AktüelBilim - TeknolojiGüncelGündemTürkiye

Google’dan Profil Fotoğrafı İçin Yeni Uygulama!

Paylaş:

Google, Gmail hesabında için profil fotoğrafı kısmına ne koyacağını bulamayanlar ve fotoğraf koymak istemeyenlere yönelik bir uygulama geliştirdi.

İstediğiniz kadar fotoğraftan oluşan koleksiyon Gmail uygulamasına entegre edildi.

Google Illustrations isimli yeni araç, birbirinden farklı fotoğrafları bir araya topluyor. Direkt olarak Gmail uygulamasından ulaşabiliyor, ayrıca ekstra bir işleme gerek kalmadan profil fotoğrafı olarak ayarlayabiliyorsunuz.

Google yeni özelliği şöyle açıkladı:

“Hepimizin farklı zevkleri ve tercihleri ​​var. İster kedi insanı, ister yemek sever, isterseniz de hevesli bir gezgin olun. Kendi ülkenizden bir yer, hobiniz, sevdiğiniz bir hayvan veya yaratıkları aramayı deneyin.”

Google Illustrations aracından seçilen profil fotoğrafı; Google Workspace (Gmail, Dokümanlar vb.), Android için Kişiler, Haritalar (incelemeler, konum paylaşımı), YouTube ve tüm Google hizmetlerinde geçerli olacak. Şirket konu ile alakalı yaptığı açıklamada bu aracı özellikle mahremiyet endişeleri sebebiyle gerçek fotoğrafını kullanmaktan kaçınanları düşünerek geliştirdiğini dile getirdi.

Yapılan açıklamaya göre yeni özellik bugünden itibaren Android için Gmail uygulamasında kullanılabilecek. Sağ üst köşedeki profil simgenize tıkladığınızda karşınıza gelen bölümden Google Illustrations’a ulaşabilirsiniz.

 

Magnezyum Oksit (Kostik Kalsine) Nedir?

Manyezitin 700- 1200oC ısıda kavrulmasıyla %2,7 CO2 kapsayan kostik kalsine manyezit elde edilir. Hayvan yeminden uranyum karbonat liç sistemlerine kadar geniş bir kullanım alanı vardır.  Oksiklorit veya sorel çimentosu yapımında, suni ipek, suni gübre, kimya endüstrisi vb. de kullanılır.

  • Tarım endüstrisinde, ince tarım seklinde hayvan yemine katılarak: iri taneliler gübre endüstrisinde
  • kok oluşturmayan ince tozlar pastörize tossuzlaştırma malzemesi olarak.
  • İnşaat endüstrisinde; askı taban, izolasyon inşaat blokları ve hafif yapı elemanı olarak.
  • İlaç endüstrisi ve tıpta,
  • Genel kimya endüstrisinde; magnezyum bileşiklerinin üretimini başlangıç malzemesi olarak.
  • Lastik ve plastik endüstrisinde; stabilizatör madde vulkanizör madde olarak.
  • Kâğıt endüstrisinde.
  • Otomotiv yağlama yağlarında; hızlı çalışan motorlar için etkin olarak asitlerin nötrleştirilmesinde katkı maddesi olarak.
  • Uranyum cevherlerinden uranyum oksit eldesindeki karbonat devrelerinde absorbent ve katalizör olarak kullanılmaktadır.

DMRSÜREN KİMYA LTD ŞTİ

0216 4421200-0552 3307100-0532 5466184

Jurnalci.com

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu