Dünya

Fanatik Yahudi yerleşimciler, Ermeni Patrikhanesine saldırdı

Paylaş:

Kudüs’teki Ermeni Patrikhanesi Yetkilisi Ağan Gogçyan’ın toplumsal medya paylaşımına nazaran, iki Yahudi yerleşimcinin Eski Şehir’in Hristiyan Mahallesi’nde Ermenilerin kullandığı bir aracın yolunu engellemesiyle taraflar ortasında tartışma çıktığı belirtildi.

Yahudi yerleşimcilerin, “Sizin burada bir mahalleniz yok. Burası bizim ülkemiz, buradan çıkın.” kelamlarını sarf ettiği aktarıldı.

Ermeni gençlerin, “Burası bizim de ülkemiz, konutumuz burada, burada doğduk, gidecek öteki bir yerimiz yok.” dediği, lakin Yahudi yerleşimcilerin bu şahıslara göz yaşartıcı gaz sıktığı ve olay yerinden kaçtığı kaydedildi.

Ermenilerin, polise şikayette bulunduğu, bunun üzerine iki Yahudi yerleşimcinin gözaltına alındığı, birinin sabah saatlerinde hür bırakıldığı bilgisi paylaşıldı.

FANATİK YAHUDİ YERLEŞİMCİ KÜME, KALABALIK BİÇİMDE DÖNDÜ

Doğu Kudüs’ün Eski Kent bölgesi Hristiyan Mahallesi sakini Chris Manukyan, AA muhabirine, bu olayın akabinde fanatik Yahudi bir yerleşimci kümenin mahalleye geldiği, Ermeni Patrikhanesinin çatısındaki haçı ve Ermenistan bayrağını indirmeye çalıştığını söyledi.

Ermeni gençlerin buna pürüz olmaya çalıştığını ve kümeler ortasında arbede yaşandığını aktaran Manukyan, İsrail polisinin geldiğini ve Yahudi yerleşimcilerin tarafına geçtiğini anlattı.

Manukyan, İsrail polisinin, silahlarını Ermeni gençlere doğrulttuğu, Ermenileri darbettiği ve bir Ermeniyi gözaltına aldığı bilgisini paylaşarak, “İsrail polisi, her olayda Yahudi yerleşimcilerin tarafını tutuyor. Bizim gençlerimizse kutsal yerlerini müdafaaya çalışırken gözaltına alınıyor.” dedi.

Eski Şehir’deki Hristiyan Mahallesi’nin Museviler için kutsal Burak (Ağlama) Duvarı’na giden yolda yer aldığı için “radikal Yahudi yerleşimcilerin akınlarının sıkça yaşandığını” belirten Manukyan, şunları söyledi:

“Buradaki Arap yahut Hristiyanların mülkleri, kendileri, Yahudi yerleşimcilerin ataklarına maruz kalıyor. Yahudi yerleşimciler, Hristiyan din adamlarına tükürüyor, yüksek sesle kışkırtıcı sloganlar atarak provokatif aksiyonlar yapıyor. Bu fanatik kümelerin sayısı artıyor ve yeni hükümetle her geçen güçleniyorlar.”

HRİSTİYANLARDAN TAARRUZA TEPKİ

İşgal altındaki Doğu Kudüs’teki yasa dışı Yahudi yerleşim yerine düzenlenen silahlı atakta 7 İsraillinin hayatını kaybetmesinin akabinde, işgal altındaki Doğu Kudüs ve Batı Şeria’da yerleşimcilerin hücumlarında artış yaşandı.

Doğu Kudüs’ün Eski Kent bölgesinde Ermeni Mahallesi’ndeki bir restoran 26 Ocak Perşembe akşamı Yahudi yerleşimci bir kümenin saldırısına uğramıştı. Toplumsal medyaya, Yahudi yerleşimcilerin restorana saldırdığı, tarafların restorandaki masa ve sandalyeleri birbirine fırlattığı manzaralar yansımıştı.

Kutsal Topraklardaki Kiliseler kümesi, Ermeni restoranına düzenlenen saldırıyı kınamış ve “azınlık kümelere karşı kentte Yahudi bir kimlik dayatmaya çalışan radikal saldırılara” karşı muhafaza talep etmişti.

Açıklamada, İsrail polisinin ihbarın üzerinden bir saat sonra olay yerine geldiği ve “saldırganlar hakkında süreç yapmadığına” dikkat çekilmişti.

Kutsal Topraklardaki Katolik Başkanlar Birliği, yaptığı açıklamada, “Bu eşi görülmemiş şiddet, esnaf, Hristiyan Mahallesi sakinleri ve ziyaretçilere endişe saldı. Bu olay, Hristiyan cemaatinin sembollerini ve ötesine etki eden olaylar silsilesinin sonuncusu.” tabirlerine yer verilmişti.

Kudüs Ortodoks Patrikhanesi de olay üzerine yaptığı yazılı açıklamada, “bu çeşit radikal kümelerin suça niyetli ve silahlı biçimde Kudüs’ün mahallelerinde dolaşmasına müsaade vermenin, suça ortak olmak ve istenmeyen biçimde hatalılara merhamet etmek manasına geldiği” aktarılmıştı.

CENİN SALDIRISI TANSİYONU TIRMANDIRDI

İsrail ordusunun, işgal altındaki Batı Şeria’nın kuzeyinde bulunan Cenin Mülteci Kampı’na 26 Ocak’ta düzenlediği baskında ortalarında 60 yaşında bir bayanın da yer aldığı 9 Filistinli öldürülmüştü. Baskının akabinde bölgede çıkan olaylarda işgal altındaki Doğu Kudüs’ün Er-Ram beldesinde de 22 yaşında bir Filistinli hayatını yitirmişti.

İşgal altındaki Doğu Kudüs’te bulunan yasa dışı bir Yahudi yerleşim ünitesinde 27 Ocak’ta düzenlenen silahlı hücumda 7 kişi ömrünü yitirmiş, 3 kişi yaralanmıştı.

Doğu Kudüs’ün Eski Kent bölgesi yakınlarındaki Silvan Mahallesi’nde de dün düzenlenen silahlı taarruzda biri ağır, 2 İsrailli yaralanmıştı. İsrail polisi saldırganın etkisiz hale getirildiğini duyurmuştu.

Bölgede yaşanan can kayıplarını Filistinlilere yönelik Yahudi yerleşimci şiddeti izlemişti. İşgal altındaki Doğu Kudüs ve Batı Şeria’nın farklı noktalarında, Yahudi yerleşimcilerin, Filistinlilerin mülklerine ve araçlarına saldırdığı çok sayıda olay yaşanmıştı.

İsrail’de çok sağcı ve Ultra Ortodoks partilerle kurduğu koalisyonla iktidara gelen Başbakan Binyamin Netanyahu, hücumların akabinde binlerce İsraillinin silahlandırılmasının kolaylaştırılmasına yönelik adımlar atılacağını duyurmuştu. (AA)

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu