Gülerce’den Arınç’a tweet savaşları: Hani ahmaktın sen?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'le eski Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç arasındaki polemiğe, Star yazarı Hüseyin Gülerce de girmişti. İki ismin tartışmasında referans verilen Gülerce, Cemaat imamlarından Harun Tokak'ın kendisine “Yeni bir hükümet kurulacak, Başbakan da Bülent Arınç olacak. Kabine listesi de zaten hazır…” dediğini iddia etmişti.

Bülent Arınç bugün Twitter üzerinden açıklama yaparak “Hüseyin Gülerce’nin ortaya attığı, İ.Melih Gökçek’in ise üstüne atlayıp altında kaldığı iddia için, ‘Harun Tokak’tan duyduk’ demişlerdi. Harun Tokak ise bu iddiayı ve sahiplerini yalanlamıştır” dedi. Harun Tokak’ın açıklamasını da paylaşan Arınç, “İddia sahiplerinin yalanları ortaya çıkmıştır. Kamuoyunun bilgisine sunuyorum” diye ekledi.

İşte o mesajlar:

Bülent Arınç’ın bu mesajlarına karşılık ise Hüseyin Gülerce, Twitter’da “Harun Tokak yalanlamış. Bülent Arınç da onun yalanına sarılmış. Darbeciler de inkardan başka şey yapmıyor. Tokak’la yeminleşmeye ben varım” diye yazdı.

“Allah’ı şahit tutarak Harun Tokak’la yeminleşelim mi? Kim yalan söylüyorsa dünyada iken Allah onu kahretsin, rezil etsin…” diyen Gülerce şöyle devam etti:

“Bülent Arınç, FETÖ’ye hala Hizmet Hareketi diyen H. Tokak’ın tweetini sahiplenerek safını belli etti. Halbuki ahmaklıktan söz ediyordu… B. Arınç ‘FETÖ’nun Gezi olaylarında Erdoğan’ı devirme planı yoktu’ diyor Zekeriya Öz ise ‘Gezi’ye PKK da katılsaydı hükümet yıkılırdı’ diyor. H. Tokak FETÖ Çatı Davası sanıklarından ve İsrail’in himayesinde yurt dışında kaçak. Bülent Arınç nasıl oluyor da Tokak’ın ipine sarılıyor? Harun Tokak’ın Twitter adresine baktım. B. Arınç’ın alıntı yaptığı tweet yok. Bunun bir izahı olmalı. Yoksa birileri o adresi kullanıyor mu?” 

Bu arada, polemiğin taraflarından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de Hüseyin Gülerce’nin Arınç’ı hedef alan tweetlerini paylaştı.

İşte o mesajlar:

ilgili haberler