Dünya

Hizbullah başkanı Nasrallah: Arabulucu heyetlerin gayesi İsrail’in güvenliği

Paylaş:

Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, Hizbullah’ın İsrail ordusu ile farklı tarihlerde yaşanan çatışmalarda yaralanan mensupları için düzenlenen programına görüntü konferans aracılığıyla katıldı.

İsrail ordusu ve Hizbullah Hareketi ortasında 129 gündür hudutta devam eden çatışmalara işaret eden Nasrallah, “Gazze’de yaşananlar, Lübnan, Suriye, Ürdün ve Mısır’ın ulusal çıkarları için İsrail’in bu savaştan mağlup çıkması gerektiriyor” değerlendirmesinde bulundu.

Lübnan’ın güneyinden İsrail’e yönelik bir cephenin açılmasının sebebine ait Nasrallah, Lübnan’ın birincil derecede ulusal çıkarları ve İsrail’in savaşta zaferinin engellenmesi için cephenin açıldığını lisana getirdi.

“MEZHEP ÇATIŞMASINA DÖNÜŞMEMELİ”

Lübnan’da Hizbullah ve onun direniş cephesine yönelik kimi ön yargılar ve eleştirilen olduğunu belirten Nasrallah, “Ön yargılı tavırlara sahip partiler var. ‘Sağır, dilsiz, kör’ kelamı onlar için geçerli. Değerli olan bu çekişmeler, mezhep çatışmasına dönüşmemeli zira İsrail’in çıkarına olacaktır” dedi.

“ARABULUCU HEYETLERİN MAKSADI İSRAİL’İN GÜVENLİĞİNİ SAĞLAMAK”

Çatışmaların başladığı andan itibaren bilhassa Batı ülkelerinden arabulucu olarak heyetlerin geldiğini aktaran Nasrallah, “Beyrut’a gelen arabulucu heyetlerin tek maksadı İsrail’in güvenliğini sağlamak” tabirlerini kullandı.

Nasrallah, Lübnan cephesindeki ateşkesin sağlanması için yapılan tüm görüşmeler ve tekliflerin amacının İsrail’in kuzeyindeki 100 bin yerleşimcinin meskenine geri dönebilmesi olduğunu kaydetti.

İsrail’in Lübnan’a ilişkin, işgal ettiği Kefr Şuba, Şebaa Çiftlikleri ve Gacar köyü konusunun arabulucu heyetlere hatırlatıldığını ve verilen karşılığa değinen Nasrallah, tüm heyetlerin “ateşkes olsun, yerleşimciler geri dönsün” sonra bakarız diyerek, durumu geçiştirdikleri tenkidinde bulundu.

Nasrallah, “Gazze’ye yönelik savaşın sona ermesi” halinde Lübnan’daki çatışmaların da duracağını söyledi.

“CEPHEDE TELEFON KULLANMAYIN”

Lübnan cephesinde Hizbullah’ın son devirlerde artan kayıpların nedeninin kullanılan telefonlara ve internete bağlayan Nasrallah, cep telefonunun bir dinleme aygıtı olduğunu, başta mensupları olmak üzere güneydeki tüm köy ve belde sakinlerinden cep telefonu kullanmamasını istedi.

İsrail’in hudut cephesindeki bölgeleri gözetlemek için “ajanlara” gereksinim duymadığını aktaran Nasrallah, yollar ve meskenlerin önünde bulunan internete bağlı tüm gözetleme kameralarını izleyebildiğini, bu yüzden kelam konusu kameraların internet ile irtibatlarının kesilmesi gerektiğini belirtti.

İSRAİL VE HİZBULLAH ORTASINDAKİ ÇATIŞMALAR

İsrail ordusu ile Hizbullah Hareketi ortasında 8 Ekim 2023’ten bu yana Lübnan-İsrail hududunda karşılıklı çatışmalar yaşanıyor.

Çatışmalar nedeniyle Lübnan’da 86 bin, İsrail’de 100 bine yakın sivilin meskenlerini terk ederek yerinden olduğu belirtiliyor.

Ayrıca Çatışmalarda 193 Hizbullah mensubu, 8 Emel Hareketi, 12 Filistin İslami Cihad Hareketi, 12 Hamas Hareketi mensubunun yanı sıra 31 Lübnanlı sivil, 1’i asker 2 Lübnan güvenlik vazifelisi, 6 İsrailli sivil ve 10 İsrail askeri öldürüldü.

Hizbullah ile İsrail ordusu ortasındaki çatışmaların sona erdirilmesi ve kara sonunun çizilmesi için arabulucu pozisyonundaki ABD ve Fransa’dan heyetler farklı aralıklarla Tel Aviv ve Beyrut’u ziyaret etti.

İsrail ordusu, 1967’de Suriye ile girdiği savaşta Golan Zirveleri’nin akabinde Lübnan’ın kendisine ilişkin olduğunu vurguladığı Kefr Şuba Dorukları, Şebaa Çiftlikleri ile Gacar köyünün bir kısmını işgal etmişti.

Lübnan Dışişleri Bakanlığı, 4 Temmuz 2023’te yaptığı açıklamada, İsrail’in Gacar köyünün kuzeyine girişleri yasakladığını duyurmuş, Tel Aviv’in Birleşmiş Milletler Güvenlik Kurulunun (BMGK) 1701 sayılı kararını açık halde ihlal ederek işgal bölgesini genişletmek istediği ihtarında bulunmuştu.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu