Yaşam

Dilinizin Rengi Sağlığınızın Aynası : Hastalıkların Uyarı Sinyali, Erken Teşhis için Önemli Bir Gösterge..

Paylaş:

Bir kişinin dili hangi hastalıkları gösterebilir? –

Vücudun durumunun göstergeleri dilin dokusu ve rengidir. Genç ve sağlıklı bir insanda dil pembe renkte ve hafif pürüzlü bir yüzeye sahiptir. İlginçtir ki yaşlandıkça koyulaşır.

Dil rengi ve hastalığı
İşte sizi uyarması gereken belirtiler:

Bordo rengi bulaşıcı bir hastalığı gösterir;
Soluk renk, kardiyovasküler sistemle ilgili sorunları veya dengesiz beslenmeyi gösterir;
Sarı renk gastrointestinal sistemin kronik bozukluklarını gösterir;
Mor, solunum yolu hastalıklarının kanıtıdır;
Böbrek yetmezliğinde dilin mavi tonu ortaya çıkar;
Siyah dil dalak ve karaciğer hastalıklarını gösterir, viral bir enfeksiyon, dizanteri, apse belirtisi olabilir;
Kahverengi ağız boşluğunda sık kanama ile ortaya çıkar.
Ayrıca dildeki plaklara da dikkat etmeye değer:

Gri, ağız boşluğunda, özellikle tat alma tomurcuklarının oluklarında çok sayıda bakteri olduğunda ortaya çıkar;


beyaz plak, oral kandidiyaz dahil çeşitli mantar enfeksiyonlarını gösterir;
mavi kan dolaşımındaki sorunları gösterir, zehirlenme gerçeği de mümkündür.
Çoğu zaman dilin muayenesi sırasında tüm yüzeyini kaplayabilen veya adalar halinde görünebilen beyaz bir plak fark etmek mümkündür. Çoğu sağlıklı insanda periyodik olarak ortaya çıkar ve özellikle çok fazla değilse endişelenecek bir neden değildir. Ancak beyaz plağın kademeli olarak koyulaşması veya kalınlaşmasıyla katmanlaşması ciddi bir enfeksiyonun belirtisidir. Göz ardı edilemez.

Soğuk mevsimde dil üzerinde sarı bir kaplama görünebilir. Rengin doygunluğuna bağlı olarak karaciğer veya gastrointestinal sistemdeki ciddi bozuklukları gösterir. Yaz aylarında, özellikle sıcakta bu gölge normdur.

Dil haritası ve anlamı

Çin tıbbı ayrıca dilin belirli bölgelerini belirli hastalıklarla ilişkilendirir. Peki dilinizin sağlıklı olduğunu ve herhangi bir sorun yaşamadığınızı nasıl anlarsınız? Aynaya bakın – eğer böyle semptomları yoksa, sağlığında her şey yolunda demektir:

dilin önündeki plak – akciğer, kalp ve karaciğer hastalıkları;
dilin ortasının (pankreas, mide, dalak) renginde veya dokusunda değişiklik;
dilin kökündeki plak – bağırsağın tüm kısımları;
yan alanların değişimi – böbrekler.

Dil ucunda zamanla geçmeyen kalıcı kızarıklıkların kalple ilgili sorunlara işaret ettiğini de belirtmekte fayda var.

Ve yan bölgelerde sürekli diş izlerinin görülmesi, besinleri yeterince sindiremediğiniz anlamına gelir.

Dil ucunun arkasındaki kırmızı lekeler astım veya zatürreyi gösterir, ancak ön kısımda köpük görünümü – belki de akciğerlerde veya göğüs bölgesinde tıkanıklık, solunum yolu alerjileri, kronik bronşit vardır.

Dilin muayenesinden önce yumuşak kıllı bir diş fırçası veya özel bir masaj aleti ile temizlenmesi gerektiğini lütfen unutmayın.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu