Bilim - Teknoloji

Golden Joystick 2022: Yılın en iyi oyunu belli oldu!

Paylaş:

Yılın sonuna doğru yaklaşırken 2022’nin en iyi oyunları da belli olmaya başladı. Bu yıl 40’ıncı yılını kutlayan Golden Joystick ödülleri sahiplerini buldu. Golden Joystick 2022’nin farklı kategorilerde sıralanan ve oylanan oyunlar arasında yılların eskitemediği Elden Ring başta olmak üzere, bir kediyi yönettiğiniz Stray gibi bağımsız oyunlar da yer alıyor. 

ELDEN RING ÖDÜLLERİ TOPLADI

Yılın en iyi oyunu olarak direkt oyunseverler tarafından oylarla belirlenen ve bu yılın pek çok oyun ödülünde ismini daha çok duyacağımız Elden Ring karşımıza çıkıyor. Aynı listede en iyi görsel tasarım ve en iyi çok oyunculu oyun Elden Ring oluyor. Elden Ring’in geliştirici oyun stüdyosu FromSoftware en iyi oyun stüdyosu seçildi.

Öte yandan ilginç bir şekilde en iyi PlayStation oyunu Stray seçildi. Bir kediyi kontrol ettiğiniz, bazı görevleri yaptığınız ve dünyanın sonunun geldiği bu evrende bir kedi olarak hayatta kalmaya çalıştığınız Stray, Steam indirimlerinde satın alınabilecek oyunlardan biri olmuştu zira oyun bu ay sonuna kadar 160 TL’den 128 TL’ye düşmüş durumda olacak. 

Yılın en iyi PC oyunu tarafınde karşımıza Return to Monkey Island çıkarken, yılın en iyi Xbox oyunu Grounded, en iyi hikaye Horizon Forbidden West, yılın en iyi Nintendo oyunu Pokemon Legends Arceus, en iyi bağımsız oyun Cult of the Lamb olurken en çok aranan oyun da Legend of Zelda: Tears of the Kingdom oldu. 

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu