GüncelGündem

HAK-İŞ Genel Başkanı Arslan’dan “istikrar için sandığa gidin” çağrısı

Paylaş:
AA

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, 14 Mayıs’ta yapılan Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi’nin ikinci turuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin en kritik seçimlerinden birinin geride kaldığını belirten Arslan, 14 Mayıs öncesi terör örgütleri, başta ABD olmak üzere Batılı ülkeler ve bazı yayın organlarının içeride ve dışarıda işbirliği yaparak Türkiye’nin kazanımlarını kaybetmesi için topyekun bir savaşa girdiğini ifade etti.

Arslan, Türkiye’nin salgın, deprem ve ekonomik koşullar nedeniyle zor bir dönemden geçtiğine işaret ederek, içeriden ve dışarıdan Türkiye’ye yönelik saldırıların toplumu kendine getirdiğini ifade etti.

“14 Mayıs, milletimiz için zafer, emperyalistler için yenilgi oldu”

Türkiye’nin sorunları olduğunu ve bunları çözmek için seçime gittiğini ancak milletin karşısına farklı bir tablo konduğunu dile getiren Arslan, şöyle konuştu:

İlk tur sonuçlarını anımsatan Arslan, muhalefetin en önemli argümanlarından birinin, güçlendirilmiş parlamenter sistemi getirmek olduğunu ancak milletin bu projeyi çöpe attığını söyledi.

Arslan, bunun, istikrarın devam edeceği anlamı taşıdığını belirterek, parlamenter sistemin olduğu dönemlerde yaşanan siyasi, ekonomik ve sosyal krizlerin faturalarını en ağır şekilde ödeyen kesimin işçiler olduğunu dile getirdi.

“Millet, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne sahip çıktı”

Türkiye’nin parlamenter sistemin zaaflarından dolayı çok şey kaybettiğini ifade eden Arslan, şöyle devam etti:

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçtikten sonra istikrarı yakaladı. Türkiye çok ağır krizler yaşadı. Pandemiyi, savaşı, depremi yaşadık. Ama bütün bu büyük olaylarda hükümet krizi yaşanmadı. Devletin başında Cumhurbaşkanı ve hızlı kararlar alınan, bunların da hayata geçirildiği bir Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi vardı. Onun için 14 Mayıs seçimlerinin en büyük mesajı, Türkiye’nin uluslararası emperyalist güçlerin, onların içerdeki ve dışarıdaki uzantılarına, hainlere, ihanet odaklarına karşı meydan savaşı vermesi ve bunu başarmasıdır. Millet, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne sahip çıkarak, Türkiye’nin istikrarı için bu konuda önemli bir adım attı.

İlk turda seçime katılım oranının, yaklaşık yüzde 88 olduğunu anımsatan Arslan, bu oranla emperyalistlere demokrasiye ve sandığa sahip çıkıldığı mesajının verildiğini kaydetti.

Arslan, Cumhurbaşkanı Seçimi’nin ikinci turuna ilişkin “Birinci turda yüzde 49,5 oy oranıyla ipi göğüsleyen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, ikinci tura büyük bir avantajla giriyor.” dedi.

“Cumhurbaşkanı’mızın, yeniden cumhurbaşkanı seçileceği konusunda kuşkumuz yok”

Millet İttifakı ve onun cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, topluma yabancılaştığını ve toplumu suçladığını belirten Arslan, Cumhurbaşkanı ve Cumhur İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın ise konuşmalarında millet iradesine saygısını ifade ettiğini söyledi.

