Yaşam

Göz kırışıklığına yumurta maskesi

Paylaş:

Şiirlere, şarkılara ilham veren gözler en önemli organlarımızdan biridir. Bakışları anlam içeren gözlerin her zaman göz altı bakımı ve göz çevresi bakımı yapılmalıdır, Göz çevresinde bulunan deri zamana karşı koyamaz ve belli bir yaştan sonra yıpranmaya başlar, bu doğal etkinin yanında birde, sigara, alkol, kozmetik ürünler, yanlış göz çevresi bakımı, stres, düzensiz yaşam, uyku düzeni sonucu çöz çevresinde kırışıklık oluşmaya başlar.Belli bir yaştan sonra gülerken oluşmaya başlayan kırışıklıklar zamanla kalıcı hale gelerek dış görüntümüzü bozmaya başlar.Göz çevresindeki kırışıklar rahatsız edici olabiliyor.

Göz Altı Kırışıklıkları Neden Olur

Düzensiz Uyku: Eğer düzenli bir hayatınız yok ise bundan ilk nasibi alacak kısım göz altı ve göz çevresidir. Tabi uyku düzenin bozuk olması ayrıca göz altı morlukları da göz çevresi kırışıklıklarına eşlik edecektir.

Az Sıvı Tüketmek: Su tüketimi hayati organlarımız için önemli olduğu kadar cilt güzelliği ve kırışıklıkların oluşmasını engellemek için de tüketilmelidir. Günde en az 8 bardak su içilmelidir. Sun cildin nem oranını dengeleyerek kırışıklıkların oluşmasını engeller.

Sağlıklı Beslenmek: Düzenli beslenme, sağlıklı doğal ürünler tüketmek, yağlı ve sağlıksız yiyeceklerden uzak durarak hem sağlığınızı hem de cildinizi koruyabilirsiniz. Meyve ve sebze tüketerek cilt için gerekli olan vitamini alarak kırışıklıklara dur diyebilirsiniz.

Spor Yapmak: Siz hiç spor yapıp ta erken yaşlanan birini gördünüz mü, düzenli spor, yürüyüş, egzersiz yeterli oranda oksijen alıp uzun yıllar sağlıklı ve genç kalabilirsiniz.

Cildinizi Güneşten Koruyun: Güneş ışıklarının cilt üzerinde yarattığı tahribatı bilmeyen yoktur. Cildinizi güneşten koruyu göz çevresi kırışıklıklarını engellemek için kesinlikle güneş gözlüğü takın ve güneş kremi sürün.

Göz altı bakımı yapılırken daima dikkatli olmak gerekir. Unutmayın göz çevresindeki deri normal deriden 7 kat daha incedir, bu yüzden göz çevresi bakımı yapılırken kullandığınız maske tarifleri ya da kozmetik ürünleri kullanırken dikkatli olmalısınız. Cilt yapınıza uygun olan bir bakım ürünü göz çevrenize uygun olmayabilir.

Tamamen doğal yöntemlerle bu kırışıklıklardan kurtulmak aslında mümkün. Pahalı kimyasallara para vermeden önce herkesin yapabileceği tarifleri sizlerle paylaşıyoruz.

Yumurta Beyazı Maskesi

Yumurta, göz kenarındaki kırışıklıkları gidermede idealdir.

Malzemeler;

1 yumurta

Yapılışı;

1 yumurtanın beyazını köpük kıvamına gelene kadar mikser yardımıyla çırpın. Köpük haline gelen yumurtanın akını göz çevrelerinize sürün. 10-15 dakika boyunca kurumasını bekleyin ve ılık suyla durulayın.

Haftada iki defa bu uygulamayı yapmanz, kısa süre içerisinde kırışıklıkların kısa sürede yok olmasını sağlayacaktır.

Yumurta akı, cildin sıkılaşmasına katkıda bulunur.

Ciltteki hasar almış bölgelerin de iyileşmesini sağlayan proteinler içermektedir.

Cildinizi daha pürüzsüz hale getirecek olan yumurta akı, göz altı morluklarını da geçirmeye yardımcı olur.

Önemli uyarılar: 15 gün boyunca bu yöntemi denerseniz göz çevresinde bulunan çizgilerden kurtulabilirsiniz. Bu çizgilere güzellik uzmanları kaz ayakları demektedir. Daha çok gülerken kaz ayakları belirgin hale gelmektedir. Bu çizgilerin oturmasıyla zamanla göz kenarlarında kırışıklar oluşur. Ve mimik yağmadığınız halde daha da belirginleşir. Bu verdiğimiz kür sayesinde 15 gün içerisinde kaz ayakları adı verilen kırışıklardan kurtulmanız mümkün olacaktır.

Göz çevresi bakımı için kayısı çekirdeği yağı

Aktarlardan yada eczanelerden rahatlıkla bulabileceğiniz bir ürün olan kayısı çekirdeği yağını her iki elinizin işaret parmağına yeteri kadar alıp bunu göz altı kırışıklıkları olduğu bölgeye parmaklarınızla nazik hareketlerle uygulayın, bu işlemi akşam yatmadan 2 saat önce uygulayın, ayrıca cildinizin temiz olması gerekmektedir. Düzenli uygulandığında kırışıklıkların yok olduğunu cildinizin gerginleştiğini göreceksiniz. Kayısı çekirdeği yağı içerisinde bulunan bileşenler sayesinde göz çevresi bakımı için doğal bir üründür ve yan etkisi yoktur.

Göz çevresi kırışıklarını yok eden salatalık maskesi

Cilde iyi geldiği için sitemizde bile sıklıkla maske tariflerini verdiğimiz salatalık maskesini göz çevresi kırışıklıklarını durdurmak için kullanabilirsiniz. Yıpranan cildi onaran salatalık, göz altı ve göz çevresi bakımı için kullanılabilir. 1 adet orta boy salatalığı soyup rendeliyoruz ve suyunu süzüyoruz, Elde ettiğimiz salatalık suyunu dolapta dinlenmesi için 1 saat kadar bekletiyoruz. Daha sonra göz çevresine uygulamak için önce çalkalıyoruz ve göz çevresine sürüp 30 dakika kadar bekliyoruz.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu