Evlenmek istediği kadının evini bastı Katliam yaptı ve sosyal medyadan paylaştı

Balıkesir’in Havran ilçesinde, evlenmek istediği kadının evini basıp 3 kişiyi öldüren, 4 kişiyi de yaralayan Ali Saral, gerçekleştirdiği katliamı sosyal medyada paylaştı

DHA’nın haberine göre; Balıkesir’in Havran ilçesinde 26 yaşındaki Ali Saral, ailesiyle birlikte gittiği evlenmek istediği kadının evinde çıkan tartışmanın ardından av tüfeğiyle evi bastı. Saral’ın silahından çıkan saçmalarla 3 kişi öldü, 4 kişi de yaralandı. Saral, olay yerinden ayrılmadan önce gerçekleştirdiği katliamı cep telefonu ile kaydederek sosyal medyada paylaştı.

Olay, saat 23.30 sıralarında Hüseyin Beşeler Mahallesinde meydana geldi. Ali Saral, iddiaya göre ailesiyle birlikte evlenmek istediği kadının ailesinden olur almak için Çetinkaya ailesinin evine gitti. İki aile arasında çıkan tartışmanın ardından Saral ailesi evlerine döndü. Ancak, damat adayı Ali Saral, kısa süre sonra av tüfeği ile Çetinkaya ailesinin evini basarak katliam yaptı. Saral’ın tüfeğinden çıkan saçmaların isabet ettiği Melike Çetinkaya (38), Ebru Çetinkaya (16), Tuncay Çetinkaya (17) yaşamını yitirirken, Gülşen Çetinkaya (27) ve Yasin Çetinkaya (2), Bayram Eren ve oğlu Murat Eren yaralandı.

Katil Ali Saral, gerçekleştirdiği saldırıdan sonra kan gölüne çevirdiği evden sosyal medyadan canlı yayın yaptı. Dehşet görüntüleri Facebook’tan canlı yayınlayarak anlatan Ali Saral, “Bu saatten sonra Hüseyin Beşeler Köyü’ndeyim son hali” dedi. Saral, son olarak “Oldu bitti kül oldu” yazılı ifadelerini paylaştı. Güvenlik güçleri firari katil Ali Saral’ın yakalanması için çalışma başlattı.

Ali Saral’ın öldürdüğü Melike, Ebru ve Tuncay Çetinkaya’nın cenazeleri, otopsi yapılmak üzere Bursa Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Yaralılardan Saral’ın evlenmek istediği Gülşen Çetinkaya, Bayram Eren ve oğlu Murat Eren’in Edremit Devlet Hastanesi’ndeki tedavileri sürerken, durumu ağır olan 2 yaşındaki Yasin Çetinkaya ise Balıkesir Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.

Olayın ardından kaçan Ali Saral’ın yakalanması için çalışmaların sürdüğü bildirildi.

Jurnalci.com