Arslan, millet iradesinin önemine dikkati çekerek, şu ifadeleri kullandı:

İnanıyorum ki pazar günü milletimiz, bir önceki seçimden daha fazla bir katılımla Cumhurbaşkanı Seçimi’nde sandığa gidecektir, iradesine, demokrasiye ve kendi liderine sahip çıkacaktır. İkinci turda Sayın Cumhurbaşkanımızın daha büyük bir farkla yeniden cumhurbaşkanı seçileceği konusunda hiç kuşkumuz yok. Ancak milletimizin, hiçbir mazeretin arkasına sığınmadan, 4-5 yılda bir önümüze gelen demokrasinin en büyük nimeti, imkanı olan seçim ve sandık konusunda daha fazla inisiyatif almasını istiyoruz. Türkiye’nin geleceği, istikrarı, bağımsızlığı ve bölgesinde güçlü, etkin ve oyun kurucu bir devlet olması için mutlaka sandığa gitmemiz gerekiyor.

Çalışma hayatının sorunları

HAK-İŞ olarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yana tavır almalarının sebeplerine değinen Arslan, Erdoğan’ın başbakanlığı ve cumhurbaşkanlığı yaptığı dönemlerde çalışma hayatında hayata geçirilen reformları anlattı.

Yapılan düzenlemelere rağmen, Türkiye’de çalışma hayatının çözüm bekleyen sorunları olduğunu ifade eden Arslan, şunları kaydetti:

Özellikle kadro alamayan 100 bine yakın arkadaşımız var. Bunların kadro taleplerini ısrarla ifade ediyoruz ve yeni dönemde bunların kadrolarının alınması için Sayın Bakan’la bir ortak mutabakata vardık. Geçici mevsimlik işçiler sorununu büyük ölçüde çözdük. Ancak başta ÇAYKUR olmak üzere bazı iş yerlerinde işçilerin 12 ay çalışacağı şekilde bir düzenlemeye ihtiyacımız var. Onu da inşallah tamamlamış olacağız. 696 sayılı KHK ile kadro alan arkadaşlarımızın özlük haklarında bazı sorunlar var. Onları çözmemiz gerekiyor. Sayın Cumhurbaşkanımız da açıkladı, Sayın Bakan’la da konuştuk, belediyelerin de kamu çerçeve protokolüne dahil edilmesi konusunda büyük bir mutabakatımız var. Bunu hayata geçirmemiz gerekiyor. Belediye şirketlerinde 6772 sayılı kanuna göre 52 günlük ikramiye alınamıyor. Yargıtay kararından dolayı bir sorun var. Bunu mutlaka yasal düzenlemelerle çözeceğiz ve bu arkadaşlarımızın haklarını da bir şekilde iade edeceğiz.

Türkiye’nin yaşadığı zorlukları aşma yolunun istikrardan geçtiğini vurgulayan Arslan, Erdoğan’ın yeniden cumhurbaşkanı seçilmesiyle Türkiye’nin istikrarlı şekilde yoluna devam edeceğini bildirdi.

HAK-İŞ ve ETUC olağan genel kurulları

HAK-İŞ olarak katıldıkları 22-26 Mayıs’ta Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen Avrupa Sendikalar Konfederasyonunun (ETUC) 15. Olağan Genel Kurulu’na ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Arslan, HAK-İŞ’in, Türkiye’den ETUC Yürütme Kurulu’nda yer alan tek konfederasyon olduğunu söyledi.

ETUC’un, 41 ülkede kendisine bağlı 93 konfederasyon ve 45 milyon üyeyle Avrupa’nın en büyük konfederasyonu olduğunu belirten Arslan, HAK-İŞ’in yapılan seçimlerde yürütme kurulundaki yerini koruyarak başarısını sürdürdüğünü kaydetti.

Türkiye’deki 15 milyon işçiden 2,2 milyonunun sendikalı olduğunu ve bunlardan da 800 bininin HAK-İŞ bağlı sendikalarda örgütlendiğini ifade eden Arslan, “HAK-İŞ’i bu üye sayısıyla yeterli görmedik. Daha büyük hedeflere yürüyoruz. Yeni dönemde üye sayısını artıran, etkinliklerini geliştiren, özellikle bir dünya örgütü olarak, uluslararası alanda da daha etkin ve güçlü bir HAK-İŞ’i inşa etmeye çalışıyoruz.” dedi.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu