Spor

FTC, Activision Blizzard Satın Alımı Nedeniyle Microsoft’a Dava Açtı

Paylaş:

ABD’deki Federal Ticaret Komitesi (FTC), Activision Blizzard satın alımı nedeniyle Microsoft‘a dava açtığını duyurdu.

Microsoft‘un Activision Blizzard’ı 68,7 milyar dolara bünyesine katma teşebbüsü ABD, Avrupa Birliği ve Birleşik Krallık başta olmak üzere birçok bölgede tekelcilik aykırısı inceleme altındayken sürpriz bir gelişme yaşandı.

ABD’deki FTC (Federal Ticaret Komisyonu), 8 Aralık’ta yayımladığı bir basın bildirisi ile Microsoft‘u dava ettiğini açıkladı. Kurum, davayı Microsoft‘un Activision Blizzard satın alım sürecini durdurmak maksadıyla açtığını belirtti. Buna münasebet olarak Microsoft‘un Bethesda’yı satın alırken verdiği kelamdan geri dönmesini gösterdi.

FTC, Microsoft‘un bundan evvel Bethesda’yı satın alım sürecinde, Bethesda’nın Starfield ve Redfall üzere oyunlarını Xbox’a özel yapmama kelamı verdiği halde satın alımın tamamlanmasının akabinde bundan vazgeçtiğini söz etti. Emsal bir durumun Activision Blizzard satın alımının akabinde Call of Duty serisi için de yaşanabileceğine dikkat çeken FTC, Microsoft‘a dava açmasının nedenini şöyle açıkladı:

“Federal Ticaret Kurulu, teknoloji devi Microsoft‘un önde gelen görüntü oyun geliştiricilerinden Actvision Blizzard ve onun satış rekorları kıran oyun markası Call of Duty’i satın almasını engellemeye çalışıyor. FTC, Microsoft‘un bugüne kadarki en büyük satın alımı ve görüntü oyun endüstirindeki en büyük satın alım süreci olma özelliği taşıyan 69 milyar dolarlık bu mutabakat ile Microsoft‘un rakiplerini Xbox oyun konsolları, süratle büyüyen abonelik içeriği ve bulut oyun teşebbüsüyle baskılayacağını tez ediyor.

Bugün yayınlanan şikayet açıklamasında FTC, Microsoft‘un tanınan oyun geliştiricisi Bethesda Softworks’un ana şirketi ZeniMax’i satın alması dahil olmak üzere bünyesine kattığı bedelli oyun içeriklerini rakiplerini baskılamak emeliyle kullanmasına dikkat çekti. Microsoft, Avrupa’daki tekelcilik aksisi otoritelere, oyunları rakip konsollardan alıkoyma isteği olmadığı biçiminde verdiği garantilere karşın, Starfield ve Redfall dahil Bethesda’nın çeşitli oyunlarını Microsoft‘a özel hale getirdi.”

FTC’nin Rekabet Ofisi Yöneticisi Holly Vedova ise, ” Microsoft, oyun dünyasındaki rakiplerinden içerikleri mağrum tutubildiğini ve tutabileceğini halihazırda gösterdi. Bugün, Microsoft‘un önde gelen bağımsız bir oyun stüdyosunun denetimini ele geçirmesini ve bu sütdyoyu çok sayıda dinamik ve süratle büyüyen oyun pazarındaki rekabete ziyan vermek için kullanmasını engellemeye çalışıyoruz.” tabirlerini kullandı.

Öte yandan, Microsoft geçtiğimiz günlerde Nintendo ve Valve ile Call of Duty oyunlarını 10 yıl boyunca bu platformlarda sunmak için muahede imzalamıştı.

Microsoft, Nintendo ve Valve ile 10 Yıllık Call of Duty Mutabakatı İmzaladı

Kaynak: SaveButonu / Gamegar

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu