AktüelEkonomiGüncelGündemTürkiye

Fatih Altaylı: Türkiye, 2001’e Dönmeye Başladı

Paylaş:

Gazeteci Fatih Altaylı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “ekonomik kurtuluş savaşı” ifadesine değinerek, Türkiye’nin yeniden “dolarize” olduğunu ve 2001’e dönmeye başladığını kaydetti.

Altaylı, “Bugün itibarıyla Türk vatandaşı gerçek kişilerin toplam mevduatının yüzde 58’si dolarda. Oysa 2011 yılında TL’ye güven yüksekken bu oran yüzde 27’ye gerilemişti. Sonra yavaş yavaş arttı. 2013’te yüzde 29’a, 2018’de yüzde 40’a, 2020’de yüzde 51’e ve şimdi de yüzde 58’ye çıktı. Millet dolara yatmış bekliyor. Para bulursa yine dolar alıyor” sözlerine yer verdi.

Altaylı, “Anlayacağınız ortada yabancı düşman falan yok. Dolarların tamamı bizim vatandaşlarda. Düşman diye lanse edilenler aslında kimi birkaç yüz, kimi birkaç bin, kimi ise birkaç milyon dolarını dövize yatırıp kendini ekonomi yönetimine karşı korumaya alan sıradan Türk vatandaşları. Yüzde 30’u hala AK Parti’ye oy vereceğini söyleyen insanlarımız. Bir savaş var ise eğer burada düşman ya vatandaşlar ya da yel değirmenleri” ifadelerine yer verdi.

Yazının tamamı için tıklayın.

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu