımın hasımlığa neden olduğu argüman edildti. A.Ç. ve Y.K.’nin adliyedeki süreçlerinin devam etiği belirtildi.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu