AktüelGüncelGündemTürkiye

‘Geçinemiyoruz’ platformundan elektrik zamlarına protesto

Paylaş:

'Geçinemiyoruz' platformundan elektrik zamlarına protesto

Son bir yılda konutlarda elektriğe yapılan yüksek zamlara tepki gösteren vatandaşlar bugün dağıtım şirketinin işlem merkezinin önünde basın açıklaması yaptı. “Geçinemiyoruz” platformu adında toplanan vatandaşlar, “Zamlar geri alınsın”, “Enerji üretim ve dağıtım şirketleri kamulaştırılsın”, “Soygunu durduralım” yazılı pankart ve dövizler açtı.

Yapılan açıklamada, “Beslenme, barınma, ısınma, ulaşım gibi ihtiyaçlarımızı karşılayamıyoruz. Maaşımızın yattığı gün fatura, kira ve borçlarımızı ödeyince geriye sefalet koşullarını bile sağlayamayacak kadar az bütçemiz kalıyor” denildi.

HER HANEYE BELLİ BİR MİKTAR ÜCRETSİZ SU, DOĞAL GAZ VE ELEKTRİK İSTEDİLER

Hükümete ise talepler şöyle iletildi;

*Her haneye 18 M³ su, 140 M³ doğalgaz, 230 KWH elektrik parasız olarak verilsin!

*Enerji üretim ve dağıtımı kamulaştırılsın.

*Enerji şirketlerinden borçları tahsil edilsin.

*Faturalardaki vergiler kaldırılsın.

Neden Potasyum Silikat Kullanmalı?

Besleme programına alacağınız potasyum silikat bitkilerinize birçok fayda sağlayacaktır. Çevre stresine, sıcak hava,soğuk hava, su ve toprak toksisitesini azaltma, büyüme de kök ve yaprakta büyük faydası vardır. Topraktaki faydalı bakterilere katkısı sayesinde kök gelişimine%80’e kadar faydası olur.

Bitki üzerine uygulanan potasyum silikat bitki üzerinde görünmez bir bariyer oluşturarak böcek ve mantar saldırılarını en aza indirerek bitkinin zarar görmesini engeller. Bu sayede yetişen bitkilerin hastalıklara ve diğer zararlılara direnç kazanmış olur.

Kök bölgesinde besin elementlerinin alınımını, yapraklardaki klorofil konsantrasyonunu ve RUBP karboksilaz enzimini dengeleyerek bitkinin kuvvetli bir şekilde gelişmesini sağlar

Yapılan araştırmalar sonucunda klonlanan ürünlerde ve yeniden döllenen tohumların çimlenmesinde %90 a kadar bir artış gözlemlenmiştir.

Bir başka araştırmada ise kuru meyve ağırlığına da etkisi olduğu görülmüştü

Kalsiyum ve borun birbirleri üzerinde sinerjik etkisine silikon desteği eklendiğinde topraktan kolayca alınamayan, taşınması zor olan kalsiyumun aşağıdan yukarı taşınmasında asansör görevi görür.

Çinko eksikliğini, aşırı fosfor, mangan, sodyum ve alüminyum toksisitesini tolere eder.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

0552 3307100-0532 5466184

www.kimyadeposu.com

www.claypacks.com

www.nanotozlar.com

www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,parspet hayvan bakım ve yara tozu,badimon yara tozu,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür,bit-pire kovucu,nangrafi,nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,

Kimyadeposu.com

Jurnalci.com

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu