Fenerbahçe-Trabzonspor maçı öncesi gerginlik

Trabzonspor Başkanı’nın açıklamaları, akşamki maça saatler kala ortalığı karıştırdı
Bu akşamki Fenerbahçe-Trabzonspor maçına saatler kala ortalık karıştı. Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta CNN Türk canlı yayınında Hakan Çelik’in sorularını yanıtladı. Muharrem Usta’nın şike kumpasıyla ilgili sözlerine Fenerbahçe taraftarları sosyal medya hesabından sert tepki gösterdi. Usta, “UEFA, 4 maçta Fenerbahçe’nin şike yaptığını tescilledi. Trabzonspor bu yüzden CAS’a gitti. Türkiye’de o sene şike var mı, yok mu tartışması bitmiştir. Kesin ve net şike yapıldığı tescillendi” dedi.

Muharrem Usta’nın bu sözlerinin ardından Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Ekşioğlu, sosyal medya hesabından açıklama yaparak hukuki süreç başlatacaklarını ifade etti. CNN Türk’e ve Hakan Çelik’e tepki gösteren İlhan Ekşioğlu, “Terbiyesiz cahil karşında duran yalancıya sorsana o karanlık dönemde kumpas kuran hainler şu an nerede? CNN Türk beni bugüne kadar hiç yanıltmadı. Senin bugün yaptığın FETÖ propagandasının yarısını yapanlar şu an hapiste … Yazıklar olsun Cnntürk. Silivride görülen kumpas davasını görmezden gelme talimatımı aldın okyanus ötesinden @cnntürk. CNN Türk’te bugün yapılan programda kumpas davasında mahkemeyi etkilemek amaçlı girişimle ilgili tüm yasal hakkımızı kullanacağız.” şeklinde mesajlar yazdı.

Ekşioğlu son mesajında, “CNNTÜRK bunu nasıl görmezden gelebildin?” diye yazarak, şike kumpası davasının FETÖ’den tutuklu eski hakimi Mehmet Ekinci’nin polisler eşliğinde götürülüşünün fotoğrafını paylaştı.

Fenerbahçeli taraftarlar sosyal medyada Usta’nın açıklamalarına sert tepki gösterdi. Fenerbahçe’nin önemli taraftar platformlarından 12 numara “Taraftarlarımız için de örnek bir suç duyurusu hazırlıyoruz. Boşlukları doldurarak, bulunduğunuz savcılağa elden teslim edebileceksiniz” açıklaması yaptı.

odatv.com

ilgili haberler