Yaşam

Google’a Herkes Bunu Soruyor! Penguenler Nasıl Çiftleşir?

Paylaş:

Penguenler Ömür Boyu Çiftleşir mi?

Kısa cevap hayır. Tüm kuş türlerinin %90’ı gibi, penguenlerin pek çok türü de seri olarak tek eşlidir; bu da onların tek bir partnerle birlikte oldukları ancak birden fazla üreme mevsimi boyunca aynı partnerle kalmaları gerekmediği anlamına gelir. Videoda gösterilen Adelie Penguenleri gibi bazı penguen türleri genellikle tek eşlidir ve birden fazla mevsim boyunca aynı partnerle birlikte kalırlar. Penguenlerin “ömür boyu çiftleştiğini” söylemek yanıltıcı olabilir, çünkü bir eş öldüğünde genellikle yerini bir başkası alır. Birden fazla üreme mevsimi boyunca tek eşli olmanın en büyük avantajı, bir eşi cezbetmek için zaman ve enerji harcamak yerine üremeye yönelebilmesidir.

Penguenler yuva yapar mı?

Pek çok penguen türü, topraktaki kaya, çamur, sopa veya otlarla güçlendirdikleri oyuklardan başlayarak yuva yapar. Bazı penguenler toprağı kazarlar veya mağaraları, yarıkları veya delikleri kullanırlar. Antarktika’nın imparator penguenleri gibi yuva yapmayan penguenlerin yumurtaları ayaklarının üzerine oturtulur ve özel kuluçka keseleri onları sıcak tutar.

Penguenler hangi çiftleşme ritüellerine sahiptir?

Penguenlerin türlere göre değişen çeşitli çiftleşme ritüelleri vardır. Seslenirler, selam verirler, yüzgeçlerini sallarlar ve birbirlerini düzeltirler. Wikipedia’dan imparator penguenlerin çiftleşme ritüeline bir örnek: “Yalnız bir erkek kendinden geçmiş bir gösteri yapar, hareketsiz durur ve nefes almadan önce başını göğsüne koyar ve 1-2 saniye boyunca kur çağrısı yapar; daha sonra hareket eder Daha sonra erkek ve dişi yüz yüze dururlar, biri başını ve boynunu yukarı uzatır, diğeri de onu yansıtır; her ikisi de birkaç dakika boyunca bu duruşu korurlar. Çiftler halinde çiftler koloninin etrafında paytak paytak yürürler. birlikte, dişi genellikle erkeği takip eder. Çiftleşmeden önce, bir kuş eşinin önünde derin bir şekilde eğilir, gagası yere yakın işaret eder ve eşi de aynısını yapar.”

Penguenler nasıl seks yapar?

Penguenlerin penisi yoktur. Her iki cinsiyette de kloaka adı verilen, hem üreme hem de atık için kullanılan delikler bulunur. Dişi yüz üstü yatarken erkek sırtına tırmanır. Dişi kuyruğunu kaldırarak kloakalarının birbirine temas etmesini ve spermin aktarılmasını sağlar. Bu işlem çok uzun sürmez, genellikle 10 saniye kadar sürer.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu