GüncelGündem

Görevinden ihraç edilen Tezcan Karakuş Candan: Mustafa Kemal’in memuruyum

Paylaş:

İçişleri Bakanlığı Yüksek Disiplin Kurulu tarafından Çankaya Belediyesi’ndeki memuriyet görevinden ihraç edilen Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan, bugün belediyeye giderek tebligatını aldı. Polis, Mimarlar Odası ve Tüm Bel Sen üyelerinin belediye önünde açıklama yapmasına izin vermedi. Candan, “Bugünden itibaren devlet memuru değilim. Bugünden itibaren, yeminini ettiğim Mustafa Kemal’in memuruyum” dedi.

İçişleri Bakanlığı Yüksek Disiplin Kurulu, Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin Togo Kuleleri’ne karşı başlattığı hukuk mücadelesinin ardından Sinan Aygün’ün şikayeti üzerine hakkında soruşturma başlatılan Oda Başkanı Tezcan Karakuş Candan’ın Çankaya Belediyesi’ndeki memuriyet görevinden çıkartılmasına karar vermişti.

‘Mustafa Kemal’in memuruyum’

Candan, bugün Çankaya Belediyesi’ne giderek memuriyetten ihraç edildiğine dair tebligatı aldı. Belediyeden çiçeklerle uğurlanan Candan, burada yaptığı açıklamada, “Bu hukuksuz karardan sonra yargı sürecimiz başlayacak. Bu ülkenin Cumhuriyet değerlerinin rantçılara kalmadığını bir kez daha göstereceğiz. Bugünden itibaren devlet memuru değilim. Bugünden itibaren, yemini ettiğim Mustafa Kemal’in memuruyum” dedi.

Tüm Bel Sen Genel Başkanı Erdal Bozkurt ise “Candan arkadaşımız, kenti talan eden politikalara karşı itiraz etti. Rahatsız oldular. Bu rahatsızlık, Candan arkadaşımızın sadece kurumdan hukuksuzca ihraç edilmesiyle biten bir süreç değil, bu bir başlangıç. Buradan çıktığımız gibi adil bir yargının vereceği kararla tekrardan arkadaşımızı buraya getireceğiz” diye konuştu.

Belediye önünde basın açıklaması yapmak isteyen Mimarlar Odası ve Tüm Bel Sen üyelerine polis izin vermedi. Belediye önünde yaşanan arbede sırasında bir kişi baygınlık geçirdi. Tebligatı aldıktan sonra Mimarlar Odası Genel Merkezi’ne giden Candan’a CHP Ankara Milletvekili Murat Emir de destek verdi.

Murat Emir, Mimarlar Odası Genel Merkezi’nde yaptığı açıklamada, “İğne deliğinden deveyi geçirecek bir karar. Hukukun çiğnendiği karar. Niye bu karar verildi? Kuyruk acıları var. TOGO kulelerinden, Atatürk’ün mirasının yok edilmesinden var ve bunun da sembol ismi Bayın Candan. Bu kararla aslında demokratik kitle örgütlerine ve meslek odalarına, aykırı her sese parmak sallıyorlar. Bu kararları vereneler bilsinler ki yılmayacağız” dedi.

Candan ise ihraç kararını veren kuruldaki isimlerle ilgili şunları söyledi:

“Bu altı kişilik heyet içerisinde beni temsilen sendika temsilcimiz var. Diğerleri beş tane erkek. Mehmet Ersoy, Vali. Bakan Yardımcısı İbrahim Akın. Vali, Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanı, eski Kırşehir Valisi’ydi merkeze çekildi. Kırşehir Hükümet Konağı’nın arazisini TÜRGEV’e peşkeş çeken ve Mimarlar Odası’nın da yargıya taşıdığı bir yapı. Mehmet Fatih Serdengeçti, Personel Genel Müdürü. Personel Genel Müdürlüğü benden sorumlu olamaz. Abdullah Korkmaz, Hukuk Hizmetleri Genel Müdür Vekili. Hukuk Hizmetleri Genel Müdürü’nün farklı bir tavır içerisinde olabileceğini düşünmüştük, lakin o gün izinliymiş, yerine Genel Müdür Vekili baktı. Selçuk Aslan, İller İdaresi Genel Müdürü.”

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu