Spor

Haberler.com Türkiye ve dünya haber gündemi: Haberler.com editörleri 25 Ocak 2023’deki önemli haberleri ve haber başlıklarını sizler için derledi!

Paylaş:

25 OCAK 2023 ÇARŞAMBA TÜRKİYE VE DÜNYA GÜNDEMİNDE ÖNE ÇIKAN HABER GÜNDEMİ!

Türkiye’de ve dünyada meydana gelen olaylar ve gelişmeleri anlık olarak okurlarına aktaran Haberler.com’un haberleri ile aktüel, siyaset, spor, magazin, kültür, sanat, dünya ve öteki tüm kategorilerde aktüel haberlere ulaşabilirsiniz. İşte, Türkiye ve dünya gündeminde öne çıkan gelişmeler…

ALMANYA, LEOPARD 2 TANKLARININ UKRAYNA’YA SEVKİYATINA ONAY VERDİ

Rusya ile Ukrayna ortasında 24 Şubat 2022’de başlayan savaş sürat kesmeden devam ederken, Almanya’dan dikkat çeken bir karar geldi. Başbakan Olaf Scholz, uzun müddettir sevkiyatına karşı çıktığı Leopard 2 tanklarının Ukrayna’ya gönderilmesine onay verdi. Birinci etapta, Ukrayna’ya 14 Leopard 2 tankı gönderilecek. Alman hükümeti ayrıyeten, bu tanklara sahip öbür ülkelerin de Ukrayna’ya sevkiyatına müsaade verecek.

Ukrayna’nın Rusya ile uzun müddettir devam eden savaşta Almanya’dan ağır bir talepte bulunduğu lakin sevkiyatına müsaade verilmeyen Leopard 2 tankları için sonunda onay çıktı.

MİLLETVEKİLİ ŞENEL YEDİYILDIZ’IN “ERDOĞAN’IN AYAKKABISINI YALAMAK LAZIM” KELAMLARINA AK PARTİ’DEN BİRİNCİ YORUM

AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız’ın “Erdoğan’ın ayakkabısını yalama” çıkışı büyük tartışma yarattı. CNN Türk canlı yayınına konuk olan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’e Yediyıldız’ın bu kelamları soruldu. Çelik, “Bu söz yanlış bir söz. Asla kabul edemeyiz” dedi.

AK Parti Ordu Milletvekili Op. Dr. Şenel Yediyıldız’ın katıldığı bir televizyon programında, “Biz Tayyip Ağabey’e ihaneti bırak, sırtımızda taşımamız lazım. Yani ayakkabısını elimizle yalamamız lazım” tabirlerini kullanması yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.

AK PARTİ’DEN BİRİNCİ YORUM

Olayın yankıları sürerken AK Parti’den de hususla ilgili birinci kıymetlendirme geldi. CNN Türk canlı yayınına konuk olan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Bu söz yanlış bir söz. Asla kabul edemeyiz. Küme başkanvekilimiz kendisiyle görüştü. Üzüldük doğrusu” sözlerini kullandı.

SİNEM KOBAL VE KENAN İMİRZALIOĞLU’NUN BÜYÜK KIZI ORTAYA ÇIKTI! GÖRENLER KİME BENZEDİĞİNE KARAR VEREMEDİ

Güzel oyuncu Sinem Kobal evvelki gün 3 yaşındaki kızı Lalin ile görüntülendi. Kobal’la bir oyun merkezinde görüntülenen Lalin’in babasına olduğu kadar annesi de benzerliği dikkat çekti.

Kenan İmirzalıoğlu ile Sinem Kobal, 2016 yılında süper bir düğünle nikah masasına oturdu. Çiftin birinci kızları Lalin 2020 yılında, ikinci kızları Leyla ise 2022 yılında dünyaya geldi. Ünlü çiftin gözlerden uzak büyüttüğü kızları Lalin ise geçtiğimiz günlerde annesiyle görüntülendi.

GÖRENLER İKİYE BÖLÜNDÜ

2,5 yaşındaki Lalin ile anne Sinem Kobal evvelki gün gittikleri oyun okulunda Magazin Jokeri tarafından görüntülendi. Minik Lalin’i gören toplumsal medya kullanıcıları ise kime benzediği konusunda ikiye bölündü. Bir kısım Lalin’i baba İmirzalıoğlu’na benzetirken bir kısım da anne Kobal’a benzetti.

BAK SEN UYANIK CHELSEA’YE! UEFA’NIN KURALINI DELMEK İÇİN BAŞVURDUKLARI YOL HAYRETE DÜŞÜRDÜ

Chelsea, Finansal Fair Play kuralı olmasına karşın orta transfer periyodunda takımına kattığı 5 futbolcuya toplam 167.5 milyon euro bonservis ödedi. Renklerine bağladığı futbolcularla uzun müddetli mukaveleler imzalayan Chelsea’nin, bonservis bedelini bu mühletlere yayarak Finansal Fair Play kuralını delmesi UEFA’yı harekete geçirdi. UEFA, bonservis bedelinin yalnızca birinci 5 yıla yayılabileceği bir sınırlama getirmeye hazırlanıyor.

Premier Lig devi Chelsea’nin UEFA’nın uyguladığı Finansal Fair Play kuralını delmek için uyguladığı formül hayrete düşürdü.

HABERLER.COM HAKKINDA

Haberler.com ; Aktüel, siyaset, iktisat, spor, magazin, dünya, sıhhat ve öbür tüm kategorilerde aktüel haber sunmak ve internet kullanıcısının habere ulaşmasını kolaylaştırmak için oluşturulmuş geniş kapsamlı bir haber portalıdır. Gündemdeki son dakika gelişmeleri, Türkiye ve dünyadan son dakika haberleri Haberler.com’da bulabilirsiniz. Facebook, Twitter, Instagram ve başka tüm toplumsal medya platformlarından Haberler.com’u takip edebilirsiniz. Haberler.com uygulamasını IOS, Andorid ve Huawei telefon ve tabletlerinizden rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu