Dünya

Fransa’da sıhhat ve toplumsal hizmet kesimi greve gitti

Paylaş:

Fransa’da sıhhat ve toplumsal hizmet bölümü çalışanları, işçi ve finansman eksikliğini protesto etme emeliyle ve fiyatlara artırım talebiyle ülke genelinde greve gitti.

Fransa’nın en büyük personel konfederasyonu CGT’nin davetiyle greve giden sıhhat, toplumsal ve sosyo-medikal bölümleri çalışanları, ülke genelinde farklı kentlerde şovlar düzenledi.

Başkent Paris’te Belediye’nin önüne yakın alanda yüzlerce gösterici toplandı.

Çalışma şartlarının kötüleşmesine, bölümlerindeki işçi ve finansman eksikliğine dikkati çeken göstericiler, bu mevzuda düzgünleştirici adımlar atılmasını ve yeni işçi alınmasını istiyor.

Göstericiler, fiyatlarına artırım isterken, halihazırda sıhhat, toplumsal ve sosyo-medikal dalı için yürürlükte olan aylık 183 avroluk “Segur” ismi verilen primin tüm çalışanlar için uygulanmasını talep ediyor.

Hasta bakıcı Mariama İbrahim yaptığı açıklamada, çalışma şartları nedeniyle kamu bölümünü terk eden meslektaşları olduğuna değinerek, bir kısmının özel kesime gittiğini söyledi. İbrahim, bu çalışanlarının mesleklerini değil, iş şartlarından kaçtığını lisana getirdi.

“30 kişi için 1 hasta bakıcı yahut hemşire olduğunda, ‘Nasıl yapacağız? Kiminle ilgileneceğiz?’ diye soruyoruz kendimize” diyen İbrahim, daha fazla işçi alımının hastalara daha güzel bakmalarını sağlayacağına işaret etti.

İbrahim, yazın kapatılan aciller nedeniyle birtakım hastaların açık acil bulmak için kilometrelerce aralık katetmek zorunda kaldığına değindi.

Mediko-Sosyal kesiminde çalışan Patrice Coeymans, bölümlerindeki çalışanlardan yüzde 30’unun “Segur” primini alamadığını söyledi.

Sektördeki kurumlarının bütçelerinin artmasını istediklerini tabir eden Coeymans, yeni işçi işe almakta zorlandıklarını, bu mesleklerin fazla ilgi çekmediğini belirtti. Coeymans, çalışma şartlarının düzgün olması gerektiğini kaydetti. (AA)

Paylaş:

PAROX CAM ÇİZİK GİDERME TOZU

Parox  oto camına nasıl uygulanır?

Parox’un cama uygulanması, boya üzerinde yaptığımız polisaj uygulamaları ile büyük benzerlikler gösteriyor. İkisi arasındaki temel fark, malzemelerin sertlik farkı. Boyalı yüzey cama oranla çok yumuşak. Cam çok sert bir malzeme olduğu için boyaya oranla daha yüksek devir/baskı/süre gerekiyor sonuç alabilmek için...

Parox  uygulamasına geçmeden önce, uygulama yapacağınız camı çok iyi yıkayın, kil uygulayın, cam üzerinde ne kadar boya, reçine, pislik vb. varsa temizleyin. Bu sayede camınızın durumunu daha 
net bir şekilde görebileceksiniz.

Parox un Hazırlanması

Parox toz halinde bir malzeme. Bunu camınızda kullanılabilir hale getirmek için sulandırmanız gerekiyor. Bunun için küçük bir şişeye yaklaşık 50 gr. kadar toz seryum dökün ve azar azar su ekleyip karıştırın/çalkalayın.

Kıvamının ne çok kuru, ne de çok sıvı olması gerekiyor.

Camınızın durumuna göre 50-150 gr. civarında parox

 yeterli olacaktır

Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com-www.nanotozlar.com-www.claypacks.com,www.potasyumsilikat.net

www.netyerim.net,www.dmrsuren.com,www.magnezyumoksit.com,www.nanomikron.com

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu