GüncelGündem

Eskişehir’de yasaklı ırk köpeklerin öldüğü tez edilen barınak, hayvanseverlere açıldı

Paylaş:

Odunpazarı Belediyesi’ne bağlı süreksiz hayvan barınağında, kent merkezinden toplanan ya da sahipleri tarafından teslim edilen 100 kadar yasaklı ırk köpeğin bakımsızlık nedeniyle öldüğü sav edildi. Ölen köpeklerin kafeslerdeki fotoğrafları da toplumsal medyadan paylaşıldı. Hayvanseverlerin reaksiyonu üzerine Odunpazarı Belediyesi, süreksiz hayvan barınağını basın mensuplarına ve hayvanseverlere açtı. Veterinerler eşliğinde barınağı gezen hayvanseverler, vazifelilerden bilgi aldı.

Köpeklerin öldüğü argümanının akabinde Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Hayvan Durum İzleme (HAYDİ) polisleri ile Tabiat Muhafaza ve Ulusal Parklar Eskişehir Şube Müdürlüğü vazifelileri barınakta inceleme yaptı. Odunpazarı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürü Mahmut İzzet Erol, fotoğrafların geçen yıl berbat durumda barınağa getirilen ve tüm müdahalelerine karşın kurtarılamayan köpeklere ilişkin olduğunu söyledi.

İDARİ SORUŞTURMA

Konuyla ilgili idari soruşturma başlattıklarını ve kediyle köpeklerin bakımının yapıldığı barınağın çok çağdaş şartlara sahip olduğunu söz eden Erol, “Bugün, sabah haberleri okuduktan sonra barınağımıza geldik ve bunu bir ihbar kabul ederek idari soruşturmamızı başlattık. Biz Eskişehir’deki hayvanseverlerle her vakit ortaklaşa çalışmalar yürütmekteyiz. Bizim barınağımız 13.00 ile 17.00 saatleri ortasında tüm hayvanseverlere zati açık. Bu haberler bir algı operasyonudur. Bir yıl evvelki fotoğraflar bir halde elde edilerek kullanılmıştır. Fotoğraflarda manzarası verilen hayvanlar esasen süreksiz bakımevimize çok güç durumda, çok hasta halde gelmiştir ve bu hayvanlar yaşatılamamıştır. Bunların fotoğrafları kullanılarak bir algı operasyonu kelam konusudur” dedi.

“SUÇLAMALARI KABUL ETMİYORUZ”

Odunpazarı Belediyesi’nin süreksiz bakımevi Eskişehir’deki tüm hayvanseverlerle, ortaklaşa çalışmalar yürüttüğünü belirten Erol, şunları söyledi:

* “Doğa Müdafaa ve Ulusal Parklar Müdürlüğü’müz her ay barınağımızın rutin denetimlerini yürütmektedir. Şu ana kadar bize intikal etmiş rastgele bir olumsuz durum kelam konusu değildir. Barınağımız 250 köpek, 140 kedi kapasiteli süreksiz bakımevi statüsündedir. Aslında sorgulanması gereken, geçen yıl bu vakitler çıkan Hayvan Muhafaza Yasası’nın altyapısının oluşturulmadan apansızın çıkartılmasıdır.

* Burada gördüğünüz yasaklı dediğimiz hayvanların birçoğu aslında saldırgan falan değildir ancak o kanunla kendi konforlarından alınarak süreksiz bakımevlerine getirilmeleri kelam konusu olmuştur. Bütün hayvanseverlerimiz de bunun farkındadır. Biz bu suçlamaları kabul etmiyoruz. Bizim bakımevimiz 13.00 ile 17.00 saatleri ortasında tüm hayvanseverlere açıktır. Bugün de herkes gezip, gördü. Biz kapasitemiz ölçüsünde, bütçemiz doğrultusunda Eskişehir’deki 12 ilçede bulunan sokak hayvanlarına hizmet götürmeye uğraşmaktayız.”

Erol, hala süreksiz hayvan barınağında 30 kadar yasaklı ırk köpeğin kafesler dışında açık havadaki kulübelerde bakıldığını da kelamlarına ekledi. (DHA)

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu