Yaşam

Gerçek çantayı sahtesinden böyle ayırın!

Paylaş:

Tasarım çantaların fiyatları zaten çok pahalıydı ancak şimdilerde yanına yaklaşılmaz oldu! Bir araba hatta bir ev fiyatına satılan bu çantaların sahteleri de piyasayı sardı. Peki lüks bir çantanın gerçek mi yoksa sahte mi olduğunu anlamak için ne yapmak lazım? Çare o kadar basitmiş ki duyunca çok şaşıracaksınız!

Genellikle her lüks markanın sahtesi vardır. Özellikle lüks markaların adını kullanarak insanları dolandıran birçok sahte ürün satıcısı vardır. Maalesef ki insanlar da sahte ürünleri orijinal sanarak tuzağa düşebilmektedir.

Orijinal ürünlere göre daha uygun fiyatlarla üretilen sahte çantalar, düşük kalitesi nedeni ile hemen yırtılabilen, dayanıksız malzemelerden üretilir. Ancak bütün markalarda aynı olabilen orijinal ve replika çantaları birbirinden ayırt edebilmeye yardımcı olan bazı temel durumlar söz konusudur.

Tasarımcıların ya da pahalı markaların çantaları genellikle kalitesiz taklitlerin kurbanı oluyor ve bu lüks çantalar en çok taklit edilen nesneler arasında başrolü oynuyor. Birkaç yıl öncesine kadar hangi çantaların sahte, hangilerinin orijinal olduğunu anlamak kolaydı. Ancak son zamanlarda taklitler orijinaline giderek daha çok benziyor ve bu konuda bilgili olanlar bile aldatılmamak için tetikte olmalı. Ancak bir lüks bir çantanın gerçek olup olmadığını çabucak anlamanın çok hızlı bir yolu var. Sadece dikişlere çok dikkatli bakmalısınız ama nasıl? Lüks bir çantanın gerçek olduğundan emin olmak istiyorsanız nelere dikkat etmemiz gerektiğine gelin birlikte bakalım.

Bazı taklitler kolayca tanınabilir:

Malzemeler kalitesiz, düğmeler veya fermuarlar ucuz görünüyorsa ve dayanıksızsa, çantanın derisi pürüzlü görünüyorsa ve renklerinde bozulmalar varsa, çantanın sahte olduğunu anlamak kolaydır. Ancak günümüzde son derece iyi yapılmış bazı sahteler var. Bununla birlikte, gerçek bir çantayı sahte bir çantadan ayırt etmemize yardımcı olabilecek bir ayrıntı daha var o da dikişlerdir.
Lüks bir el çantasının gerçek mi yoksa sahte mi olduğunu anlamak için yapmanız gerekenler
Lüks çantaların dikişleri her şeyden önce kusursuzdur. Dikişler düz ve hepsi aynı boyuttadır. Dikişler aniden yön değiştirmez ve yapıldıkları malzeme tek tip ve sağlam görünür.Ayrıca noktaları saymaya çalışın. Lüks bir çantada dikiş iğnelerinin noktaları birbirine çok yakındır. Üretici, sonsuza kadar dayanacak sağlam bir çanta yapmak için hiçbir masraftan kaçınmaz. Öte yandan, sahte çantalar maliyet göz önünde bulundurularak yapılır: dikişler daha az yoğun ve daha aralıklı olacaktır.Dikiş kalitesini göz önünde bulundurun. Orijinal çanta markaların dikiş kalitesi, dikişin eşit ve düzgün bir şekilde işlenmiş olması gerekir ayrıca dikişler üst üste gelmez.

İlk ölçü olarak, genellikle üç santimetrelik kısımda yaklaşık 10 dikiş olması gerektiği bilinmeli daha az dikiş varsa büyük ihtimalle elinizdeki çanta sahtedir. Özellikle ceplerin dikişlerine bakın. Sahte çantalar genellikle kendilerini buradan ele verirler. Ceplerin kapakları ve fermuarları dayanıksızdır, kolaylıkla yıpranabilir, eğrilebilir veya birbirinden çok ayrık durabilir.

Seri numarasını kontrol edin. Genellikle çantanın iç kısmında yer alan etikette yer alan bu numara ürünün orjinal olduğunun kanıtıdır.

Materyalin kalitesini inceleyin. Orijinal çantaların yapımında kullanılan materyallerin kalitesi ürünün sahte olup olmadığının anlaşılmasını sağlar.

Astara dikkat edin. Orijinal marka çantalardaki astar kaliteli ve dayanıklı yapısı ile ön plana çıkarken sahte çantalarda durum böyle değildir.

Logoyu kontrol edin. Genellikle sahte birçok ürün eşit aralıklara ve eşit büyüklüklere sahip olmayan logo baskısı ile kendini belli eder.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu