GüncelGündem

İstanbul Havalimanı’nda Kurban Bayramı’nda yolcu ve uçuş rekoru bekleniyor

Paylaş:

ISTANBUL (AA) – İstanbul Havalimanı İşletmecisi İGA’nın Üst Yöneticisi (CEO) Selahattin Bilgen, “Bu sene Kurban Bayramı’nın etkisiyle hem yolcu hem de uçuş sayısı ile bu rekorları geçme hedefimiz var. Özellikle yolcu sayısı bakımından geçen yılki 266 binin üzerine çıkacağımızı düşünüyoruz.” dedi.

İGA’nın, çalışanların katılımıyla bu yıl 5’incisini düzenlediği “Skywalkers” etkinliği, havalimanının otopark alanında yapılıyor.

Etkinlikte çalışanlar ve diğer üst yöneticilerle bir araya gelen Bilgen, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, bunun 2 gün devam eden, artık İGA çalışanları için geleneksel hale gelmiş bir etkinlik olduğunu söyledi.

Etkinlikte çalışanların birlikte vakit geçirdiğini belirten Bilgen, havalimanı personelinin de yılın yorgunluğunu bu etkinlikle atacağını kaydetti.

Bilgen, İstanbul Havalimanı’na uçuş yapan 101 hava yolu şirketiyle 2024 yılına girdiklerini dile getirerek, şöyle devam etti:

“Her geçen bunun üstüne koyarak devam ediyoruz ve yıl sonunda 110 hedefini halen devam ettiriyoruz. Özellikle Uzak Doğu’dan hava yollarının ilgisi ciddi şekilde devam ediyor. Aynı zamanda Hindistan, Japonya, Avrupa’dan hava yollarıyla görüşmeye devam ediyoruz. Amerika kıtasında da hava yollarıyla konuşuyoruz. Bugün itibarıyla 106’ya ulaşmış durumdayız ve 110 ile bitirme konusunda iddialıyız. En son Croatia (Hırvat) Hava Yolları katıldı. Görüştüğümüz hava yolları var. 3 tane Çin’den var. Belki 110 hava yolunu bile geçebiliriz. Çin’den fiili olarak uçan 4 tane, anlaşma imzaladığımız ise 5 tane. Yakın görüşmelerimiz süren ve eklenecek 2 hava yolu şirketi var. Anlaşma sağlanırsa toplam 7 tane olacak.”

“Bu yıl hedefimiz 85 milyonu geçmek”

Havacılığın Türkiye için stratejik sektörlerden olduğuna dikkati çeken Bilgen, rekabet avantajlarını değerlendirdiklerini söyledi.

Bilgen, İstanbul Havalimanı’nın ve coğrafyanın getirdiği avantajı hizmet kalitesiyle birleştirip Türk Hava Yollarının büyüme hamlesiyle beraber bu yılı aslında iyi geçirdiklerini dile getirdi.

“Geçtiğimiz yılı 76 milyon yolcu ile kapatmıştık. Bu yıl hedefimiz 85 milyonu geçmek. Yıl sonu öngörümüz de 85 milyona yaklaşacağımız yönünde.” diyen Bilgen, 2023 yılının haziran ayında günde 1690 uçuşla, temmuz ayında ise bir günde 266 bin yolcuyla Avrupa tarihinin rekorunu kırdıklarını anımsattı.

Bilgen, “Bu sene Kurban Bayramı’nın etkisiyle hem yolcu hem de uçuş sayısı ile bu rekorları geçme hedefimiz var. Özellikle yolcu sayısı bakımından geçen yılki 266 binin üzerine çıkacağımızı düşünüyoruz. ” ifadelerini kullandı.

Etkinlikte panel ve atölyeler yapılıyor

Yarışmalar ve sahne performansların da yer aldığı 2 gün sürecek etkinlikte konserler de düzenleniyor.

İGA İstanbul Havalimanı çalışanlarına özel motivasyon etkinliği kapsamında bilgi yarışmaları, panel ve atölyeler organize ediliyor.

Müzik gruplarının sahne aldığı etkinlikte, sokak lezzetleri ile çalışanlar keyifli anlar geçiriyor.

“Skywalkers” etkinliği, yarışmalar ve sahne performanslarıyla yarın da devam edecek.

Muhabir: Kenan Irtak

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu