GüncelGündem

HDP-Yeşil Sol’dan “Oyuna gelmeyin” daveti: Erdoğan’ın değirmenine su taşımayın

Paylaş:

HDP Eş Genel Lideri Pervin Buldan, eski Mardin Büyükşehir Belediye Lideri Ahmet Türk ve Yeşil Sol Parti’den seçilen milletvekilleri ile Diyarbakır’da bir ortaya geldi.

Pazar günü yapılacak cumhurbaşkanlığı ikinci tıp seçimleriyle ilgili açıklamalarda bulunan Buldan, Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ’ın, partisine yönelik telaffuzlarına değinerek, şu tabirleri kullandı:

– Ben Ümit Özdağ’ın da, Sinan Oğan’ın da iki ittifak ortasında ve iki ittifak içerisine girerek birçok oyunu bozmak ismine bu türlü bir atak gerçekleştirdiğini söz etmek istiyorum. O yüzden biz Ümit Özdağ’ın ne dediğine bakmıyoruz.

ÖZDAĞ’IN KELAMLARINA TAKILMIYORUZ

– Ümit Özdağ’ın ırkçı ve faşist telaffuzlarına asla takılmıyoruz. Bizim için temel olan Sayın Kılıçdaroğlu’nun topluma vermiş olduğu sözlerdir. Sayın Kılıçdaroğlu’nun daha evvel yapmış olduğu açıklamalardır. İkinci cinste kazanabilmek için Ümit Özdağ ile bir protokol imzalamış olabilirler. Ancak bizim için temel olan Sayın Kılıçdaroğlu’nun daha evvel topluma yapmış olduğu açıklamalar, vermiş olduğu sözlerdir.

– Bu kayyum sorunuyla ilgili, hem Kürt probleminin demokratik yollarla tahliline dair telaffuzları hem de Türkiye’nin geleceği açısından demokratikleşme tarafında atılacak adımlara dair söylemleridir. Biz bunu temel alırız ve biz buna bakarız. O yüzden Ümit Özdağ son günlerde ırkçı, faşist telaffuzları çok yaygın bir formda kullanıyor.

BAĞLAYICI BİR TARAFI YOK

– Kürt halkına düşmanlığı bir kere daha ortaya koyuyor. Kürt halkı üzerinden kimi oyunları oynamaya çalışıyor. Lakin biz bu oyunlara asla ve asla gelmeyeceğiz. Bizim temel sıkıntımız demokratikleşme problemidir. Temel problemimiz Türkiye’nin geleceğidir. Türkiye’nin demokratikleşmesidir. O yüzden de ırkçı telaffuzların, faşist telaffuzların bizim açımızdan rastgele bir bağlayıcı tarafı da yoktur.

TUTUMUMUZ İKİNCİ ÇEŞİTTE DA DEVAM EDECEK

Vatandaşları oy kullanmaya ve oylarına sahip çıkma davetinde bulunan Pervin Buldan, şöyle devam etti:

– 14 Mayıs tarihinde yapılan seçimlerin çok eşit kurallarda demokratik bir ortamda yapılmadığını biliyoruz. Lakin bütün bunlara karşın Yeşil Sol Parti olarak, bütün bu engellemelere karşın bir muvaffakiyet elde ettiğimizi düşünüyoruz.

– Tarihi bir kavşaktır aslında 28 Mayıs tarihinde yapılacak olan cumhurbaşkanı seçimi, biz Yeşil Sol olarak birinci tıpta sürdürmüş olduğumuz tavrımızı ikinci çeşitte da devam ettireceğimizi, iki gündür yapmış olduğumuz açıklamalarla birlikte zati kamuoyuyla paylaştık.

TÜRKİYE’NİN RAHAT BİR NEFES ALABİLMESİ İÇİN

– Diyarbakır halkına bir kere daha şu çağrıyı yapıyorum. İkinci tıpta oylarımızı kullanalım. Sandığa gidelim. Birinci tıptaki irademizi ve kararlılığımızı bir kere daha ikinci tıpta da gösterelim. Türkiye’nin rahat bir nefes alabilmesi için ve ikinci cinste Erdoğan’ın kaybetmesi ile birlikte bütün sorunların rahatlıkla çözülebileceği, demokratik adımların atılabileceği, Türkiye’nin barışa ve huzura lakin tıpkı vakitte refaha kavuşabileceği bir ortamı yaratabilmek elbette ki bu seçimlere bağlı.

MESELE KILIÇDAROĞLU DEĞİL

– Bizler şayet ikinci tıpta kazanabilirsek demokrasinin inşasını gerçekleştirmiş olacağız. O yüzden bu o kadar kıymetli ve tarihi bir seçim olacak. Problem elbette ki Millet İttifakı değildir, sorun Sayın Kılıçdaroğlu da değildir. Biz soruna yalnızca ve yalnızca Türkiye’nin geleceği olarak bakıyoruz. Ve oyumuzu da Türkiye’nin geleceğine kullanıyoruz. Türkiye halkına, Türkiye toplumuna bir defa daha sandığa sahip çıkma, oylarına sahip çıkma ve de oylarını kullanma davetini buradan burada yinelemek istiyorum diye konuştu.

AYNI KIRGINLIĞI BİZ DE YAŞIYORUZ

Daha sonra kelam alan eski Mardin Büyükşehir Belediye Lideri Ahmet Türk de şunları söyledi:

– Son periyotlarda milliyetçi tartışmalar ister istemez halkımıza bir kırgınlık yarattı. Bunun farkındayız. Halkımıza, gençlerimize şu bildirisi iletmek istiyorum. Sakın oyuna gelmeyin. Protesto etmeniz, sandık başına gitmemeniz durumunda Erdoğan iktidarının değirmenine su taşımış olacaksınız. Bu şuurla hareket etmeniz gerekmektedir.

– Elbette tercihimiz Kılıçdaroğlundan yana olacaktı. Bu nedenle milliyetçi telaffuzların sonucunda halkımızda bir kırgınlık olduğunu görüyoruz. Birebir kırgınlığı biz de yaşıyoruz. Fakat oyuna gelmemek lazım. Bu seçimde bir bütün olarak sandık başında olmamız lazım.

KAYYUM PROBLEMİ İRADEYE İPOTEKTİR

– Ümit Özdağ’ın bizim için kayyumla ilgili ortaya koyduğu protokolün bizim için hiçbir manası ve ehemmiyeti yok. Biz bu ülkede demokrasinin kalıcı olması için uğraşını veriyoruz. Bütün anti demokratik gelişmeler karşısında tavrımız tıpkı olacak. Kim olursa olsun tavrımız demokrasiden yana olacak.

– Kayyum sorunu elbette ki Kürt halkının iradesine bir ipotektir. Bunun farkındayız. Kim gelirse gelsin bu ipoteğe karşı tavrımızı ortaya koyacağız. Mahallî idarelerde hiçbir arkadaşımız hakkında dava açılmamış fakat belediye lideri olduktan sonra davalar açıldı ve sanık durumuna takıldı. Kürt siyasetçileri cezaevinde, dokunulmazlıkları kaldırıldı. Elbette muhalefet de sütten çıkmış bir şey değil fakat biz iki tercihten yana kaldığımız için Kılıçdaroğlu’nun yanında kalıyoruz.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu