GüncelGündem

Evlilik kredisi kuralları, yaş hududu var mı?

Paylaş:

Evlilik kredisi için müracaat tarihi, kuralları ve yaş sonu aşikâr oldu.150 bin lira faizsiz kredi verilecek olan evlilik kredisi müracaat kaideleri ortasında bakanlığın evlilik öncesi sunacağı eğitim ve danışmanlık hizmetinden yararlanmaları ve evlenmelerinin akabinde sunulacak eğitim ve danışmanlık hizmetlerinden yararlanmayı taahhüt etmeleri yer alıyor.

EVLİLİK KREDİSİ ŞARTLARI

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, evlilik kredisi için “ilk etapta Adıyaman, Gaziantep’in İslahiye ve Nurdağı ilçeleri ile Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya’daki gençlerimizin müracaatlarını alacağız.” dedi.

150 bin TL kredi toplam 48 ay vadeli 2 yılı geri ödemesiz olarak verilecek.

Evlilik kredisi almak isteyen müracaat tarihi prestijiyle 18-29 yaş ortasında yani 30 yaşından gün almamış olması gerekiyor.

Evlilik kredisi almak isteyen için çiftlerin gelir toplamının brüt 2 minimum fiyatı aşmaması gerektiği tarafında bir kriter belirlendi.

Fondan yararlanmak isteyenlerin müracaat tarihi prestijiyle resmi nikah gününe en az 2 ay en fazla 6 ay kalmış olması gerektiğine işaret eden Göktaş, müracaatların ihtimamla değerlendirileceğini söyledi.

Evlilik kredisi almak isteyen çiftlerin Bakanlığın evlilik öncesi sunacağı eğitim ve danışmanlık hizmetinden yararlanması ve evlilik sonrasında sunacağı eğitim ve danışmanlık hizmetlerinden yararlanmayı taahhüt etmesi gerekiyor.

Aile ve Gençlik Fonu için müracaatları 15 Şubat’tan itibaren Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı’nın internet sitesinden alınmaya başlayacak.

150 BİN LİRA EVLİLİK KREDİSİ BAŞVURUSU NE VAKİT?

Evlilik kredisi başvurusu 15 Şubat Perşembe zelzele bölgesinden alınmaya başlayacak.

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, “İlk kez sarsıntı bölgesinde uygulayacağımız Aile ve Gençlik Fonuna müracaatları 15 Şubatta kalmayaz. Zelzele bölgesinde aile kurma yolunda birinci adım atacak gençlerimize faizsiz kredi imkanı sunacağız. Gençlerimiz bu dayanak ile birebir vakitte kendi projelerini de hayata geçirebilecekler dedi.

BAKAN GÖKTAŞ EVLİLİK KREDİSİ HAKKINDA KONUŞTU

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, “Aile ve Gençlik Fonu’nu oluştururken memleketler arası kriterlerden faydalandık. Lakin sarsıntı bölgesi için kuralları bilhassa esnettik, farklı tuttuk. İlerleyen süreçte programı tüm gençlerimizi kapsayacak formda bütün Türkiye’de yaygınlaştıracağız” dedi.

Bakan Göktaş, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki Kabine Toplantısı sonrası gazetecilere açıklama yaptı. Göktaş, Aile ve Gençlik Fonu’na müracaatların 15 Şubat’tan itibaren Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı’nın internet sitesinden alınacağını belirtti. Pilot bölge olarak sarsıntı bölgesinin belirlendiğini aktaran Göktaş, “Aile ve Gençlik Fonu’nu oluştururken milletlerarası kriterlerden faydalandık. Fakat zelzele bölgesi için kuralları bilhassa esnettik, farklı tuttuk. Birinci etapta Adıyaman, Gaziantep’in İslahiye ve Nurdağı ilçeleri ile Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya’daki gençlerimizin müracaatlarını alacağız. İlerleyen süreçte programı tüm gençlerimizi kapsayacak formda bütün Türkiye’de yaygınlaştıracağız. Gençlerimizin hem evlilik hayallerine hem de farklı projelerine dayanak olmayı hedefledik. Aile kurma yolunda birinci adımı atacak gençlerimize faizsiz kredi imkanı sunacağız. Gençlerimiz bu dayanakla birebir vakitte kendi projelerini hayata geçirebilecek. Programın ekonomik takviye kısmı ile başvurusu onaylanan şahıslara, toplam 48 ay vadeli 2 yılı geri ödemesiz 150 bin lira kredi dayanağı sunulacak. Fonda biriken parayla orantılı formda süreci yürüteceğiz” diye konuştu.

‘YOĞUN FİZİBİLİTE ÇALIŞMALARI YAPILDI’

Göktaş, müracaat kriterlerine yönelik, “Yaş kümelerine ait incelemeler yapıldı. Fondan faydalanmak isteyen gençlerimizin müracaat tarihi prestijiyle 18-29 yaş ortasında; 30 yaşından gün almamış olması gerekiyor. Ağır fizibilite çalışmaları yapıldı, memleketler arası kriterler incelendi. Çok sayıda gencimizin kelam konusu fondan yararlanması için çiftlerin gelir toplamının, brüt 2 minimum fiyatı aşmaması gerektiği istikametinde bir kriter belirlendi” dedi.

‘NİKAHA EN AZ 2, EN FAZLA 6 AY KALMIŞ OLMASI GEREKİYOR’

Göktaş, fondan yararlanmak isteyenlerin müracaat tarihi prestijiyle resmi nikah gününe en az 2 ay en fazla 6 ay kalmış olması gerektiğini söyledi. Müracaatların itinayla değerlendirileceğini aktaran Göktaş, değerlendirmelerin akabinde gerekli kuralları taşıyanların fondan yararlanacağını kaydederek, “Fondan yararlanacak gençlerimizin bakanlığımızın evlilik öncesi sunacağı eğitim ve danışmanlık hizmetinden yararlanmak ve evlilik sonrasında sunacağı eğitim ve danışmanlık hizmetlerinden yararlanmayı taahhüt etmesi gerekiyor. Bu fonla Türkiye’nin yer altı zenginliklerinden elde edilecek gelirlerle gençlerimizin geleceğine yatırım yapacağız” diye konuştu.
.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu