Spor

Genç milli sualtı hokeyciler, dünya şampiyonluğu serisini sürdürmek istiyor

Paylaş:

ADANA (AA) – Merkez Seyhan ilçesindeki Atatürk Yüzme Havuzları Kompleksi’nde 2-5 Mayıs’ta düzenlenen 24 ve 17 Yaş Altı Sualtı Hokeyi Türkiye Şampiyonası’nın tamamlanmasının ardından belirlenen milli takım aday adayı kadrosu, Adana’da kampa katılacak.

Kadınlar ile erkekler kategorilerinde 19 ve 24 yaş altı milli takım aday adayı 45 sporcunun yer aldığı kampın ardından nihai kadro şekillendirilecek.

Belirlenecek milli takım, pandeminin ardından ara verilen ve 5 yıl sonra ilk kez 14-27 Temmuz’da Malezya’da düzenlenecek Gençler Dünya Şampiyonası’nda mücadele edecek.

İspanya’da 2015’te, Avusturalya’da 2017’de ve İngiltere’de 2019’da düzenlenen organizasyonlarda gençler dünya şampiyonu olan Türkiye 24 Yaş Altı Sualtı Hokeyi Milli Takımı, Malezya’da da kürsünün en üst basamağına çıkmayı hedefliyor.

Kırlıoğlu: “Hiçbir ülke ardı ardına 3 kez dünya şampiyonu olmamış”

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Teknik Kurul Başkanı ve Milli Takımlar Antrenörü Kadir Kırlıoğlu, AA muhabirine, 24 ve 17 yaş altı Türkiye Şampiyonası müsabakalarının Adana’da tamamlandığını söyledi.

Milli takım aday adayı kadrosunun kampını Adana’da gerçekleştireceğini belirten Kırlıoğlu, “24 yaş altında son dünya şampiyonuyuz. Ardı ardına 3 kez dünya şampiyonu olduk. Malezya’da temmuz ayında düzenlenecek Dünya Şampiyonası’na katılacağız. Seçtiğimiz oyuncularla, önümüzdeki haftadan itibaren Adana’da yapacağımız kampla milli takıma hazırlanmaya başlayacağız.” diye konuştu.

Kırlıoğlu, bu yıl ilk kez 19 yaş altı milli takımının da Gençler Dünya Şampiyonası’na katılacağını belirtti.

Fotoğraf: Eren Bozkurt/AA

Başarılı olacaklarına inandığını vurgulayan Kırlıoğlu, şöyle devam etti:

“Şimdiye kadar hiçbir ülke peş peşe 3 kez dünya şampiyonu olmamış. Biz 4’üncüsü için gidiyoruz. Başarılı olacağımıza inanıyorum. Kafilemiz ortalama 45 kişi olacak. 19 yaş altı kadın-erkek takımı ve 24 yaş altı kadın-erkek takımı olarak gideceğiz. Hedefimiz madalya almak, kürsüye çıkmak. Dördüncü dünya şampiyonluğu nasip olur mu bilemiyorum ama inşallah onu da alacağımıza inanıyorum. Daha önce 19 yaş altı milli takımıyla şampiyonalara katılmamıştık. Bu yıl ilk kez katılacağız. Onlarla da başarı elde edeceğimize inanıyoruz. Başarılı olabilecek bir jenerasyon yakalamaya çalışıyoruz.”

Elit Milli Takımı’nın da 4 kez Avrupa şampiyonluğu elde ettiğine dikkati çeken Kırlıoğlu, “Onda da en son Dünya Şampiyonası’nda 3’üncü olduk. Bir öncekinde de 2’nci olmuştuk. Büyüklerde de başarılıyız.” ifadelerini kullandı.

Muhabir: Eren Bozkurt

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu